Laser diodowy sprzęt do depilacji owłosienia

Laser diodowy sprzęt do depilacji

Depilacja laserowa polega nie tylko na zniszczeniu trzonu włosa, ale także komórki mieszka włosowego. Laser podgrzewa pigment, zarówno w komórkach skóry, jak też w łodydze włosa. Z tego powodu mieszek włosowy jest zniszczony, a włosy przestają rosnąć. Początkowo osoby o jasnej skórze i ciemnych włosach były idealnymi pacjentkami do depilacji laserowej.

    Więc co jest lepszego niż tradycyjne usuwanie owłosienia za pomocą lasera? Jest to nowy, ulepszony sposób usuwania włosów za pomocą lasera diodowego sprzęt o długości fali 808 będący nowatorską technologią, która daje możliwość pozbycia się zbędnego owłosienia. Jednak polski producent Medika poszedł dalej i wprowadził na rynek laser TRIO, który dysponuje trzema długościami fali - 755nm + 808nm + 1064nm.

Laser diodowy sprzęt różni się od konwencjonalnego lasera wydajnością

    Ten rodzaj usuwania włosów wykonywany jest za pomocą Trio Laser SLD Medika Premium. Jest to laser diodowy sprzęt, który jest jak najbliżej rozwiązania problemu usuwania niechcianych włosów raz na zawsze. Za pomocą tej procedury można pozbyć się 85–90% owłosienia na ciele w 4 zabiegach. Te statystyki są potwierdzone użytkowaniem tego urządzenia w salonach i klinikach kosmetologicznych. Długość fali tego lasera jest pochłaniana przez komórki położone na niższych powierzchniach i dlatego przenika głębiej. Dzięki temu dochodzi do niszczenia także tych mieszków włosowych, które położone są w głębokich warstwach. Depilacja niechcianego owłosienia osiąga dużo większą efektywność.

Nasze przykładowe produkty:

Dlaczego laser diodowy?

    Laser diodowy wytwarza promieniowanie o długości fali 808 nm w obszarze skutecznego pochłaniania przez melaninę. Natomiast laser diodowy -dobry sprzęt o rozmiarze głowicy 12x12 mm to połączenie trzech długości fal (755 nm + 808 nm + 1064 nm). Bardzo istotne jest, że czas impulsu obejmuje od 10 ms - 500 ms, natomiast częstotliwość określana jest od 1 do 10 MHz. Urządzenie wykonuje transfer energii do tkanki w zakresie 2 - 125 J/cm2. Laser diodowy Trio Laser SLD wykorzystywany jest salonach kosmetologicznych używany jest do depilacji na różnych rodzajach skóry. Jest to urządzenie do bezpiecznej terapii światłem, opracowane technologicznie do efektywnego usuwania owłosienia, które posiada nawet małą ilość melaniny.

   Laser diodowy jest sprzętem nowatorskim i uznanym za najlepszy wśród wszystkich instalacji oświetleniowych na świecie. Dzięki jego pojawieniu się po raz pierwszy można mówić o trwałym usuwaniu włosów. Według badań spadek liczby włosów po depilacji laserem diodowym wyniósł 66% na koniec pierwszego miesiąca po zabiegu, 27% po 3 miesiącach i 4% po sześciu miesiącach. Zgodnie z wynikami badań wiadomo, że wydajność lasera diodowego jest kilkakrotnie wyższa niż w przypadku wcześniejszych typów lasera. Oznacza to, że do usuwania włosów potrzeba mniej zabiegów, są one szybsze i bardziej komfortowe, a wzrost włosów między zabiegami ustaje. Niektóre lasery diodowe są również zaprojektowane do eliminacji naczyń podskórnych i pajączków.

Czy trwała depilacja jest możliwa?

   Przy pomocy lasera diodowego sprzętu do trwałej depilacji można usunąć tylko włosy, będące w fazie wzrostu. Laser niszczy ich mieszki włosowe, ale rośnie kolejna porcja włosów, która usuwana jest w następnej procedurze. Kosmetolog powinien poinformować pacjenta, że po pierwszej procedurze depilacji ilość owłosienia będzie ograniczona, a wyrastające nowe włoski będą słabsze i cieńsze. Laser diodowy posiada dużą głowicę, która może obsługiwać duże powierzchnie skóry.

   Spowoduje to, powstanie dużej plamki światła, dzięki czemu mniejsza ilość ciepła zostanie rozproszona na długości obwodu, nastąpi skuteczne niszczenie mieszków włosowych. Potrzebna ilość energii dająca gwarancję skutecznego działania znacznie się zmniejsza, co może powodować wpływ na powierzchniowe warstwy skóry będące ogrzewane w mniejszym stopniu. Wszystko razem jest korzystne dla pacjenta, który podczas zabiegu depilacji laserowej odbiera tylko przyjemne doznania, co przy wykorzystywaniu konwencjonalnych laserów nie było możliwe do uzyskania.

Laser do depilacji - usuwanie owłosienia

   Depilacja laserem diodowym sprzętem Medika jest przeznaczona dla każdego pacjenta salonu kosmetologicznego. Usuwanie owłosienia laserem diodowym jest wskazane dla osób, które posiadają włosy dowolnej grubości, strukturze i kolorze. Co bardzo ważne istnieje niewiele przeciwwskazań do poddania się tej procedurze. Aby to zrobić, kosmetolog musisz skonfigurować parametry urządzenia odpowiednie dla konkretnej osoby. Depilacja nie powoduje przykrych odczuć, ponieważ urządzenie posiada automatyczny system chłodzący, który gwarantuje komfortowe warunki, znacznie ograniczając dolegliwości.

Dlaczego warto wyposażyć salon medycyny estetycznej w Trio Laser SLD Medika Premium?

   Laser diodowy to sprzęt zawierający technologię SLD, czyli połączenie diody laserowej (LD) i diody LED. Takie innowacyjne połączenie tych technik zapewnia najskuteczniejsze efekty zabiegowe usuwania owłosienia oraz długie użytkowanie przez kosmetologów. Urządzenie Medika posiada programy, dzięki którym pacjenci mogą poddawać się depilacji różnych partii ciała, nie tylko nogi i pachy, ale również twarz i okolice bikini. Laser diodowy Trio posiada pełną regulację to znaczy: mocy, częstotliwości, czasu impulsu oraz mocy chłodzenia, co daje możliwość dostosowania parametrów do każdej osoby.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie