Oczyszczanie Wodorowe Sprzęt, Urządzenia kosmetyczne

    Na pewno nie wszyscy wiedzą, że nadmiar wolnych rodników w organizmie jest główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry, a leczenie aktywnym wodorem prowadzi do zmniejszenia ich liczby do pożądanego poziomu. Wiele wolnych rodników posiada niestabilną budowę, co przyczynia się do uzyskiwania przez nie energii do niszczenia komórek, jednak ta sama energia powoduje łatwe ich łączenie z innymi cząsteczkami.

    Wprowadzając aktywny wodór do komórek następuje łączenie się jego cząsteczek z najbardziej podatnymi i niebezpiecznymi wolnymi rodnikami. W wyniku takiej reakcji wolne rodniki tlenowe przeobrażają się w cząsteczki wody. Czyli można stwierdzić, że wodór hamuje destrukcyjne działanie wolnych rodników i powstrzymuje postępowanie procesu starzenia się skóry. Wykonywane przez kosmetologa oczyszczanie wodorowe sprzętem Hydrogen Peel Medika powoduje, że skóra jest oczyszczona i odświeżona.

Oczyszczanie wodorowe sprzętem Medika Hydrogen Peel

    Zaprojektowany do przeprowadzania procedury oczyszczania wodorowego sprzęt wyposażony jest w generator wodoru nasycający wodę jonami wodoru, będący naturalnym przeciwutleniaczem. Posiada bardzo mały rozmiar cząsteczek, które z kolei głęboko wnikają i oczyszczają skórę, niszczą wolne rodniki, spowalniając proces starzenia się skóry, a także promując odmładzanie. Jest to jedyny przeciwutleniacz, który może przekroczyć barierę hematologiczną. Odbudowa zniszczonych komórek odbywa się za pomocą oczyszczania wodorowego sprzętem Medika Hydrogen Peel, który poza generatorem posiada licznik wytworzonego wodoru, automatyczny system start/stop, system Vacuum control oraz trzy programy zabiegowe.

   Drugą kluczową cechą urządzenia jest połączenie efektów wymienionej funkcji z wykorzystaniem stymulacji elektrycznej podczas zabiegu na wszystkich etapach ekspozycji. Dzięki tej zasadzie efekt czyszczenia, efekt odżywiania i nasycenia są wzmocnione, ponieważ substancja działająca na skórę przenika do głębszych warstw skóry pod wpływem mikroprądów Bio Lift MCT. Ogromny efekt oczyszczania uzyskuje się z powodu różnej biegunowości ładunku generatora i roztworu dostarczanego do skóry, z tego powodu powstaje dodatkowy efekt, a zanieczyszczenia z porów skóry wydają się być dodatkowo przyciągane przez generator.

Zalety procedury oczyszczania wodorowego

 • Odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry: tłustej, suchej, mieszanej, naczynkowej
 • Peeling wodorowy działa równolegle na różnych poziomach skóry - dotyczy zarówno naskórka, skóry właściwej, a nawet mięśni
 • Kosmetyki po takim oczyszczaniu działają znacznie lepiej, skóra wchłania je i bardziej aktywnie oddziałuje ze składnikami leczniczymi
 • Alternatywa dla czyszczenia mechanicznego i łączonego, odpowiednia dla bardzo wrażliwej skóry
 • Nie daje dolegliwości bólowych
 • Oczyszczanie wodorowe nie ma ograniczeń wiekowych i można je wykonywać o każdej porze roku.

    Podczas pracy generatora uwalniane są jony wodoru o ładunku ujemnym. Jony wodoru niszczą wolne rodniki w skórze. Brak wolnych rodników w skórze pomaga odmłodzić skórę i zwiększyć skuteczność wszelkich efektów terapeutycznych i kosmetycznych.

Oczyszczanie wodorowe - zastosowanie

   W salonach kosmetologicznych pacjentki wykazują zainteresowanie innowacyjnymi zabiegami w tym oczyszczaniem wodorowym, sprzęt wykorzystywany do jego wykonania posiada generator wytwarzający wodór. Jest on dostarczany do skóry strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem. W wyniku całego procesu dochodzi do złuszczania skóry i skutecznego oczyszczenia porów.

Procedura peelingu wodorowego ma zastosowanie w takich problemach skórnych jak:

 • Redukcja zmarszczek w okolicy oczu
 • Złagodzenie stanów zapalnych
 • Głębokie oczyszczenie skóry
 • Spowolnienie procesu starzenia się skóry
 • Ujędrnienie skóry
 • Zamykanie naczynek
 • Usuwanie wolnych rodników ze skóry
 • Wzmocnienie procesów regeneracyjnych w skórze
 • Nawilżenie i odżywienie skóry.

Oczyszczanie wodorowe sprzętem kosmetologicznym – efekty

    Efekty procedury kosmetologicznej oczyszczania wodorowego skóry przynoszą rezultaty zauważalne natychmiast. Dogłębnie dotleniona i odżywiona skóra odzyskuje blask, wyrównany koloryt, jest nawilżona i odnowiona. Peeling przyczynia się do usunięcia zaskórników, zwężenia rozszerzonych porów, unormowania wydzielania sebum, zminimalizowania stanów zapalnych. Procedura oczyszczania wodorowego sprzętem Hydrogen Peel zapewnia pacjentom salonów kosmetologicznych wydłużony efekt działania, ponieważ następuje pobudzanie włókien kolagenowych i elastyny. Zapewnia to zwiększenie napięcia i elastyczności skóry jak również wzrost jej gęstości.

    Zabieg oczyszczania wodorowego może być zastosowany dla każdego typu skóry, dla osób w każdym wieku. Tej procedurze mogą poddać się zarówno kobiety i mężczyźni. Osoby posiadające skórę naczynkową i wrażliwą, które nie mogły wcześniej skorzystać z peelingu, obecnie mają możliwość oczyszczenia swojej skóry. Procedura wodorowa jest bezpieczna i nie ma skutków ubocznych. Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu, kosmetolog dostosowuje jego parametry do danego pacjenta, zapewniając uzyskanie najlepszych efektów.  

 


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie