Laser IPL do medycyny estetycznej, Sprzęt medyczyny

Laser IPL - energia światła wykorzystywana do celów kosmetycznych

Obecnie do depilacji laserowej stosuje się wiele różnych technologii, ale duża grupa osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jaka jest różnica i jakie zalety ma ta lub inna metoda. Co więcej, dość trudno jest odróżnić lasery stosowane do odmładzania skóry od laserów przeznaczonych do usuwania włosów. IPL jest jedną z alternatyw dla technologii laserowej, która jest szeroko stosowana zarówno do zwalczania zmian skórnych związanych z wiekiem, jak i usuwania niechcianych włosów. Ale jak to działa w dwóch tak pozornie różnych sytuacjach? Laser IPL (potoczna nazwa) to intensywnie pulsujące światło, inaczej niż w konwencjonalnych laserach, które emitują skupioną wiązkę światła. Jednak nie należy metody IPL nazywać laserem, lecz urządzeniem do zabiegów z wykorzystaniem światła IPL.

Jaka jest zaleta systemów – lasera IPL?

    Laser do IPL (intensywne pulsujące źródło światła) to rodzaj wysokoenergetycznego światła barwnego o szerokim zakresie długości fal, które może wnikać głęboko w skórę właściwą przez naskórek.To światło może docierać do różnych warstw skóry i jest pochłaniane przez mieszek. W ten sposób IPL może zniszczyć mieszki włosowe, a następnie trwale usunąć niechciane włosy. IPL Laser może również zamykać uszkodzone naczynia krwionośne. Ponadto sprzęt ten stymuluje wzrost włókien kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra jest o wiele zdrowsza i młodsza.

Zabiegi IPL dla medycyny estetycznej

    Metoda IPL wymaga użycia światła pulsacyjnego o wysokiej intensywności. Podczas sesji terapeutycznej energia promieni świetlnych jest absorbowana przez melaninę zawartą we włosach i naskórku, uwalniane podczas tego ciepło niszczy mieszki włosowe i komórki, które nagromadziły dużą ilość melaniny. Systemy, czyli potocznie laser IPL są również stosowane w leczeniu niektórych chorób skóry (trądzik różowaty, pigmentacja związana z wiekiem, plamy posłoneczne itp.), ponieważ światło pulsacyjne o wysokiej intensywności jest dobrze absorbowane nie tylko przez melaninę, ale także przez hemoglobinę.

Nasze przykładowe produkty:

Zasada procedury usuwania włosów laserem IPL

    Zastosowanie długości fali 640 nm / 690 nm - 1200 nm maksymalizuje selektywne ogrzewanie melaniny we włosach. Specjalna wiązka ułatwia przenikanie światła do warstw skóry. Światło jest absorbowane przez melaninę, zamienia się w ciepło, a mieszek włosowy ulega zniszczeniu.

    W przeciwieństwie do laserów wykorzystujących wiązki o określonej długości fali, systemy lasera IPL wykorzystują szeroki zakres długości fal (zwykle w zakresie 500 nm - 1200 nm). Do różnych celów urządzenia IPL są wyposażone w różne opcje, które pozwalają wybrać określony zakres długości fal i w większym stopniu wpływają na melaninę lub hemoglobinę. W ten sam sposób, pracując IPL, kosmetolog może wybrać odpowiedni zakres długości fali, aby wpływać na włosy o różnych kolorach (o różnej zawartości melaniny).

Usuwanie zmian naczyniowych laserem IPL

    Intensywne impulsy świetlne są absorbowane przez czerwoną substancję krwi (hemoglobinę) i ogrzewają obszar rozszerzonych naczyń. Ze względu na wzrost temperatury dochodzi do koagulacji białka tkanek i włókien tkanki łącznej, w wyniku, czego rozszerzone naczynia zostają zamknięte, a niepotrzebna krew jest wydalana przez układ limfatyczny przez 10-14 dni. Intensywne światło pulsacyjne laserem IPL służy do usuwania teleangiektazji cienkich powierzchni.

    W nowoczesnych urządzeniach IPL kosmetolog może wybrać żądany zakres spektralny dla dowolnego fototypu skóry. W tak szerokim zakresie działanie ma wpływ na różne chromofory (zarówno melaninę, jak i hemoglobinę), które następnie mogą znacząco wpływać na wynik zabiegu i działania niepożądane. Procedury kosmetologiczne odbywają się, co dwa tygodnie i może być wymaganych do 10 wizyt.

Laser IPL oddziałuje na zmiany naczyniowe dwuetapowo, w pierwszym etapie emitowane światło rozbiją zakrzepłą w naczynku krew, co powoduje jego otwarcie i krew może się wydostać, a wraz z nią czerwone przebarwienie znika. W skutek stymulowania skóry IPL staje się ona grubsza i ukrywa żyły.

Leczenie zmian pigmentowych laserem IPL

    Światło jest absorbowane przez melaninę skóry w zmianach barwnikowych i przekształcane w energię cieplną. Proces ten powoduje zniszczenie cząsteczek pigmentu, któremu może towarzyszyć ich zaczerwienienie i przyciemnienie. Jedna część pigmentu wystaje na powierzchnię skóry i znika w wyniku procesu odnowy skóry. Wykorzystanie dodatkowej energii RF do tego typu procedur nie przynosi zdecydowanych działań.

Pulsacyjnym światłem lasera IPL można niwelować przebarwienia występujące na skórze. Takie zmiany powstają w wyniku wystawiana się na promienie słoneczne  tworzą się u starszych ludzi itd. Procedura kosmetologiczna IPL trwa krótko do 20 minut i wiąże się z emitowaniem wiązki światła w obszar, na którym widoczne jest przebarwienie. Cała kuracja wymaga do ośmiu wizyt u kosmetologa.

Zasada procedury odmładzania skóry / usuwania zmarszczek laserem IPL

    Kolagen pochłania energię w widmie długości fali od 530/590/640 nm - 1200 nm. Dzięki tej energii włókna kolagenu są aktywowane, a produkcja nowego kolagenu jest stymulowana. W rezultacie skóra wygląda młodo, zdrowo i świeżo. Mogłeś nas znaleźć szukając: zabiegi ipl, depilacja laserowa, czas trwania, e mail.


Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie