Urządzenia do ultradźwięków, Ultradźwięki urządzenie

Wielofunkcyjne urządzenie do ultradźwięków

Trend obecnych czasów to naturalne piękno. Pacjenci salonów medycyny estetycznej starają się eliminować wady wyglądu i sylwetki bez ryzyka dla zdrowia i bólu. Sprzęt polskiej firmy Medika, wielofunkcyjne urządzenia do ultradźwięków, spełniają ich wymagania w 100%.

    Możliwości tego urządzenia pomogą rozszerzyć zakres usług kliniki, salonu piękności lub gabinetu kosmetycznego. Wysoka wydajność procedur sprzętowych zdobędzie zaufanie pacjentów i przyniesie stabilny dochód. Wysokiej, jakości sprzęt jest dobrym jutrem dla działalności w branży kosmetycznej. Można zamówić wielofunkcyjne urządzenie do terapii ultradźwiękowej i sonoforezy bezpośrednio na stronie internetowej producenta lub skontaktować się telefonicznie z przedstawicielem firmy.

Nasze przykładowe produkty:

Zastosowanie urządzenia do ultradźwięków

    Mezoterapia bezigłowa, sonoforeza, mikrodermabrazja diamentowa, dla których wystarczy zamówić aparat do ultradźwięków wykonuje penetrację przydatnych preparatów i substancji niezbędnych dla skóry. Masaż ultradźwiękowy wpływa na problematyczne obszary skóry na poziomie komórkowym i daje szybki, widoczny efekt, poprawę ogólnej kondycji skóry, normalizację procesów metabolizmu i regeneracji. Lifting twarzy to wibracje ultradźwiękowe powodują skurcze mięśni i tonizację. Skóra jest stopniowo wygładzana i zyskuje pożądany, młodzieńczy wygląd.

   Dodatkowe funkcje podczas zabiegu urządzeniem do ultradźwięków to oczyszczenie twarzy. W końcu wibracje ultradźwiękowe przyczyniają się do usuwania martwych komórek z powierzchni skóry i delikatnie oczyszczają pory z zanieczyszczeń. Producent sprzętu do wyposażenia salonów medycyny estetycznej oferujemy zakup certyfikowanego wielofunkcyjnego urządzenia do terapii ultradźwiękowej, które zostało uznanie wśród kosmetologów oraz ich pacjentów.

    Zakup wielofunkcyjnego urządzenia do ultradźwięków (kombajn kosmetyczny) pozwoli uniknąć konieczności zamawiania dużej ilości drogiego sprzętu. Rzeczywiście, kompaktowe i stylowe urządzenie ma już wszystkie przydatne funkcje do pracy: sonoforezę, peeling, masaż ultradźwiękowy, dezinkrustację, czyli funkcję głębokiego oczyszczania i lifting twarzy. Z takim wyposażeniem właściciel naprawdę oszczędza na wyposażeniu swojego salonu.

Zasada działania urządzenia do ultradźwięków

    Kompresja i rozrzedzenie wywołane przez ultradźwięki prowadzą do powstawania kawitacji, która nie trwa długo, a znaczna energia jest uwalniana w małych objętościach, substancja jest podgrzewana, a cząsteczki są jonizowane i rozdzielane. Procesy fizyczne wywołane ekspozycją na ultradźwięki powodują następujące skutki:

  • Mikrowibracja na poziomie komórkowym i wewnątrzkomórkowym
  • Przegrupowanie i uszkodzenie błon biologicznych, zmiana przepuszczalności błony
  • Efekt termiczny
  • Niszczenie komórek i mikroorganizmów.

Czynniki ekspozycji urządzenia do ultradźwięków (fizykochemiczne, mechaniczne i termiczne)

  Działanie fizjologiczne urządzenia do ultradźwięków opiera się na trzech głównych czynnikach: mechanicznym, fizykochemicznym i termicznym.

  • Mechaniczne działanie ultradźwięków wynika ze zmiennego ciśnienia akustycznego i polega na wibracyjnym mikromasażu tkanek na poziomie komórkowym i wewnątrzkomórkowym, zwiększając przepuszczalność błon komórkowych i błon tkankowych. Tkanki organizmu zostają dobrze wyposażone w składniki odżywcze i tlen.
  • Efekt fizykochemiczny ultradźwięków jest determinowany przez fakt, że użycie energii mechanicznej powoduje rezonans mechaniczny w tkankach ciała, pod wpływem, którego ruch cząsteczek jest przyspieszany i poprawia się metabolizm w skórze oraz absorbcja składników odżywczych.
  • Efekt termiczny przy małych natężeniach ultradźwięków jest lekko wyrażony, powstaje w wyniku przekształcenia energii mechanicznej w energię cieplną. Ciepło gromadzi się głównie na granicach różnych mediów ze względu na różnicę w ich oporności akustycznej, a także w tkankach, które pochłaniają przede wszystkim energię ultradźwięków, a także w miejscach o niedostatecznym dopływie krwi. Fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny.

   Działanie wszystkich trzech czynników jest ściśle powiązane. Pod wpływem urządzenia do ultradźwięków powstają wewnątrzkomórkowe ruchy obrotowe cytoplazmy, które stymulują funkcję elementów komórkowych i komórki jako całości.

Zalecenia dotyczące procedur urządzeniem do ultradźwięków

    Urządzenie do ultradźwięków wykorzystuje głowice i dysze zabiegowe do kawitacji ultradźwiękowej. Pod wpływem impulsów ultradźwiękowych na komórki tłuszczowe występuje silny efekt wibracyjny, na ich błonach i samych komórkach powstają liczne mikropęcherzyki. To znaczy występuje efekt kawitacji, który prowadzi do uszkodzenia błon komórek tłuszczowych i rozpadu nawet najbardziej gęstych złogów tłuszczu. Impulsy emitowane przez sprzęt do ultradźwięków wnikają głęboko w warstwy podskórne, zmniejszając rozmiar i liczbę komórek tłuszczowych. Efekt rozgrzewający powstały w wyniku działania silnych fal ultradźwiękowych przyspiesza przepływ płynu między komórkami tłuszczowymi a tkankami, sprzyja rozkładowi kwasów tłuszczowych oraz oczyszcza układ limfatyczny z toksyn.

    Po podjęciu decyzji o zakupie wielofunkcyjnego urządzenia do ultradźwięków do salonu medycyny estetycznej, sprzęt zostanie objęty gwarancją producenta, będzie można skorzystać z programu serwisowego. Personel salonu w cenie zakupu sprzętu może odbyć szkolenie i uzyskać certyfikat potwierdzający jego ukończenie i zdobyte kwalifikacje do obsługi i wykonywania zabiegów. Mogłeś do nas trafić szukając: aparat do ultradźwięków, aparaty do ultradźwięków, ultradźwięki urządzenie, zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków, leczenie rwy kulszowej przy pomocy fali ultradźwiękowej, redukcja tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem ultradźwięków, fale dźwiękowe, terapia ultradźwiękowa, leczenia zespołów bólowych ultradźwiękami o określonej częstotliwości, urządzenia do terapii ultradźwiękami wysokiej częstotliwości, leczenie chorób zwyrodnieniowych za pomocą ultradźwięków.

Jeśli planujesz kupić aparat do ultradźwięków zachęcamy do zapoznania się z ofertą polskiego producenta sprzętu medycznego firmy Medika.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub na adres e mail. Chętnie pomożemy wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Poznaj nasz aparat do terapii ultradźwiękowej oraz pozostałe sprzęty medyczne.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie