Wyposażenie Kliniki Medycyny Estetycznej

    Najcenniejszą rzeczą dla producenta sprzętu kosmetycznego i właścicieli kliniki medycyny estetycznej jest zaufanie klientów, ich poczucie komfortu i spokoju i świadomość, że są w bezpiecznych rękach profesjonalistów. Wyposażenie kliniki medycyny estetycznej w sprzęt najnowszej generacji, zapewni wysoką wydajność i bezpieczeństwo wszystkich zabiegów kosmetycznych.

Wyposażenie kliniki medycyny estetycznej - urządzenia kosmetyczne najwyższej jakości

Zobacz nasze urządzenia kosmetyczne i medyczne.

    Profesjonalne podejście do wyboru rodzaju i poziomu wyposażenia klinik medycyny estetycznej dyktuje potrzebę wzięcia pod uwagę wielu ważnych czynników: jak bezpieczne i skuteczne będzie dla pacjentów, w jaki sposób będzie świadczona usługa, kto będzie szkolił personel i jak. Konwencjonalna kosmetologia estetyczna żyje głównie dzięki technikom wstrzykiwania, które są dość łatwe do wdrożenia.

   W dziedzinie kosmetologii sprzętowej, zwłaszcza tam, gdzie do zabiegów wykorzystywane są lasery, stosuje się złożone, zaawansowane technologicznie techniki, do realizacji, których potrzebne są nie tylko urządzenia najnowszej generacji, ale także przeszkolony personel, usługa zapewniająca sprawne działanie sprzętu kosmetologicznego. Dlatego bardzo często właściciele klinik i salonów kosmetycznych szukają nowoczesnych urządzeń do skomplikowanych zabiegów kosmetycznych, które są dostarczane ze szkoleniem i pełnym wsparciem serwisowym - tego typu produkty znajdziesz u nas. Zakupując sprzęt kosmetyczny od producenta Medika, można liczyć na wszystkie wymienione usługi i pełne wsparcie przy wdrożeniu sprzętu.

Kosmetologia iniekcyjna w klinice medycyny estetycznej

   Profesjonalne wyposażenie dla klinik medycyny estetycznej pozwala na przyciągnięcie klientów poszukujących skutecznego korygowania defektów zewnętrznych wyglądu. Doskonałe wyniki można osiągnąć metodą iniekcji, gdy przydatne substancje są dostarczane za pomocą nakłuć. Tak, więc kompozycje, preparaty są podawane na odpowiedniej głębokości i w wymaganej objętości, co decyduje o wysokiej wydajności zabiegu.

Przykłady wyposażenia gabinetów medycyny estetycznej

   Ultradźwięki (sonoforeza) to zabieg kosmetologiczny, którego zasada działania opiera się na drganiach mechanicznych powyżej 20kHz. Podczas wykonywania tej procedury kosmetolog wprowadza pod skórę pacjenta substancje aktywne. W trakcie oddziaływania ultradźwięków na organizm człowieka w tkankach następuje szybszy metabolizm i zostaje usprawnione mikrokrążenie. Powoduje to lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek. Natomiast w wyniku działania termicznego dochodzi do pobudzenia fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Działanie fizykochemiczne wspiera lepsze wchłanianie składników odżywczych. Taki zabieg kosmetolog może wykonać przy użyciu urządzenia wielofunkcyjnego (kombajnu kosmetycznego) Medika Premium lub Basic.

Mezoterapia bezigłowa

   Podstawowe wyposażenie kliniki medycyny estetycznej to sprzęt kosmetyczny, którego jedną z funkcji jest mezoterapia bezigłowa. Jest to procedura nieinwazyjna, której celem jest dostarczanie składników odżywczych do skóry. Kosmetolog bez nakłuwania podaje preparaty aktywne, może to uczynić dzięki zjawisku elektroporacji ze wzmocnionym działaniem fali ultradźwiękowej, dzięki czemu poprawie ulega przepływ limfy i krwi.

Karoksyterapia

   Na wyposażeniu gabinetu powinno znaleźć się urządzenie kosmetyczne do karboksyterapii. Celem zabiegu jest dostarczanie śródskórne i podskórne określonych dawek dwutlenku węgla. Dzięki tej procedurze następuje przyspieszony przepływ krwi, składników odżywczych i tlenu a pacjent klinki może osiągnąć odnowienie skóry, usunięcie cieni pod oczami, blizn, rozstępów, zwiotczenia skóry i cellulitu. Polskie urządzenie do karboksyterapii, które jest certyfikowane medycznie sprzedaje jego producent firma Medika.

RFrax Lift - najnowsza technologia termoliftingu skóry

   Poszukiwanym zabiegiem kosmetologicznym jest lifting twarzy i ciała, dlatego na wyposażeniu kliniki powinno znaleźć się urządzenie RFrax Lift. Sprzęt pochodzący od producenta Medika wyposażony jest w dwie głowice zabiegowe i system zmiany częstotliwości fal radiowych. Procedura ma duże możliwości zastosowania począwszy od liftingu twarzy, dekoltu, szyi, dłoni, brzucha po usuwanie blizn, rozstępów aż do wyrównania kolorytu skóry. Osoby poszukujące pomocy przy zamykaniu naczynek krwionośnych również mogą skorzystać z zabiegu wykonanego tym urządzeniem kosmetycznym.

Kosmetologia sprzętowa

   Innowacje w branży kosmetologicznej spełniają oczekiwania właścicieli salonów urody i pacjentów, którzy chcą poprawić urodę. Dziś przy pomocy kosmetologii możliwe jest szybkie i bezpieczne rozwiązanie całej gamy problemów związanych ze stanem zdrowia skóry, przywróceniem jej piękna i młodości, wyeliminowanie niedoskonałości bez zaburzania zwykłego rytmu życia. Na wyposażeniu gabinetu medycyny estetycznej znajdują się urządzenia do mikrodermabrazji i peelingu kawitacyjnego. A także peelingu wodorowego sprzętem Hydrogen Peel. Ponadto niezbędne są lasery diodowe Medika do depilacji.

Kosmetologia estetyczna

   Kosmetyka estetyczna obejmuje zestaw zabiegów mających na celu regularną pielęgnację i utrzymanie zdrowia skóry i młodości. Są skuteczne w połączeniu z programami spa i innymi zabiegami mającymi na celu uzdrowienie i odmłodzenie skóry. Pacjenci poszukują możliwości usprawnienia swojego życia i poprawienia urody, makijaż permanentny należy do bardzo popularnych zabiegów. Linergistka przy użyciu urządzenia Permanent Make-Up Medika wykonuje trwały makijaż powiek, brwi, ust, rysuje kreski na skórze i za pomocą cienkiej igły wprowadza pod naskórek barwnik. Mikropigmentacja służy także do celów medycznych, jej zadaniem jest tuszowanie blizn, skóry głowy, ust, plam po bielactwie.

Jaki sprzęt medyczny jest używany w salonach medycyny estetycznej?

     Nowoczesne urządzenia są produkowane przez firmę Medika w szerokim asortymencie i różnych konfiguracjach: z jedną lub większą liczbą funkcji, które uwzględniają specyfikę ich zastosowania. Wysokiej, jakości, stylowy sprzęt kosmetologiczny, wyposażony w podstawowe funkcje, zasłużenie cieszy się sympatią specjalistów. Wybór odpowiednich urządzeń jest jednym z ważnych punktów wyposażenia salonu piękności, dlatego wybór modeli należy traktować ze szczególną ostrożnością. Wśród popularnych efektów sprzętowych stosowanych w kosmetologii najczęściej stosuje się metody z zastosowaniem dwutlenku węgla, ekspozycji ultradźwiękowej, mikroprądowej, laserowej itd.

Sprzęt kosmetyczny Medika do najbardziej poszukiwanych zabiegów poprawiających urodę – przykłady

    Karboksyterapia – podawanie pod skórę pacjenta dwutlenku węgla odpowiadającego za prawidłowy przepływ krwi, składników odżywczych i tlenu. Zabieg pozwala polepszyć mikrokrążenie i pobudzać komórki do regeneracji. Efektem zabiegu jest: usunięcie cieni pod oczami, biorewitalizacja skóry, usunięcie rozstępów, blizn, cellulitu i drugiego podbródka. Sprzęt kosmetyczny Medika do karboksyterapii wykorzystuje gaz o wyjątkowej sterylności na poziomie 99,5%, posiada automatyczny system kontroli przepływu gazu, system odpowietrzania urządzenia oraz elektronicznej kontroli ciśnienia gazu.

   Plasma ARC – wytwarza kontrolowaną i celowaną wiązkę plazmy w wyniku jonizacji gazów zawartych w powietrzu, w wyniku, czego dochodzi do obkurczania skóry w miejscu jego ekspozycji. Kosmetologiczny sprzęt Medika zapewnia niechirurgiczny lifting powiek, redukcję zmian skórnych i niwelowanie zmarszczek. To urządzenie posiada płynną regulacją mocy łuku plazmowego i jego energii, jest wyposażone w system umożliwiający dokładne podawanie energii oraz możliwość dowolnego dopasowania kąta elektrody. Pacjent salonów medycyny estetycznej może uzyskać: usunięcie zmarszczek, napięcie owalu twarzy, niechirurgiczny lifting powiek, usunięcie brodawek i włókniaków.

   Laser diodowe Trio (755nm + 808nm + 1064nm) – różne długości wiązki lasera prowadzą do zniszczenia naczyń włosowatych odżywiających mieszek włosowy, zapewniając skuteczną depilację na różnych obszarach ciała. Urządzenia kosmetologiczne Medika do depilacji wyposażony jest w duży rozmiar głowicy (12x12) zapewniając wykonywanie zabiegów w szybki i wygodny sposób. Ponadto urządzenie posiada automatyczny system chłodzący gwarantując pacjentom komfort podczas zabiegu i ograniczając odczuwanie bólu. Sprzęt posiada technologię SLD (połączenie diody laserowej (LD) i diody LED), programy do depilacji: twarzy, pach, ciała, bikini, rąk, nóg oraz regulację parametrów. Efektem depilacji laserem diodowym jest załamanie struktury mieszka włosowego i usunięcie owłosienia z określonych obszarów ciała.

   HIFU - skoncentrowana wiązka ultradźwięków przeznaczona jest do walki z wiotkością skóry w obrębie twarzy i ciała. Po nagłym skoku temperatury do 60-70°C zostaje pobudzona produkcja nowego kolagenu, poprzez pobudzenie fibroblastów. Sprzęt medyczny Hifu Medika ma obudowę z materiału Corian, który posiada właściwości antybakteryjne, ponadto zapewnia regulację głębokości działania poprzez odpowiedni dobór kartridża. Efekt uzyskiwany po przeprowadzonym zabiegu: zagęszczenie skóry, konturowanie twarzy, podniesienie linii brwi, redukcja podwójnego podbródka, wygładzenie skóry w okolicy oczu, redukcja złogów tłuszczowych, ujędrnienie skóry.

Gdzie kupić sprzęt kosmetologiczny?

    Można kupić sprzęt do medycyny estetycznej w jednej ze znanych polskich firm specjalizujących się w kompleksowym wyposażeniu salonów medycyny estetycznej - firmie Medika. Dla tych, którzy dopiero otwierają salon i dla tych, którzy chcą kupić dodatkowy sprzęt w celu rozszerzenia usług, Medika oferuje szeroką gamę urządzeń z różnym zestawem funkcji.

    Koszt sprzętu kosmetologicznego zależy od wielu czynników, np. funkcjonalność urządzenia i jego wyposażenia. Ważnym warunkiem udanego korzystania z urządzeń kosmetologicznych jest umiejętność współpracy z nimi specjalistów, dlatego firma Medika oferuje kursy z zakresu kosmetologii sprzętowej dla wszystkich kosmetologów.

Nasza strona zawiera produkty najwyższej jakości, w które Twój gabinet powinien być wyposażony. Tego typu sprzęt medyczny sprawia, że zabiegi kosmetyczne są przeprowadzane łatwiej, bardziej komfortowo i bezpiecznie. Warto zapoznać się ze szczegółami oferty i w razie pytań skontaktować się  z nami - chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Dobierzemy również oprócz sprzętu akcesoria i meble medyczne do Twojego gabinetu.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie