Mikrodermabrazja Diamentowa Urządzenie

    Jedną z popularnych metod odmładzania jest mikrodermabrazja, zabieg kosmetyczny mający na celu odmłodzenie skóry za pomocą specjalnego urządzenia. Po przebiegu mikrodermabrazji skóra odbudowuje się, stara warstwa naskórka jest stopniowo zastępowana nową. Dlatego ten zabieg kosmetologiczny jest aktywnie wykorzystywany do usuwania blizn potrądzikowych. Usuwając górną warstwę naskórka za pomocą mikrodermabrazji diamentowej urządzenie powoduje wygładzenie powierzchni twarzy i aktywuje wzrost nowych komórek niezbędnych do odbudowy młodej i zdrowej skóry.

Rodzaje mikrodermabrazji

W zależności od rodzaju substancji ściernej, którą złuszcza się skórę, mikrodermabrazja dzieli się na dwa typy:

 • Krystaliczna - kryształy dwutlenku glinu są stosowane, jako materiał ścierny, które są dostarczane do górnych warstw skóry pod ciśnieniem, a następnie są odsysane za pomocą próżni wraz z zrogowaciałym naskórkiem.
 • Diamentowa - podczas zabiegu kosmetolog wygładza skórę specjalnym urządzeniem, którego głowica pokryta jest drobinami diamentowymi ( urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej jest wyposażone w próżnię, która pochłania martwe komórki naskórka, zapobiega osadzaniu się na skórze lub błonach śluzowych i zmniejsza ryzyko reakcji alergicznych).

Wielofunkcyjne urządzenie mikrodermabrazja diamentowa

    Technika przeprowadzania tej procedury różni się od tej, która jest wykonywana w przypadku wariantu z kryształami aluminium. Złuszczanie odbywa się za pomocą urządzenia, którego końcówka pokryta jest specjalną diamentową powłoką. Diamentowe złuszczanie skóry odbywa się poprzez bezpośredni kontakt głowicy ze skórą i czyści ją delikatnie, dlatego uważa się go za lepszą metodę przeprowadzenia tego rodzaju procedury.

   Kosmetolog w salonie medycyny estetycznej wykonuje mikrodermabrazję diamentową urządzeniem o mocy wyjściowej, 60 W, co praktycznie nie powoduje komplikacji. Drobinki diamentów polerują tylko górną warstwę naskórka i w przeciwieństwie do kryształów dwutlenku glinu, nie wnikają w głębokie warstwy skóry, więc większość klientów salonów urody woli ten rodzaj złuszczania skóry.

Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej

   Kosmetologia medyczna oferuje szeroki zakres procedur sprzętowych, które mają na celu utrzymanie zdrowia skóry. Jedną z takich popularnych procedur jest mikrodermabrazja diamentowa, urządzenie powoduje złuszczanie skóry za pomocą specjalnych głowic. Kombajn kosmetyczny firmy Medika wyposażony jest w 2 dysze zabiegowe i 9 głowic diamentowych, dzięki którym kosmetolog w salonie medycyny estetycznej może wykonać mechaniczne złuszczania warstwy rogowej naskórka.

Wskazania do mikrodermabrazji diamentowej urządzeniem Medika:

 • Stymulacja elastyny i kolagenu odpowiedzialnego za kolor skóry, elastyczność i młodość
 • Oznaki fotostarzenia się skóry (nadmierne rogowacenie, niezdrowa cera)
 • Powiększone pory, zaskórniki
 • Plamy pigmentowe, piegi, przebarwienia związane z wiekiem
 • Tłusta, problematyczna skóra (ślady trądziku)
 • Zmniejszenie zmian bliznowatych i przejawów trądziku
 • Zapobieganie starzeniu się
 • Redukcja małych i średnio głębokich zmarszczek
 • Poprawa stanu matowej, pozbawionej blasku  
 • Zmniejszenie nasilenia rozstępów.

    Złuszczanie wierzchniej warstwy naskórka za pomocą mikrodermabrazji diamentowej urządzeniem Medika Premium jest wskazane do pielęgnacji skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Z jej pomocą nie można całkowicie pozbyć się blizn keloidowych i rozstępów poporodowych, ale kilka sesji pomoże uczynić te wady mniej zauważalnymi. Rezultatem zabiegu na pewno będzie zwiększenie elastyczności i jędrności skóry.

Co należy wziąć pod uwagę?

   Złuszczanie warstwy rogowej naskórka jest skutecznym sposobem radzenia sobie z wieloma problemami, ale przede wszystkim ma na celu spowolnienie procesu starzenia i wyeliminowanie pierwszych jego oznak. Technika ta została przetestowana wielu zadowolonych klientów salonów kosmetologicznych, których właściciele nie wyobrażają sobie działania salonu bez wysokiej, jakości takiego sprzętu.

   Klienci nie muszą obawiać się samego zabiegu: zakupione do mikrodermabrazji diamentowej urządzenie Medika posiada system Vacuum Control, który monitoruje siłę wielkości podciśnienia w czasie przeprowadzanej procedury. Taka funkcja profesjonalnego sprzętu kosmetologicznego zapobiega tworzeniu się wybroczyn i ewentualnych urazów skóry. Doświadczony kosmetolog spowoduje, że zabieg będzie bezbolesny.

   Mikrodermabrazja diamentowa wykonywana urządzeniem Medika nie wymaga znieczulenia i okresu rehabilitacji. W górnej warstwie skóry nie ma zakończeń nerwowych, dlatego ból praktycznie nie występuje, pacjent odczuwa jedynie lekkie mrowienie. W przypadku osób z nadwrażliwą skórą kosmetolog przeprowadzi znieczulenie miejscowe. Czas i intensywność ekspozycji sprzętu dobierana jest zgodnie z rodzajem skóry i przez cały czas jej trwania jest stale monitorowana przez kosmetologa. Szczególną zaletą tej metody jest hipoalergiczność i wszechstronność. Procedura jest odpowiednia dla właścicieli wszystkich rodzajów skóry i może być wykonana o każdej porze roku.

Sprawdź szczegóły naszej oferty, posiadamy różnorodny sprzęt (kombajn kosmetyczny, urządzenie kosmetyczne), za pomocą którego przeprowadzisz na przykład zabieg mikrodermabrazji diamentowej, peeling kawitacyjny, zabieg mikrodermabrazji i wiele innych.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie