Plasma ARC, Sprzęt kosmetyczny, medyczny

Technologia plazmowa wykorzystana w urządzeniu Plasma ARC do odmładzania skóry to kolejny obszar medycyny estetycznej, który poszerza narzędzia kosmetologów. Plazma jest częściowo lub całkowicie zjonizowanym gazem utworzonym przez obojętne atomy i naładowane cząstki, ma wysoką przewodność elektryczną, plazma nazywana jest czwartym (po stałym, ciekłym i gazowym) stanem skupienia substancji.

Urządzenie kosmetologiczne Plasma ACR

   Energia potrzebna do konwersji zależy od struktury zewnętrznych powłok elektronowych substancji: im łatwiej atom wydziela elektron, tym mniej energii musi zostać wydane na jego separację. W warunkach naturalnych źródłem takiej energii jest głównie ogrzewanie, ale plazmę można również uzyskać na inne sposoby, na przykład za pomocą prądu elektrycznego, który przyspiesza elektrony. Biorąc pod uwagę właściwości technologii plazmowej polski producent sprzętu dla medycyny estetycznej stworzył urządzenie kosmetyczne Plasma ARC, które daje możliwość wykonania takich zabiegów jak: niechirurgiczny lifting powiek, usuwania zmian skórnych i zmarszczek.

Jak działa Plasma ARC?

    W urządzeniu kosmetologicznym Plasma ARC pod wpływem prądu elektrycznego o ultrawysokiej częstotliwości cząsteczki azotu są jonizowane w rączce urządzenia i powstaje plazma, która jest dostarczana do skóry w sposób bezdotykowy w postaci impulsów (ta bezdotykowa metoda przetwarzania pozwala skórze szybko ostygnąć i eliminuje ryzyko poparzenia części urządzenia).

   Plazma odgrywa rolę nośnika energii elektrycznej. Procedura nie powoduje obumierania tkanek oraz krwawienia, ponieważ działa jedynie do granicy podstawowej warstwy skóry właściwej. Urządzenie kosmetologiczne Plasma ARC Medika Premium, jako jedyne w kraju posiada system (P&E Control System) z płynną regulacją mocy łuku plazmowego i jego energii. Ponadto producent zastosował DCS Dose Control System.

Nasze przykładowe produkty:

Wpływ Plasma ARC na naskórek i skórę właściwą

   Rozgrzewanie tkanek przebiega równomiernie, warstwa starego uszkodzonego naskórka służy, jako biologiczny opatrunek ochronny, ponieważ tworzenie nowego nabłonka powoduje złuszczanie się starego. Ponadto Plasma ARC umożliwia leczenie skóry o dowolnym fototypie i zmniejsza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych w postaci blizn, infekcji i depigmentacji. Nawet w przypadku ekspozycji na wysoką energię regeneracja naskórka następuje szybko i zwykle kończy się w ciągu 5-7 dni po zabiegu.

    Natychmiast po zabiegu odnotowuje się skurcz włókien kolagenu (w obszarach, w których temperatura ogrzewania przekroczyła 60 ° C) i reakcje na szok termiczny, następnie uszkodzone struktury są stopniowo niszczone i aktywowana jest produkcja kolagenu i elastyny. Procesy przebudowy skóry właściwej trwają, co najmniej 3 miesiące po zabiegu. Badania polegające na ocenie poprawy tekstury skóry, jej odcienia, redukcji zmarszczek wykazały aktywność regeneracyjną naskórka i skóry właściwej, przebudowę kolagenu. Procedura kosmetologiczna przynosi dobre rezultaty w redukowaniu zmarszczek.

Korekcja blizn po trądziku i opadających powiek urządzeniem Plasma ARC

    Badania na temat plazmy wykazały, że może być ona z powodzeniem stosowana w korekcji blizn potrądzikowych. Wykazano, że około jedna trzecia leczonych obszarów poprawiła się po 6 miesiącach. Urządzenie Plasma ARC pozwala usunąć nadmiar skóry w fałdach powiek pojawiających się z wiekiem. Procedura opiera się na metodzie sublimacji przejściu substancji ze stanu stałego do stanu gazowego z pominięciem stanu ciekłego.

   Ta metoda różni się od laserów ablacyjnych, działając bardziej delikatnie na skórę powiek, ponieważ nie ma szkodliwego wpływu na komórki skóry, ale sublimuje powierzchnię skóry, co prowadzi do jej zmniejszenia. Plasma ARC posiada moc pobierania 35 W, może działać w trybie automatycznym (3 programy zabiegowe) i manualnym poprzez dostosowanie przez kosmetologa parametrów do danego pacjenta.

Wskazania do zastosowania urządzenia Plasma ARC

  • Niechirurgiczny lifting powiek
  • Zmarszczki: palacza, w okolicach oczu, przy uszach,
  • Worki i cienie pod oczami
  • Lifting owalu twarzy
  • Opadające brwi
  • Brodawki i włókniaki.

    Kosmetolodzy twierdzą, że znieczulenie podczas niechirurgicznego liftingu powiek jest wymagane. Zwykle używają kremu znieczulającego z lidokainą. Procedura Plasma ARC bez znieczulenia może powodować dyskomfort, chociaż sam okres rehabilitacji jest znacznie łatwiejszy i krótszy w porównaniu z ekspozycją na laser.

   Właściciele salonów medycyny estetycznej zainteresowani zakupem urządzenia Plasma ARC mogą zapoznać się z wizualizacją zabiegu podczas prezentacji na stronie internetowej producenta. Firma Medika wychodzi naprzeciw potrzeb klientów i taki sprzęt można wziąć w leasing lub kupić na kredyt. Nabywcy mają możliwość skorzystania z bezpłatnego szkolenia z użytkowania sprzętu, które kończy się wydaniem certyfikatu, potwierdzającego zdobycie kwalifikacji w obsłudze urządzenia. Kosmetolodzy mają wsparcie w czasie korzystania ze sprzętu, bezpośredni kontakt ze szkoleniowcem ułatwia codziennie użytkowanie urządzenia. Mogłeś do nas trafić szukając: niewielki łuk elektryczny, wiązkę plazmy poprzez jonizację, poprzez jonizację gazów zawartych, plazmy poprzez jonizację gazów, gazów zawartych w powietrzu, pierwszym zabiegu, kontrolowaną i celowaną wiązkę, kontrolowany sposób zdolny, zawartych w powietrzu wytwarzany, wytwarza kontrolowaną i celowaną, warstwy podstawnej skóry właściwej, powietrzu wytwarzany jest niewielki, elektryczny który w kontrolowany, zdolny jest do sublimacji, wytwarzany jest niewielki łuk, celowaną wiązkę plazmy poprzez, naskórka i obkurczania skóry, zastosowana plazma nie powoduje, ogranicza się do granicy, plazma nie powoduje stanu.


Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie