Fotele kosmetyczne do salonu kosmetycznego

Rodzaje foteli kosmetycznych

Fotele kosmetyczne i rozkładana kanapa kosmetologiczna mają dziś szeroki zakres zastosowań. Są jednymi z kluczowych elementów wyposażenia klinik i salonów medycyny estetycznej i gabinetów masażu. Współcześni producenci oferują ogromny wybór modeli z różnymi opcjami wyposażenia i regulacji. Dobrej, jakości fotel kosmetyczny wyróżnia się stabilnością konstrukcji, łatwością regulacji wysokości, przyjemną w dotyku tapicerką. Właściciele salonów urody mogą kupić takie wyposażenie o dokładnie takich właściwościach, które sprawią przyjemność klientowi podczas zabiegu i nie spowodują najmniejszego dyskomfortu i zmęczenia u kosmetologa lub linergistki.

Fotele kosmetyczne - rodzaje

    Wyposażenie salonów kosmetologicznych wymaga nie tylko urządzeń do wykonywania zabiegów, ale również wygodnych mebli takich jak fotele kosmetyczne, dlatego regularnie aktualizują swoje oferty o nowe modele o szerokim zakresie funkcji. Obecnie najpopularniejsze są trzy rodzaje foteli:

  • Składane (mechaniczne) - niezawodne i kompaktowe fotele kosmetyczne. Kąt nachylenia pleców i stopy jest regulowany przez układ mechaniczny. Modele te są ułożone w pozycji poziomej, dzięki czemu można je stosować także do masażu. Rama składanego fotela produkowana jest z wytrzymałego metalu.
  • Hydrauliczne - wygodne z regulacją wysokości siedzenia. Modele są praktyczne i doskonale sprawdzają się w pracy kosmetologów. Regulacja oparcia i stopy może być mechaniczna lub pneumatyczna. Ze względu na szerokie możliwości funkcjonalne, każdy specjalista będzie mógł optymalnie skonfigurować model dla różnych potrzeb. Najczęściej fotel kosmetyczny hydrauliczny posiada metalową ramę z powłoką ochronną, tapicerkę z wysokiej, jakości pianki odpornej na zużycie, podszytej ekoskórą. Fotel wyposażony jest w dodatkowe elementy: zagłówek poduszki, miękkie podłokietniki, wycięcie na twarz. Posiada regulacja wysokości w postaci podnośnika hydraulicznego, regulację oparcia z mechanizmem pneumatycznym oraz mechaniczną regulację podnóżka. Funkcjonalne fotele posiadają nowoczesny design i zapewniają wysoki poziom komfortu pacjentom i specjalistom.
  • Elektryczne - nowoczesne fotele kosmetyczne z wygodnym systemem zdalnego sterowania. Mechanizm regulacyjny można łączyć z jednym, dwoma lub trzema silnikami, a także w pełni elektrycznym, z czterema silnikami. Niektóre modele mogą obracać się wokół własnej osi o 240 stopni, co czyni je jeszcze bardziej praktycznymi. Opcje: rama, siedzisko, oparcie z wycięciem na twarz, podnóżek, zdejmowana poduszka i podłokietniki, napęd elektryczny.

Od czego zależy cena fotela kosmetycznego?

   Ze względu na szeroki zakres zastosowania, nowoczesne meble kosmetyczne są wykonane w postaci dużego fotela, w którym pacjent czuje się zrelaksowany. W zależności od potrzeb można wybrać prosty model lub wiele dodatkowych funkcji (na przykład z regulacją pozycji ciała, wbudowanym masażerem). Składany model można łatwo przekształcić dla wygody niektórych procedur. Zazwyczaj model ma poduszki w obszarze głowy, miękkie podłokietniki.

Warto wiedzieć, że cena foteli kosmetycznych jest kształtowana głównie z uwzględnieniem:

  • Poziom wyposażenia, który wpływa na koszt
  • Cechy konstrukcyjne
  • Jakość wykonania.

Funkcjonalność foteli kosmetycznych

    Wybór konkretnego modelu fotela kosmetycznego zależy od wielkości pomieszczenia w salonie. Nawet kompaktowy fotel składany może znacznie uprościć pracę specjalisty i zapewnić niezbędny komfort klientom. Oprócz funkcjonalności fotel kosmetyczny powinien harmonijnie uzupełniać aranżację wnętrza i łączyć się stylistycznie z innym sprzętem. Biorąc to pod uwagę, można dobrać najbardziej pasującą tapicerkę. Podczas produkcji takiego wyposażenia salonów stosowane są odporne na wilgoć materiały tapicerskie, a mianowicie wysokiej, jakości skóra ekologiczna.

   Dla specjalisty i klienta elektryczne fotele kosmetyczne są uważane za najbardziej wygodne. Można je płynnie regulować w zależności od całkowitej wysokości, kąta nachylenia głowy / stopy. Ten typ sprzętu jest wyposażony w panel sterowania. Ze względu na swoją funkcjonalność takie wyposażenie pozwala na wysoki poziom obsługi pacjenta podczas wykonywania zabiegu.

Profesjonalne wyposażenie gabinetu medycyny estetycznej

   Aby zaoszczędzić pieniądze, można kupić do salonu fotel kosmetyczny z mechanicznym regulatorem. Obecność specjalnej dźwigni pozwoli na zmianę pozycji z poziomej na pionową przy minimalnym wysiłku. Używając tego rodzaju fotela kosmetolog wybierze najbardziej wygodną pozycję dla pacjenta. Niewątpliwą zaletą modeli mechanicznych jest ich przystępna cena. Zazwyczaj produkty mają metalową podstawę, a w projekcie brakuje skomplikowanych drogich komponentów.

Meble kosmetyczne do zabiegów medycyny estetycznej

   Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem fotela kosmetycznego z hydraulicznym systemem regulacji położenia, na pewno szybko znajdzie odpowiedni model. Obecność podnośnika pozwoli ustawić siedzenie w żądanej pozycji, a także obrócić go wokół własnej osi.  Sprzęt, taki jak fotel kosmetyczny, powinien znajdować się w każdym szanującym się salonie kosmetologicznym. Meble te są produkowane w formie adaptacyjnego projektu, który znacznie zwiększa komfort wszelkich zabiegów kosmetycznych zarówno dla kosmetologa, jak i pacjenta. Mogłeś nas znaleźć szukając: fotele kosmetyczne elektryczne, fotel kosmetyczny elektryczny, gabinetu kosmetycznego, kosmetyczne fotele.


 

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie