Laser frakcyjny do zabiegów odmładzających

Laser frakcyjny do zabiegów odmładzających

Laser frakcyjny jest szeroko stosowany do usuwania blizn, usuwania zmarszczek, odnawiania i regeneracji skóry, usuwania kolorowych tatuaży itp. Podczas leczenia stare komórki naskórka są usuwane bez powodowania szkód w otaczających tkankach. Dzięki temu skraca się czas gojenia, co wywołuje naturalny proces tworzenia przez skórę nowych i zdrowych tkanek oraz zastępowania nimi uszkodzonych komórek. Zabieg laserem frakcyjnym to sposób, który pozwala odkryć świeżą i zdrową skórę. Procedury kosmetologiczne z wykorzystaniem lasera frakcyjnego cofają oznaki starzenia, po kilku tygodniach skóra poddawana jego działaniu staje się bardziej napięta i gęsta.

Laser frakcyjny – fototermoliza

    Cechą lasera frakcyjnego jest to, że energia światła nie rozciąga się poza skórę. W ten sposób skutki uboczne są zminimalizowane. W czasie procedury kosmetologicznej laser emituje promieniowanie przedostające się do tkanek, które jest następnie pochłaniane przez wodę znajdującą się w komórkach. Następuje jej natychmiastowe podgrzanie i odparowanie a wraz z nią tkanki, w których była obecna.

   Frakcyjna fototermoliza, fotoodmładzanie, wszystko to są nazwy tego samego procesu, którego celem jest szybkie odmłodzenie skóry z długotrwałym efektem, a także usunięcie plam starczych, zmarszczek na twarzy, blizn i rozstępów a wszystko za pomocą lasera frakcyjnego. Różne metody korekcji laserowej są z powodzeniem stosowane od wielu lat w kosmetologii, w niektórych przypadkach stając się prawdziwą alternatywą dla operacji plastycznych.

Nowoczesne urządzenia kosmetyczne i medyczne

   Laser frakcyjny jest urządzeniem eliminującym problemy estetyczne skóry, działa metodą frakcyjnej fototermolizy, która pozwala nie tylko powierzchniowo złuszczać skórę, ale także wpływać na głębsze warstwy skóry. Dlatego podczas korzystania z procedury z użyciem lasera frakcyjnego odbudowywane są nie tylko powierzchniowe warstwy skóry, ale również widoczny jest efekt liftingu, skóra jest wygładzona, porowatość jest zmniejszona, blizny są usuwane, a koloryt skóry jest wyrównany.

Frakcyjna procedura fototermolizy ma najkrótszy okres rehabilitacji spośród wszystkich systemów laserowych, choć z drugiej strony pozwala na najgłębszy wpływ na skórę. Kosmetolog stosuje znieczulenie lokalne, do którego może wykorzystać krem z lidokainą.

Nasze przykładowe produkty:

Rodzaje procedur

    Efekt powierzchniowy na naskórku i stymulacja odbudowy kolagenu głęboko w warstwie skóry właściwej pozwala na używanie lasera frakcyjnego w następujących warunkach:

  • Odmładzanie skóry. Laser frakcyjny jest najczęściej wykorzystywany do zastosowania na obszarze twarzy. Jest to urządzenie, które odmładza starzejącą się skórę i wzmaga produkcję kolagenu.
  • Zmarszczki. Podczas procedury laserowej usuwane są zniszczone komórki, znikają nie tylko płytkie zmarszczki, ale również głębokie, które najbardziej zaburzają efekt wizualny twarzy. Redukowane lub usuwane są tak zwane kurze łapki wokół oczu, zmarszczki znajdujące się na dekolcie, szyi a także ramionach.
  • Zmiany potrądzikowe. Wielu pacjentów salonów kosmetologicznych zgłasza się do specjalistów, aby odbyć terapię niwelującą trądzik. Laser frakcyjny należy do urządzeń w walce z tym problemem. Już po kilku zabiegach blizny są znacznie wygładzone.
  • W przypadku zastosowania tego urządzenia kosmetologicznego może dojść do usunięcia zmian pigmentacyjnych w głębokich warstwach skóry. Blizny potrądzikowe oraz powstałe po urazach niepoddające się innym sposobom leczenia mogą być z powodzeniem usuwane laserem frakcyjnym. Wykorzystanie terapii laserowej pozwoli pozbyć się blizn z różnych partii ciała bez względu na ich pochodzenie.

Efekty zastosowania lasera frakcyjnego

    Metody frakcyjnej fototermolizy polega na możliwościach sprzętu laserowego stosowanego w salonach kosmetologicznych. Ze względu na specjalną konstrukcję urządzenia wiązka laserowa dzieli się na wiele frakcji. Mikrouszkodzenia wywołane przez laser dają impuls sąsiednim, nienaruszonym obszarom, aby aktywnie przywracać strukturę skóry na całej leczonej powierzchni.

Rozpoczyna się odbudowa komórkowa, powstają nowe, które podlegają aktywnemu dzieleniu się, następuje syntezowanie kolagenu, co prowadzi do pobudzania procesów metabolicznych. Dzięki temu pooperacyjna blizna może zostać zmniejszona, ponadto laser frakcyjny należy do sposobów leczenia rozstępów.

Zalety procedur z wykorzystaniem lasera frakcyjnego

    Odbudowa kolagenu i elastyny, pozwala zniwelować wiele problemów kosmetycznych podczas jednego zabiegu, który trwa około 30 minut. Procedura jest przeznaczona dla wszystkich rodzajów skóry. Laser frakcyjny może być zastosowany na dłoniach, szyi, dekolcie, powiekach. Funkcje barierowe skóry są zachowane. Nie ma ryzyka infekcji. Przez długi czas nie ma potrzeby nakładania masek ochronnych. Mogłeś do nas trafić szukając: laser frakcyjny co2, blizn potrądzikowych, proces gojenia, usuwanie blizn, zabiegu laserem frakcyjnym, serii zabiegów, wygląda zabieg, przebieg zabiegu.


Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie