Peeling kawitacyjny urządzenie medyczne Medika

Peeling kawitacyjny - urządzenie Medika z innowacyjnymi rozwiązaniami

Ultradźwięki zaczęły być szeroko stosowane w kosmetologii od lat 80. Wysoka wydajność, szeroki zakres funkcji i łatwość obsługi pomogły im zdobyć popularność. Dlatego wykonywany w salonach kosmetologicznych peeling kawitacyjny urządzeniem ultradźwiękowym to zabieg złuszczania skóry. Ten rodzaj oczyszczania opiera się na oddziaływaniu fali ultradźwiękowej o niskiej mocy (częstotliwość 25 kHz) w połączeniu z cieczą (mokra skóra). 

   W wyniku ich interakcji powstają pęcherzyki wypełnione powietrzem i powiększające się i nagle pękające, wytwarzają nacisk, dzięki któremu skóra jest oczyszczana z martwych komórek skóry, toksyn znajdujących się na jej powierzchni i nadmiernej ilości wydzieliny gruczołów łojowych. Ważne jest, aby oczyszczanie było bardzo dokładne, ale jednocześnie bardzo delikatne, dzięki czemu może być zalecane dla skóry wrażliwej i z trądzikiem różowatym.

Funkcje peelingu kawitacyjnego urządzeniem kosmetologicznym z sonoforezą i jonoforezą

    Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetologiczny wykorzystujący ultradźwięki do oczyszczenia skóry z zanieczyszczeń i martwych komórek. Kawitacja polega na szybkim przejściu ciekłej fazy w fazę gazową. Kiedy ultradźwięki generowane przez urządzenie do peelingu kawitacyjnego docierają do mokrej skóry, tworzą się małe pęcherzyki gazu. Zmienia się również ciśnienie, następują kolejne reakcje w wyniku tego wiązania między martwymi komórkami warstwy naskórka ulegają zerwaniu, a następnie następuje ich złuszczanie.

   Podczas peelingu kawitacyjnego urządzenie wielofunkcyjne (kombajn kosmetyczny) pobudza komórki do odbudowy oraz przyspiesza metabolizm tlenu. Zabieg przyczynia się do produkcji kolagenu i elastyny powodując, odmłodzenie i zregenerowanie skóry.  Z takiej procedury powinny skorzystać osoby borykające się z zaskórnikami, rozszerzonymi porami, przebarwieniami, skórą trądzikową, odwodnioną i zmęczoną. Kawitacja przyczynia się do lepszego mikrokrążenia, dzięki czemu wyrównuje się koloryt skóry a blizny po trądziku są wygładzone i rozjaśnione. Urządzenie Medika stwarza możliwość wykonania nie tylko peelingu kawitacyjnego ale także sonoforezy i jonoforezy.

Nasze przykładowe produkty:

Efekty zabiegu:

 • Szybkie i bezbolesne czyszczenie wszystkich rodzajów skóry
 • Złuszczanie warstwy rogowej naskórka, martwych komórek, usuwanie sebum i innych zanieczyszczeń
 • Normalizacja gruczołów łojowych
 • Lokalne wyrównanie metabolizmu komórek skóry
 • Niszczenie bakterii, mikroorganizmów powodujących trądzik
 • Dopływ tlenu i odżywianie komórek skóry
 • Zwiększenie substancji czynnej o 50%
 • Eliminacja stanu zapalnego
 • Poprawiona produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
 • Nawilżenie i regeneracja
 • Zwiększenie elastyczności skóry, modelowanie sylwetki.

   Peeling kawitacyjny urządzeniem z falą ultradźwiękową, jako system działa ostrożnie na skórę poprzez przyjemną, naturalną wibrację bez użycia prądu. To urządzenie pozwala na głęboką regenerację skóry dzięki odnowie oraz pielęgnacji na dużych głębokościach, w wyniku, czego, skóra jest odnowiona i świeża. Ta bezbolesna procedura jest zwykle postrzegana, jako przyjemna.

Kawitacja i inne metody regeneracji skóry

   Procedura peelingu kawitacyjnego składa się z dwóch etapów. Pierwszy to oczyszczanie skóry z martwych komórek. Drugim etapem jest stymulowanie mikrokrążenia skóry oraz usuwanie zanieczyszczeń i toksyn. Przed wykonaniem zabiegu kosmetolog usuwa makijaż wacikiem zwilżonym wodą lub solą fizjologiczną. Skóra powinna być odpowiednio nawilżona dla osiągnięcia efektu kawitacji.

   Peeling kawitacyjny można bezpiecznie łączyć z równoczesnym stosowaniem składników odżywczych i różnych rodzajów kwasów. Podczas wykonywania zabiegu kosmetolog może również zastosować mikrodermabrazję. Ze względu na kawitację jest to zabieg przede wszystkim czyszczący i można go łączyć z substancjami czynnymi, dzięki czemu dodatkowo uzyskuje efekt głębokiego nawilżenia.

Procedura peelingu kawitacyjnego urządzeniem Medika Premium lub Basic

   Aby osiągnąć oczekiwany efekt, pacjent potrzebuje 8-10 procedur. W przypadku skóry tłustej, ze skłonnościami do przedwczesnych zmarszczek, uszkodzonej przez słońce konieczne jest powtarzanie zabiegu raz w tygodniu. Jeśli skóra jest delikatna i wrażliwa raz na 2 tygodnie.

   Za pomocą peelingu kawitacyjnego można zadbać nie tylko o kondycję skóry twarzy, ale także o inne części ciała: ramiona, plecy, brzuch, dekolt, nogi. Złuszczanie kawitacyjne z funkcją głębokiego oczyszczania (dezinkrustacji) ma wiele zalet: szybkie i bezbolesne oczyszczanie skóry, efekt długoterminowy, oczyszczanie skóry z trądzikiem bez ryzyka tworzenia się blizn. 

   Jednak stan skóry i jej reakcja na zabieg są indywidualne. Zdolność do znacznego zwiększenia wchłaniania substancji aktywnych, doskonale przygotowuje skórę do dalszych zabiegów. I ta właściwość sprawia, że peeling kawitacyjny urządzeniem Medika jest dobrym prekursorem każdej procedury kosmetycznej. System mikromasażu McT umożliwia zaaplikowanie wszystkich rodzajów ampułek zawierających składniki aktywne. Peeling kawitacyjny (bezbolesne głębokie oczyszczanie skóry) z sonoforezą (mikromasaż, który wprowadza substancje aktywne w różne warstwy skóry), uzupełniony jonoferezą (wprowadzanie substancji aktywnych) dla wzmocnienia efektu. Mogłeś do nas trafić szukając: skin scrubber, podobnych technologii, zaufani partnerzy, urządzenia kosmetyczne, wyrażenie zgody jest dobrowolne, celach marketingowych.


Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie