Laser diodowy do depilacji, Sprzęt kosmetyczny

Laser diodowy do depilacji z trzema długościami fal

Laserowe usuwanie włosów polega na depilacji włosów za pomocą promieniowania świetlnego o określonej długości fali. Ciemny pigment, melanina, pochłania światło zarówno w komórkach skóry, jak i we włosach. Światło zamienia się w ciepło. Temperatura wpływa nie tylko na trzon włosa, ale także na komórki jego korzenia, mieszków włosowych, uszkadzając je. Z powodu tego uszkodzenia włosy przestaje rosnąć i wypadają.

    Depilacja za pomocą lasera diodowego różni się bezpieczeństwem od zwykłej procedury laserowej. Laser diodowy do depilacji generuje promieniowanie o długości fali światła 808 nm lub od 755nm do 1064nm. Dzięki temu mieszek włosowy nagrzewa się znacznie szybciej niż skóra. Oznacza to, że prawdopodobieństwo poparzeń i bólu jest znacznie niższe.

Laser diodowy do depilacji Medika - Trio Laser SLD o długościach fali 755nm + 808nm + 1064nm

    Laser diodowy o długościach fali 755nm + 808nm + 1064nm powoduje wnikanie fali znacznie głębiej i pozwala zniszczyć nawet mieszki włosowe znajdujące się w głębokich warstwach skóry. Oznacza to, że taka procedura będzie bardziej skuteczna, nawet, jeśli włosy są jasne, a skóra jest ciemna. Wreszcie laserowe usuwanie włosów (diodowe) nie jest tak bolesne jak jego analogi.

   Podczas zabiegu kosmetolog wykorzystuje specjalną dyszę, która rozprasza promieniowanie na dużym obszarze. Większość światła pochłaniają ciemne włosy, a na skórze pochłania znacznie mniej energii niż podczas normalnego zabiegu. W rezultacie komórki skóry nie są uszkodzone, a odczucia podczas depilacji stają się znacznie mniej bolesne, porównywane z lekkim mrowieniem lub lekkim pieczeniem. Przy wysokiej indywidualnej wrażliwości na ból przed zabiegiem kosmetolog może dodatkowo zastosować maść znieczulającą. To dodatkowo zmniejszy dyskomfort.

Nasze przykładowe produkty:

Sprawdź wszystkie nasze: Urządzenia kosmetologiczne

Istnieją trzy etapy wzrostu włosów:

  • Etap anagen (aktywny wzrost) to okres aktywnego tworzenia nowych komórek w cebulce włosa, w tym melanocytów. Tylko na tym etapie powstaje pigment melanina. I podczas depilacji melanina selektywnie pochłania energię wiązki laserowej i nagrzewa się, a jednocześnie niszczy strukturę mieszków włosowych. Dlatego tylko w tej fazie życia włosów usuwanie włosów będzie skuteczne. Zastosowanie lasera diodowego do depilacji przyniesie jeszcze lepsze efekty.
  • Etap katagenu (przejściowy) to okres zatrzymania podziału komórek i rozpoczęcia procesów atrofii cebulki włosowej. Melanina pigmentowa rozpada się, a mieszek włosowy staje się niewrażliwy na działanie lasera.
  • Etap telogenowy (etap spoczynkowy). Wzrost włosów w tej fazie jest całkowicie zatrzymany, włosy najczęściej wypadają.

    Cykl rozwoju każdego włosa jest indywidualny i nie pokrywa się z cyklem wzrostu innych włosów. Z tego powodu na całej powierzchni skóry znajdują się jednocześnie włosy w etapach anagen, katagen i telogen. Po prostu codziennie 20-30% wszystkich włosów na twarzy i ciele znajduje się w fazie anagenowej, ma wyraźny pigment i podlega depilacji. Zgodnie z tym, w jednej procedurze tylko 20-30% mieszków włosowych może zostać zniszczonych. Na różnych częściach ciała (twarz, dłonie, nogi itp.) można zaobserwować różną dynamikę redukcji wzrostu włosów po zabiegach usuwania włosów, co wiąże się również z różną długością cyklu wzrostu włosów.

Laser diodowy do usuwania owłosienia - wskazania

    Usuwanie włosów za pomocą lasera diodowego do depilacji jest polecane przez kosmetologów i kierowane do osób, które chcą pozbyć się włosów z różnych części ciała na długi czas. Dotyczy to zarówno włosów na nogach, w okolicy bikini, jak i na twarzy. Ta metoda pozwala ostrożnie usunąć grubsze włosy, które są trudne do golenia lub oporne na inne metody depilacji, zapobiega pojawianiu się wrastających włosów, które często powstają po woskowaniu. Laserowe usuwanie owłosienia może być wykonywane nie tylko przez kobiety, ale także przez mężczyzn w celu usunięcia włosów na klatce piersiowej, na plecach, pośladkach lub innych częściach ciała i twarzy. Na przykład w ten sposób można na stałe pozbyć się potrzeby codziennego golenia.

Laser diodowy - skuteczność

   Promieniowanie świetlne uszkadza komórki mieszków włosowych, które są odpowiedzialne za tworzenie się włosów. A to oznacza, że po usunięciu nie odrosną. Oznacza to, że procedura gwarantuje efekt długoterminowy. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że laser wpływa tylko na włosy, które są w fazie wzrostu. Osoba może mieć do 15-25% takich włosów na raz. Dlatego trzeba wykonać, co najmniej 4 zabiegi w odstępie 4-5 tygodni.

    Po pierwszej wizycie można zauważyć, że włosy stały się mniejsze, a nowe stają się jaśniejsze i cieńsze. Według statystyk po 4-5 profesjonalnie wykonanych zabiegach laserem diodowym do depilacji można pozbyć się 85-95% niepożądanego owłosienia. Co więcej, efekt ten trwa 5 lat lub dłużej. Na przykład przy konwencjonalnym laserowym usuwaniu włosów, aby uzyskać ten sam efekt, trzeba przejść około 10-12 sesji. Mniej więcej raz w roku po zakończeniu procedur zaleca się przeprowadzenie pojedynczych zabiegów pielęgnacyjnych, aby zapobiec regeneracji mieszków włosowych.

Korzyści z usuwania włosów laserem diodowym do depilacji - Trio Laser SLD Medika Premium

    Jedną z głównych zalet laserowego usuwania owłosienia jest to, że może z niego korzystać prawie każdy. Nie ma ograniczeń, co do grubości skóry, jej koloru lub odcienia włosów. Parametry są ustawiane indywidualnie dla każdej osoby.

Laser diodowy Medika TRIO posiada 3 długości fali:

  • 755 nm: reaguje skutecznie nawet przy niewielkiej ilości melaniny
  • 808 nm: najbardziej popularna długość fali w laserach diodowych, efektywna w przypadku włosów ciemnych
  • 1064 nm: wiązka lasera dociera do najgłębiej położonych mieszków włosowych, nie powodując przy tym uszkodzenia skóry. Działanie tej długości fali dotyczy naczyń włosowatych otaczających mieszek włosowy, nie reaguje na melaninę znajdującą się we włosku. Światło lasera diodowego niszczy naczynia odżywiające mieszek włosowy, wskutek czego on obumiera a depilacja staje się bardzo skuteczna.

    Dla salonów kosmetologicznych najważniejsze jest, aby korzystać z wysokiej, jakości sprzętu i wybrać odpowiedni tryb działania urządzenia. W tym celu salony powinny być wyposażane w wysokiej, jakości laser diodowy do depilacji pochodzący od polskiego producenta Medika, który wykorzystał najnowsze technologie, aby dać możliwość usunięcia owłosienia raz na zawsze. Trio Laser SLD posiada gotowe programy zabiegowe przeznaczone dla takich części ciała: ciało, twarz, ręce, nogi, bikini. Działa z częstotliwością: 1 - 10 MHz oraz czasem impulsu 10 ms - 500 ms. Mogłeś nas znaleźć szukając: depilacji laserowej, laserem diodowym, wiązki lasera, depilacja laserowa.


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie