Peeling Kawitacyjny Sprzęt, Medycyna estetyczna

    W nowoczesnych salonach medycyny estetycznej istnieje ogromna liczba różnych usług kosmetologicznych. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest peeling kawitacyjny. Istotą tej metody jest to, że pozwala pozbyć się efektu fotostarzenia się skóry, zmian trądzikowych poprzez zastosowanie ultradźwięków o niskiej częstotliwości. Wielu właścicieli salonów kupuje do wykonywania peelingu kawitacyjnego sprzęt, który ma wielofunkcyjność i jest wykonany z materiałów wysokiej jakości.

Co kryje się pod peeling kawitacyjny sprzęt?

    Procedura oczyszczania skóry za pomocą peelingu kawitacyjnego sprzętem kosmetologicznym wiąże się z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych, które na mokrej skórze powodują zjawisko kawitacji, prowadzące do pojawienia się pęcherzyków gazu w cieczy. Gdy dojdzie do ich pęknięcia następuje usunięcie martwych komórek naskórka a co za tym idzie zachodzi efektywne złuszczanie górnej jego warstwy. Kawitacja przyczynia się do udrożnienia zatkanych porów i usunięcia wągrów (zaskórników) a także nawilżenie skóry. Tlen szybciej przenika do skóry, odżywiając ją, zostaje także pobudzone mikrokrążenie.

Sprzęt ultradźwiękowy do salonu piękności

    Przeprowadzenie takiej procedury wymaga specjalnego podejścia, ponieważ do peelingu kawitacyjnego sprzęt musi posiadać kilka trybów ekspozycji, aby móc dokładnie oczyścić skórę. Urządzenie wielofunkcyjne cieszy się największym zainteresowaniem salonów kosmetologicznych, ponieważ z ich użyciem można przeprowadzać wiele zabiegów. Posiada ono specjalne programy, które pozwalają kontrolować przebieg kawitacji, oraz programy, za pomocą, których można dostosować tryb, biorąc pod uwagę indywidualne cechy skóry pacjenta.

Zastosowanie peelingu kawitacyjnego – sprzęt firmy Medika

    Urządzenia do peelingu kawitacyjnego stosuje się w przypadku zaburzenia procesu metabolicznego, gdy doszło do zwiotczenia skóry, zaobserwowania zmian trądzikowych, przebarwień i innych problemów skóry. Mechanizm wpływu peelingu kawitacyjnego sprzętem Medikajwiąże się z użyciem fali ultradźwiękowej o częstotliwości 25 kHz oddziałującej skórę, przyczyniając się do rozpadu utworzonych pęcherzyków powietrza.

   Kosmetolodzy cenią tę procedurę, ponieważ pomaga ona łagodnie rozwiązywać problemy skórne. Przy peelingu kawitacyjnym sprzęt pozwala usunąć martwe korneocyty, poprawić mikrokrążenie a także poprawić przepływ płynów tkankowych. Po zabiegu skóra przygotowana jest do przejścia innych procedur kosmetologicznych poprawiających jej funkcję. Urządzenie wielofunkcyjne firmy Medika daje możliwość zastosowania kawitacji ultradźwiękowej i częstotliwości radiowych. Za pomocą dysz ultradźwiękowych kosmetolog może również podawać preparaty kosmetyczne.

Urządzenie wielofunkcyjne Medika posiada 4 programy zabiegowe:

 • Peeling kawitacyjny + sonoforeza (można wprowadzić substancje słabo penetrujące barierę naskórkową)
 • Funkcja głębokiego oczyszczania
 • Mikromasaż McT – zastosowanie impulsów elektrycznych o niskim natężeniu, co pozwala na zastosowanie ampułek peptydowych, wodnych, tłuszczowych, wodno-żelowych oraz mieszanych.
 • Jonoforeza - wprowadzanie substancji aktywnych

Wskazania do peelingu kawitacyjnego - o czym trzeba wiedzieć

    Peeling kawitacyjny jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, dlatego jest uniwersalny. Takie oczyszczanie skóry jest idealne dla skóry tłustej, trądzikowej, mieszanej, wrażliwej oraz naczynkowej. Kawitacyjny peeling może być wskazany dla skóry o szarym odcieniu, pozbawionej właściwego koloru i blasku, a także stojącej w obliczu problemu pierwszych zmarszczek.

Procedura peelingu kawitacyjnego jest zalecana w celu:

 • Oczyszczania skóry z trądziku
 • Usunięcia zrogowaciałej górnej warstwy
 • Normalizacja wydzielania gruczołów łojowych
 • Poprawa mikrokrążenia krwi
 • Usunięcia przebarwień
 • Poprawa procesów odnowy komórek skóry
 • Nawilżenie skóry
 • Wygładzenie skóry
 • Regeneracja skóry
 • Zmniejszenia zmian spowodowanych trądzikiem
 • Usunięcie objawów fotostarzenia się skóry
 • Zwiększenia możliwości wchłaniania przez skórę aktywnych składników dostarczanych w preparatach odżywczych.

Podsumowanie

   Z powyższego opisu wynika, że peeling kawitacyjny sprzętem kosmetologicznym jest rodzajem leczenia skóry i może być stosowany przez osoby, które potrzebują jej oczyszczenia, zarówno z martwych komórek, plam, nadmiaru sebum oraz innych drobnych wad. Dlatego zabieg będzie odpowiedni dla kobiet i mężczyzn o tłustej i pokrytej trądzikiem skórze, zszarzałej, wymagającej tlenu. Peeling kawitacyjny poprawia również mikrokrążenie, wyrównuje koloryt skóry, nadając jej zdrowy i świeży wygląd.

   Do pewnego stopnia ultradźwięki wpływają również na tkanki. Dlatego peeling kawitacyjny stymuluje komórki do regeneracji i przyspiesza metabolizm tlenu. Ponadto stymuluje fibroblasty wytwarzające kolagen i elastynę dzięki temu skóra dłużej będzie wyglądać młodo. Zabieg może również wspomagać leczenie i poprawę wyglądu blizn, szczególnie tych pozostawionych po trądziku. Za pomocą peelingu kawitacyjnego można zadbać o stan nie tylko twarzy, ale także innych części ciała: dłoni, dekoltu, pleców. Ważne jest wyposażenie salonu medycyny estetycznej w profesjonalne urządzenie do peelingu kawitacyjnego, sonoforezy i terapii ultradźwiękowej.

Jeśli potrzebujesz urządzenie do peelingu kawitacyjnego - znajdziesz je w naszej ofercie. Skorzystaj z filtra sortuj wg i wybierz jeden z dostępnych parametrów, jak na przykład cena, nazwa produktu, czy rodzaj leczonego schorzenia (np. martwy naskórek). Możesz się też skontaktować z obsługą naszego sklepu przez e mail lub telefonicznie. Zapraszamy.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie