Fale radiowe urządzenie, Sprzęt do kosmetologii

Kosmetologia sprzętowa zajmuje ogromną niszę wśród terapeutycznych metod pracy w medycynie estetycznej. Jedną z najczęstszych nowoczesnych i popularnych procedur jest oddziaływanie na skórę za pomocą częstotliwości radiowej. Z naukowego punktu widzenia RF jest metodą ekspozycji na tkanki za pomocą prądu elektrycznego w zakresie częstotliwości radiowych. Wytwarzane przez prąd o wysokiej częstotliwości fale radiowe urządzenie emituje i energia elektryczna jest zamieniana na elektromagnetyczną, która następnie dociera do tkanek.

Diatermia, czyli głębokie ogrzewanie

Częstotliwości radiowe są od dawna stosowane w medycynie. Pierwsze badania w tej dziedzinie przeprowadzono ponad 100 lat temu. Metodą stosującą tę zasadę działania jest dobrze znana a procedura zwana jest diatermią, będącą jest jedną z metod elektroterapii polegającą na ogrzewaniu organów i tkanek organizmu prądami o wysokiej częstotliwości. W przypadku diatermii stosuje się silny prąd do 3 amperów o wysokiej częstotliwości 1,65 MHz, to znaczy diatermia jest procedurą elektryczną, w której prąd oscyluje z częstotliwością mierzoną w megahercach.

Prądy o wysokiej częstotliwości przejawiają się wyraźnym efektem termicznym. Działanie diatermii objawia się następującymi reakcjami fizjologicznymi: zwiększa się aktywność autonomicznego układu nerwowego, co objawia się zwiększonym krążeniem limfy i krwi, wzrostem metabolizmu, (podczas gdy temperatura ciała może wzrosnąć o 0,1 - 0,2 ° C), szczególnie w leczonym obszarze, aktywność leukocytów wzrasta. Do niedawna diatermii nie stosowano w kosmetologii z bardzo prostego powodu, zbyt głębokiego wnikania energii do tkanek ciała podczas zabiegu.

Obecnie fale radiowe w urządzeniu wielofunkcyjnym Medika wzbogacono o wiązkę lasera półprzewodnikowego (długość fali 650 nm). Wykorzystywane podczas zabiegu fale radiowe powodują podgrzanie włókien kolagenowych ich skurczenie i napinanie, co powoduje wystąpienie procesu regeneracji. Dzięki falom radiowym urządzenie pobudza fibroblasty do odbudowy i produkcji kolagenu i elastyny.

Nasze przykładowe produkty:

Fale radiowe urządzenie kosmetologiczne wielofunkcyjne (kombajn kosmetyczny)

W kosmetologii stosuje się metodę fal radiowych o małej głębokości penetracji i maksymalnej absorpcji w skórze właściwej i podskórnej. Głowica ogranicza głębokość penetracji częstotliwości radiowych, a większość energii jest pochłaniana przez skórę, co minimalizuje uszkodzenie naskórka i przegrzanie tkanek podskórnych w skórze właściwej.

W medycynie estetycznej wykorzystywane fale radiowe w urządzeniach mają różne parametry techniczne, mogą używać różnych częstotliwości, działać zgodnie z technikami unipolarnymi lub bipolarnymi. Należy zauważyć, że w zależności od częstotliwości fal radiowych urządzenie może wywierać większy wpływ na naskórek lub skórę właściwą: wiadomo, że naskórek jest najbardziej wrażliwy na działanie termiczne, ponieważ ma bardzo niską pojemność cieplną.

Urządzenie wielofunkcyjne polskiego producenta Medika posiada 10 modułów z możliwością przeprowadzenia różnych zabiegów w tym z wykorzystaniem fal radiowych. Dane techniczne tego urządzenia wskazują na zastosowanie 3 głowic, mocy urządzenia 60 W i częstotliwości 1 MHz oraz wiązki lasera 650 nm w trybie pracy ciągłej, puls 5Hz i 10Hz.

Wykorzystanie fal radiowych urządzenie RFrax Lift Medika Premium

RFRAX LIFT to sprzęt kosmetologiczny do przeprowadzania liftingu (twarz i całe ciało), wyposażony w inwazyjną i nieinwazyjną głowicę. Dodatkowo producent zastosował nowatorski system zmiany częstotliwości fali radiowej urządzenie.

Głowica, czyli fale radiowe bipolarne o mocy 60W, zapewniające podgrzanie skóry z wykorzystaniem prądu o częstotliwości radiowej bez konieczności jej nakłuwania. Natomiast głowica inwazyjna jest połączeniem metody mikronakłuwania z ogrzewaniem tkanek przy pomocy fali radiowej. Fale radiowe w urządzeniu RFrax Lift to możliwość wykonania takich procedur jak: lifting (twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, brzucha), redukowanie rozstępów i blizny np. potrądzikowych. A także polepszenie gęstość i kolorytu skóry oraz przyspieszenie jej regeneracji.

Fale radiowe sprzęt

Liftnig z wykorzystaniem fal radiowych jest bezpieczną procedurą i praktycznie nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Zabieg jest absolutnie bezbolesny i pozwala zwiększyć koloryt skóry oraz zmniejszyć głębokość zmarszczek przy całkowitym braku inwazyjności. Zwiększona produkcja elastyny i włókien kolagenowych pozwala przywrócić normalne napięcie skóry i skorygować związane z wiekiem zmiany owalu twarzy.

Firma Medika produkująca sprzęt do wyposażenia salonów posiada w swojej ofercie RFrax Lift, dodatkowo zapewnia bezpłatne szkolenie kosmetologów kończące się wydaniem certyfikatów potwierdzających posiadanie kwalifikacji do obsługi tego sprzętu. Mogłeś do nas trafić wpisując: urządzenia kosmetyczne, meble kosmetyczne, rf fale radiowe, fale radiowe rf, peeling kawitacyjny, kombajny kosmetyczne, radio frequency, makijaż permanentny, urządzenie kosmetyczne, makijażu permanentnego, sprzęt kosmetyczny, rf frakcyjny, liftingu twarzy, fale radiowe urządzenia, twarzy i ciała, radiofrekwencja mikroigłowa, mezoterapia bezigłowa,


 

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie