Relift urządzenie, Zabieg kosmetologiczny RF

Kosmetolog wykonuje procedurę frakcyjną relift urządzeniem z wykorzystaniem fali radiowej

Zabieg kosmetologiczny relift urządzeniem frakcyjnym, działa na skórę za pomocą mikroigieł. Technologia ta zwiększa elastyczność skóry, sprzyja napinaniu i odmładzaniu. Zabieg przeznaczony jest dla skóry ciała i twarzy i wykazuje doskonałe wyniki w możliwie najkrótszym czasie. Efekt działania urządzenia o częstotliwości radiowej opiera się na pracy mikroigieł o ściśle kontrolowanej energii RF. Mikroigły wnikają w różne warstwy skóry na różnych głębokościach - od 0,5 do 3,5 mm.

Procedura relift i urządzenie

   Mechanizm działania procedury relift urządzeniem wyposażonym w głowicę inwazyjną i nieinwazyjną opiera się na fakcie, że woda, melanina, kolagen i naczynia krwionośne wchłaniają energię RF, tworząc znaczący efekt ogrzewania skóry właściwej. Stymulują odporność komórkową, kiedy skóra się rozgrzewa, następuje kontrolowane uszkodzenie termiczne, które powoduje zmniejszenie starego kolagenu.

   Kompresja kolagenu prowadzi do redukcji tkanek miękkich, co objawia się w ich zagęszczeniu i liftingu, a także rozpoczyna syntezę nowego kolagenu (stymulacja jego tworzenia). W naskórku uruchamiany jest proces odnawiania składu komórkowego, co prowadzi do wzmocnienia struktur barierowych warstwy rogowej naskórka i wyrównania ogólnego odcienia skóry, tekstury i odmłodzenia naskórka.

    Zabieg pozwala na podgrzanie skóry z wykorzystaniem prądu o częstotliwości radiowej, bez obawy o jej przegrzanie. Proces produkcji nowego kolagenu nie jest szybki i trwa od jednego do trzech miesięcy. Pierwsze trwałe zmiany są widoczne po 1-1,5 miesiąca. Wyrażają się one w redukcji zmarszczek mimicznych i twarzowych, poprawie koloru skóry, zwiększeniu jej odcienia i nawilżenia. Częstotliwości radiowe wpływają na skórę przez jedną dziesiątą sekundy i przenoszą się w inne miejsce. Zabieg można przeprowadzić w różnych obszarach, w tym wrażliwych, poprzez dostosowanie głębokości.

Nasze przykładowe produkty:

Procedura relift urządzeniem Rfrax Lift jest wskazana dla:

 • Wygładzanie zmarszczek
 • Niechirurgiczny lifting
 • Zwiększenie jędrność i elastyczność skór;
 • Eliminowanie trądziku, blizn
 • Usuwanie przebarwień
 • Eliminacja trądziku i rozszerzonych porów
 • Wyrównanie kolorytu skóry
 • Lifting twarzy, szyi i dekoltu
 • Redukcja rozstępów.

   Urządzenie RFRAX LIFT zostało wyprodukowane w Polsce przez firmę Medika i jest zalecane do użytku w klinikach medycyny estetycznej i salonach kosmetologicznych.

Korzyści z procedury relift urządzeniem firmy Medika

 • Szybkie odzyskiwanie zdrowej i napiętej skóry. Okres rehabilitacji naskórka wynosi 1-2 dni. W takim przypadku ból będzie wielokrotnie mniejszy niż w przypadku konwencjonalnego lasera CO2.
 • Jednorodny efekt. Mikroigły w kartridżu są umieszczone z dużą dokładnością i emitują energię o częstotliwości radiowej pod ścisłą kontrolą bezpośrednio do pożądanego obszaru.
 • Uniwersalność. Dzięki wygodnej regulacji głębokości i intensywności promieniowania RF zabieg można wykonać na różnych częściach ciała.
 • Indywidualne podejście. Różne rodzaje kartridżów stosowane są w celu wpłynięcia na skórę twarzy lub na skórę ciała.

   Zabieg relift urządzeniem kosmetologicznym specjalista najczęściej wykonuje na obszarach twarzy najbardziej podatnych na starzenie: w okolicach oczu, na obszarach czoła, szyi i brody. Ale to nie jest jego jedyny cel: frakcyjny lifting RF usuwa rozstępy na dowolnej części ciała, napina zwiotczałą skórę po porodzie i odchudzaniu, eliminuje kilkanaście różnych problemów.

Zasada działania frakcyjnego urządzenia o częstotliwości radiowej

   Kartridż wypełniony mikroigłami, jest w bliskim kontakcie ze skórą. Z powodu tej gęstości i gładkiego przekłucia ból zmniejsza się  prawie do zera. Dwubiegunowa energia RF o częstotliwości radiowej sprzyja odbudowie tkanek otaczających mikroigły aparatu. Rozpoczyna się intensywny proces produkcji elastyny i regeneracji kolagenu.

Czas trwania procedury relift urządzeniem Rfrax Lift

   Przed rozpoczęciem zabiegu kosmetolog nakłada specjalny krem znieczulający na skórę. Następnie trzeba odczekać 20-30 minut. Sama procedura relift urządzeniem Rfrax Lift zajmuje również 20-30 minut. Tak, więc od początku zabiegu do jego zakończenia minie nie więcej niż godzina. Jeśli głębokość nakłucia nie przekracza 1 mm, nie trzeba stosować kremu znieczulającego.

Zalecana liczba i częstotliwość zabiegów relift urządzeniem o częstotliwości radiowej

   Liczba zabiegów jest indywidualna i powinna zależeć od stanu skóry. Tylko wykwalifikowany kosmetolog w salonie medycyny estetycznej może przygotować dokładny plan. Zwykle pierwsze trwałe efekty są zauważalne po 4 procedurach. Przerwa między nimi nie powinna być krótsza niż trzy tygodnie. Zabieg relift urządzeniem Rfrax Lift można połączyć z innymi procedurami - biorewitalizacja, peeling chemiczny, mezoterapia w celu uzyskania lepszego efektu.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie