Karboksyterapia - zabieg dwutlenkiem węgla

Karboksyterapia - zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla

Dwutlenek węgla jest gazem bez koloru i zapachu, naturalnie występującym w ludzkim ciele, jako końcowy produkt metaboliczny. Przyczynia się do rozszerzania naczyń krwionośnych, zwiększa krążenie krwi i przepływ tlenu do tkanek. Jest wprowadzany do skóry i tkanek podskórnych w celu odmłodzenia (twarzy, dekoltu), w celu zmniejszenia cellulitu, blizn i rozstępów. Zabiegiem, podczas którego podawane są śródskórnie lub podskórnie odpowiednie dawki dwutlenku węgla jest karboksyterapia. W wielu salonach kosmetologicznych specjaliści wykonują taki zabieg przy użyciu certyfikowanego medycznie urządzenia polskiego producenta Medika, który został wyposażony w dwa tryby pracy manualny i automatyczny.

Co to jest karboksyterapia?

    Karboksyterapia to kontrolowane wstrzykiwanie czystego medycznego dwutlenku węgla do różnych części ciała w celu poprawy ukrwienia tkanek, zwiększenia elastyczności skóry i stymulowania tworzenia kolagenu. Dwutlenek węgla, będący naturalnym metabolitem, ma wyraźny wpływ na przebieg reakcji organizmu: zwiększa wymianę gazową i zużycie tlenu przez komórki, zmienia równowagę kwasowo-zasadową tkanek i przyspiesza przebieg procesów metabolicznych.

   Wraz z wprowadzeniem dwutlenku węgla pod skórę z powodu podrażnienia zakończeń nerwowych pojawia się krótkie uczucie pieczenia w danym obszarze. W następnej reakcji rozluźniają się włókna mięśniowe tj. działanie przeciwskurczowe, rozszerzanie naczyń włosowatych, czyli działanie rozszerzające naczynia krwionośne i redukcja bólu tzn. działanie przeciwbólowe.

Nasze przykładowe produkty:

Sprawdź wszystkie nasze Kombajny kosmetyczne

Wykorzystanie dwutlenku węgla do celów kosmetologicznych

   Wykorzystywanie cząsteczek, CO2 jest szeroko stosowane w oddziaływaniu na skórę, pomagając eliminować wady, takie jak rozstępy, cellulit, a także przyczyniając się do wzrostu naturalnego odcienia skóry. Dwutlenek węgla wstrzyknięty w wyznaczone miejsce toruje sobie drogę do okolicznych tkanek. Dochodzi do błyskawicznego wyzwalania atomów tlenu z hemoglobiny do obszaru gdzie występuje wzmożone stężenie CO2. Dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Całkowity rezultat w postaci napięcia i odbudowy skóry będzie można zaobserwować po całym cyklu zabiegów.

   Karboksyterapia może działać, jako niezależna procedura lub jako dodatek do przebiegu mezoterapii, wprowadzenie pod skórę specjalnych substancji, które przyczyniają się do pojawienia się pożądanego efektu kosmetycznego. Zastosowanie, CO2 jako składnika rehabilitacji po operacji plastycznej jest niezbędne, gdy bardzo ważne jest utrzymanie napięcia skóry. Praktyczne doświadczenia z karboksoterapią wykazały, że zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Medycyna estetyczna - zabieg karboksyterapii dla zdrowia i urody

    Wyposażenie kliniki medycyny estetycznej czy salonu piękności w urządzenie do karboksoterapii, wymaga poznania działania tej procedury i sprzętu. Dobrym wyborem będzie zakup urządzenia bezpośrednio od producenta, który jako jedyny w Polsce dysponuje urządzeniem posiadającym certyfikat medyczny klasa IIB i wykorzystujący do zabiegów medyczny dwutlenek węgla Laparos. Jest to ważne ze względu na bezpieczeństwo pacjentów, CO2 jest wysoce sterylny i czysty (na poziomie 99,5%). Kosmetolog pracujący na takim sprzęcie otrzymuje wsparcie w postaci systemu AFC, czyli automatycznej kontroli przepływu dwutlenku węgla, daje on możliwość precyzyjnego dawkowania.

Karboksyterapia w walce z cellulitem

   Cząsteczki, CO2 przyczyniają się do poprawy krążenia krwi, poprawiają przepuszczalność płynów w tkankach ludzkiego ciała, zwiększają stężenie tlenu w miejscu wstrzyknięcia. Karboksyterapia powoduje uwalnianie nadmiaru płynu i zawartych w nim szkodliwych substancji z tkanek, dzięki czemu cellulit nie tworzy się na biodrach, pośladkach i przedramionach.

Na rozstępy, zwiotczenie skóry pomaga karboksyterapia

   Wszyscy wiedzą, że specjalne białko nadaje skórze elastyczność tzn. kolagen wytwarzany przez organizm. Znajduje się on nie tylko w tkankach zewnętrznych, ale także w kościach, chrząstce i ścięgnach, zapewniając ich wytrzymałość. Spadek poziomu kolagenu wpływa na całe ciało, ale przede wszystkim jest przyczyną wiotczenia skóry. Dwutlenek węgla może rozwiązać ten problem. Podawanie zastrzyków, z CO2 stymuluje metabolizm, dlatego dochodzi do przyspieszenia produkcji kolagenu. Kiedy białko zostanie wyprodukowane w odpowiednich ilościach, natychmiast można zauważyć wynik: skóra stanie się ponownie elastyczna, rozstępy znikną. Dlatego w tym przypadku karboksyterapia zadziała skutecznie i bezpiecznie.

Karboksyterapia na zmarszczki?

   Zmarszczki stają się widoczne u osób z wiekiem. Podobnie jak w przypadku zwiotczenia i rozstępów pojawiają się zmarszczki z powodu braku włókien kolagenu i kwasu hialuronowego. Z tego powodu skóra właściwa traci zdolność zatrzymywania wilgoci w sobie, co przyczynia się do pojawienia się zewnętrznych wad. Wiele kosmetyków, różne żele i kremy obiecują swoim klientom niemal natychmiastową eliminację zmarszczek. Jednak ich działanie jest kilkakrotnie niższe niż iniekcja dwutlenku węgla. Karboksyterapia przyczynia się do bardziej wydajnego krążenia krwi w miejscach wstrzyknięcia, zwiększenia stopnia metabolizmu, dodatkowego nasycenia tkanek tlenem, dzięki czemu odbudowa skóry nie jest wymuszona, ale naturalna. Dwutlenek węgla stymuluje produkcję białek kolagenowych przez organizm, a skóra znów wygląda promiennie, młodo i pięknie.

Dlaczego warto skontaktować się z firmą Medika?

   Firma Medika będąca producentem urządzenia medycznego do karboksyterapii zaopatruje SPA, kliniki medycyny estetycznej, salony kosmetologiczne w najbardziej zaawansowane osiągnięcia w tej dziedzinie. Ponadto oferuje swoim klientom konserwację sprzętu w ramach gwarancji, zapewnia szkolenia personelowi salonów, które nabyły urządzenie i udziela wsparcia w przypadku niejasności w trakcie wykonywania zabiegu. Mogłeś nas znaleźć szukając: tkanki tłuszczowej, cienie pod oczami, dwutlenkiem węgla, zabiegu karboksyterapii, depilacja laserowa, medycynie estetycznej.Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie