Ultradźwięki - profesjonalny sprzęt kosmetyczny

Terapię ultradźwiękową stosuje się w celu wygładzenia skóry, poprawy struktury skóry, leczenia cellulitu, zapobiegania powstawaniu zrostów i blizn, zmiękczenia grubej tkanki włóknistej i zwiększenia jej elastyczności. Dawki terapeutyczne ultradźwięków mają wyraźny efekt przeciwbólowy, rozszerzający naczynia krwionośne, stymulują odbudowę uszkodzonych tkanek i narządów, intensyfikują funkcję tkanki łącznej.

Zastosowanie ultradźwięków w kosmetologii

    Nowoczesne metody oczyszczania twarzy za pomocą ultradźwięków pozwolą niemal natychmiast osiągnąć wyniki bez powodowania nieprzyjemnych lub bolesnych wrażeń podczas i po oczyszczeniu twarzy, nie uszkadzając skóry. Ultradźwiękowe oczyszczanie twarzy przyczynia się do natychmiastowej poprawy cery, wygładzając, wzmacniając oraz nadając skórze jędrność i elastyczność.

   Ultradźwięki stały się powszechne w kosmetologii, gdzie szczególną i ostrożną uwagę przywiązuje się do procesów odnowy komórek skóry, przywrócenia naturalnych procesów prowadzących do odmłodzenia. W małych dawkach, w ramach programów opracowanych specjalnie przez kompetentnych specjalistów, ultradźwięki poprawiają krążenie krwi, działają rozjaśniająco, przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Efekty uzyskiwane za pomocą ultradźwięków można zidentyfikować w następujący sposób:

  • Rozszerzanie naczyń włosowatych, co prowadzi do poprawy krążenia krwi
  • Regulacja napięcia mięśni twarzy
  • Odmłodzenie tkanki łącznej leczonych obszarów
  • Leczenie teleangiektazji i trądziku różowatego
  • Leczenie nacięć i blizn
  • Głębokie oczyszczenie skóry twarzy, usuwanie toksyn
  • Usuwanie zaskórników.

     Usuwanie rozstępów, cellulitu  i blizn za pomocą ultradźwięków osiąga się dzięki kierowaniu ich na zmieniony obszar skóry, poprawiając w ten sposób zdolność komórek do regeneracji. Ponadto ultradźwięki mogą ułatwiać przenikanie substancji aktywnych do porów skóry, w wyniku, czego znacznie zwiększa się skuteczność ich stosowania. Największymi zdolnościami penetrującymi w czyszczeniu ultradźwiękowym są wodne roztwory substancji.

   Podczas procedury ultradźwiękowej skórę należy oczyścić z kurzu i makijażu. Po procedurze oczyszczania na skórę nakłada się specjalny żel, który będzie działał jak przewodnik, ponieważ fale ultradźwiękowe rozpadają się w kontakcie z powietrzem. Jako przewodnik stosuje się wazelinę, lanolinę, olej roślinny, wodę, glicerynę lub kosmetyki zawierające niektóre z tych substancji. Zmarszczki, trądzik, blizny wymagają dokładniejszego podejścia, dlatego ultradźwięki stosuje się w połączeniu z procedurą mikrodermabrazji.

Nasze przykładowe produkty:

Ultradźwiękowe procedury oczyszczania twarzy

   W zależności od stanu skóry liczba zabiegów jest indywidualnie regulowana, a maksymalna ekspozycja na ultradźwięki w jednej strefie nie powinna przekraczać 7 minut. Jeśli ekspozycja występuje w kilku strefach, całkowity czas zabiegu wynosi 15 minut.

Etapy procedury ultradźwiękowej

    Oczyszczanie skóry jest niezbędne przede wszystkim do usunięcia martwych komórek, bakterii, nadmiaru sebum. Aby przeprowadzić procedurę z ultradźwiękami w celu eliminowania oznak starzenia się skóry twarzy, należy zastosować specjalny żel przewodzący prąd elektryczny (stosowany zgodnie ze wskazaniami), a także specjalne rozwiązanie do ultradźwięków.

Mikromasaż za pomocą ultradźwięków

   Ta procedura pozwala przywrócić miejscowe procesy metaboliczne. Poszarzały kolor skóry pokazuje, że komórki nie otrzymują witamin, wilgoci i innych składników odżywczych. Masaż ultradźwiękowy przyspiesza przepływ krwi do obszaru zabiegowego. Na tym etapie procedury ultradźwiękowej powstaje widoczny efekt rozgrzewający starzejącą się skórę twarzy, która dzięki poprawie krążenia krwi przyspiesza procesy regeneracyjne i nasyca komórki tlenem i witaminami. Pod koniec zabiegu mikromasażu za pomocą ultradźwięków skóra przez pewien czas zachowuje łagodne przekrwienie, które mija wystarczająco szybko, a skóra staje się gładka i świeża.

Ultradźwięki - Zewnętrzne i wewnętrzne nawodnienie skóry

   Ten etap ultradźwiękowej procedury starzenia się skóry odbywa się za pomocą specjalnych rozwiązań do nawilżania za pomocą ultradźwięków, a także masek, które mają w swoim składzie wzmacniające i odmładzające składniki aktywne. Efekt, który osiąga się pod koniec tej procedury, powinien pozwolić skórze stać się bardziej miękką, bardziej elastyczną, nasyconą wilgocią, uzyskać delikatny różowy odcień, a także rozluźnić zmęczone mięśnie twarzy.

Sprzęt medyczny do ultradźwięków

   Znaczący wpływ zastosowanych kosmetyków w ultradźwiękach osiąga się dzięki lepszemu wnikaniu w pory skóry. Procedura ultradźwiękowa nie powoduje podrażnień nawet na wrażliwej skórze. Widoczny efekt ultradźwięków uzyskuje się po pierwszym zabiegu. Wibracje ultradźwiękowe zwiększają aktywność leków substancji i przyczyniają się do jej penetracji wewnątrzkomórkowej. Ultradźwięki są dozowane według intensywności i czasu. W praktyce medycyny estetycznej stosuje się głównie małe dawki ultradźwięków, aktywując procesy w tkankach.

    Do zabiegów kosmetologicznych używane są najczęściej wielofunkcyjne urządzenia kosmetyczne które wyposażone są w wiele modułów i nowoczesnych technologii. Kosmetolog dzięki takiemu sprzętowi może wykonywać wiele zabiegów z wykorzystaniem ultradźwięków.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie