Lampy uv do dezynfekcji, Lampy bakteriobójcze

Sterylizatory powietrza MediClean

Lampy UV MediClean to najwyższa klasa produktów do oczyszczania powietrza. Ich szerokie zastosowanie sprawi, że sterylizatory świetnie sprawdzą się w wielu miejscach, jak medycyna (szpitale, laboratoria, poczekalnie, gabinety specjalistyczne), w szkołach, uczelniach, biurach, szeroko pojętej gastronomii, hotelach, jak również w domach prywatnych, lub wszelkiego rodzaju warsztatach.

Wybierając produkty firmy MediClean będziesz mieć pewność, iż powietrze wokół Ciebie będzie czyste i wolne od alergenów oraz innych zanieczyszczeń.

Sterylizator tunelowy UV-C to komfort

Profesjonalny sterylizator MediClean firmy Medika zapewni Ci powietrze wolne od lotnych związków organicznych, mikroorganizmów czy smogu.

Solidna obudowa wszystkich naszych urządzeń została wykonana z najwyższej klasy materiałów Corian, a ich niezwykła smukłość i design umożliwi używanie naszego produktu praktycznie w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo urządzenie jest ciche i proste w obsłudze, dzięki czemu nie wystąpią żadne problemy przy jego użytkowaniu.

Sterylizatory powietrza UV-C MediClean emituje promieniowanie UV

UV to promienie elektromagnetyczne o długości fali 10-400nm, które są niewidoczne ludzkim okiem. Przenoszą one energię, która przenika przez ludzki naskórek, jak również przez powłoki mikroorganizmów, jakimi są wirusy i bakterie.

Dlatego lampy UV są niezwykle skuteczną bronią przeciwko drobnoustrojom, gdyż powietrze wlatujące przez komorę dezynfekującą jest naświetlane przez promienie ultrafioletowe, co powoduje, że mikroorganizmy się w nim znajdujące są niszczone. 

lampa uv

Dzięki takiemu rozwiązaniu sterylizatory powietrza UV-C MediClean mogą być bez przeszkód używane w pomieszczeniach, gdzie przebywa spora ilość ludzi, nie narażając ich na działanie promieniowania.

Zastosowanie filtra węglowego w lampach UV-C MediClean

Filtr węglowy to węgiel aktywny zamknięty w odpowiedniej obudowie, służący filtrowaniu zanieczyszczeń. Najważniejsze w nim jest to, by zachował jak najlepszą cyrkulację powietrza, "wyłapując" przy tym jak największą ilość brudów.

Zastosowanie filtra węglowego w urządzaniach sterylizujących powietrze MediClean wspomaga działanie emisji promieniowania ultrafioletowego. Dzięki temu nie tylko drobnoustroje i inne zanieczyszczenia zostaną zneutralizowane. 

Filtr węglowy pozwoli również skutecznie pochłonąć wszelkiego rodzaju nieprzyjemne zapachy, co poskutkuje tym, ze pomieszczenie nie tylko będzie oczyszczone, lecz również odświeżone. Dodatkowo filtr poprzez samodezynfekcję uniemożliwi namnażaniu się drobnoustrojów wewnątrz urządzenia, dzięki czemu będzie ono gotowe do pracy ciągłej.

promieniowanie uv c

Urządzenie na miarę naszych czasów

Corian to materiał wynaleziony pod koniec lat 60. XX wieku. Został wyprodukowany przez firmę DuPont. Jednak szybko zyskał popularność, dzięki czemu inne firmy zaczęły chętnie korzystać z tego rozwiązania.

Tworzywo te jest wykonane z żywicy akrylowej i naturalnych materiałów. Charakteryzuje się jednoczęściową strukturą i niezwykłą trwałością. 

Dlatego też Corian znalazł zastosowanie w produkcji sterylizatorów tunelowych. Jego szczelna, jednorodna budowa pozbawiona jest łączeń i portów, co zapobiega nagromadzaniu się zanieczyszczeń w urządzeniu, a w połączeniu z odpornością na środki myjące, sprawia, że jest niezwykle proste w czyszczeniu. Do tego trwałość materiału pozwala na użytkowanie produktu w trudniejszych warunkach, bez większego ryzyka uszkodzenia urządzenia.

lampa bakteriobójcza

Sterylizator powietrza jako estetyczny dodatek do pomieszczenia

Lampy UV MediClean są smukłe, zajmują mało miejsca i posiadają świetny design, dzięki czemu będą stanowiły klasowy dodatek do pomieszczenia. Dzięki ich małym gabarytom mogą być używane praktycznie w każdym miejscu, gdzie dodatkowo dodadzą uroku. Ich jednorodne wykonanie ze świetnej jakości materiałów sprawi, że urządzenie wygląda na produkt XXI. wieku.

Dodatkowo ich ciche działanie sprawi, że praca, nauka czy przyjemności wykonywane obok sterylizatora będzie spokojna i komfortowa, a sen nie będzie zakłócany przez głośne chodzenie wiatraków, gdyż ciągły ruch powietrza jest zapewniony przez wentylator, charakteryzujący się niewielkim poziomem hałasu (40 dB).

bakteriobójcza uv bakterie wirusy

Cichy, energooszczędny produkt polski

Nasze sterylizatory charakteryzują się energooszczędnością, co przy pracy ciągłej ma bardzo duże znaczenie. Są również produktem polskim, co gwarantuje, iż urządzenie jest oryginalne i wykonane z niezwykłą starannością, przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii.

Sterylizatory MediClean firmy Medika to oczyszczacze powietrza. Promieniowanie UV emitowane wewnątrz urządzenia nie ma możliwości wydostania się na zewnątrz, dzięki zastosowaniu przeciwko otwarciu.

Produkty MediClean to gwarancja czystego powietrza w Twoim miejscu pracy lub domu, a wszystko to stoi pod szyldem polskiej marki. Napisz lub zadzwoń, a chętnie odpowiemy na Twoje pytania dotyczące naszych produktów.

dezynfekcji powietrza

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie