Urządzenie plasma dla medycyny estetycznej

Urządzenie plasma pozwala pozbyć się wielu defektów skórnych

Zastosowanie plazmy w urządzeniach kosmetologicznych do liftingu owalu twarzy i usuwania zmarszczek było wynikiem integracji osiągnięć wielu dyscyplin: fizyki, chemii, projektowania, biologii, mikrobiologii i medycyny. Działanie terapeutyczne urządzenia plasma na ludzką skórę stało się możliwe do stosowania po opracowaniu technologii wytwarzania kontrolowanej wiązki plazmy poprzez jonizację gazów znajdujących się w powietrzu. Urządzenie Plasma ARC może być stosowane w kosmetologii do usuwania problemów ze skórą, poprawy jej, jakości i odmładzania.

Urządzenie plasma do odmładzania skóry

    Plasma ARC wykorzystujące plazmę jest nieablacyjną metodą odmładzania, która nie wymaga odparowywania naskórka. Po takich zabiegach pozostaje integralna, nienaruszona warstwa naskórka, która służy, jako naturalna błona biologiczna i przyspiesza szybki powrót do zdrowia. Zmniejsza się głębokość fałd skórnych, znikają średnie i duże zmarszczki, poprawia się koloryt skóry, która uległa starzeniu. Wszystkie te cechy sprawiają, że urządzenie plazma jest technologią, która pozwala na zastosowanie ogromnego zestawu metod kosmetologicznych, które same w sobie zwrócą uwagę na obszar odmładzania skóry.

Nasze przykładowe produkty:

Trzy elementy sukcesu - system plazmowy oparty jest na trzech komponentach energetycznych:

    Energia światła działa na skórę na poziomie fotoodmładzania, ale w nieco innej, jakości. Plazma umożliwia wytwarzanie światła przy minimalnym promieniowaniu ultrafioletowym. Oznacza to, że technologia zwalcza defekty kosmetyczne, takie jak pigmentacja, ślady trądziku, znamiona, choroby naczyniowe itp., ale nie niszczy komórek skóry właściwej i naskórka. Oczywiście wszystko to dzieje się na tle stabilnych wyników fototerapii: poprawy tekstury, odcienia i koloru skóry pacjenta.

   Intensywne ciepło powoduje podgrzanie głębszych warstw skóry właściwej do 50 stopni Celsjusza w ciągu zaledwie sekundy. Z jednej strony dzięki tej technologii wierzchnia warstwa skóry nie zostaje uszkodzona, z drugiej strony uruchamiane są najpotężniejsze, uśpione procesy produkcji nowego kolagenu, które następnie przebiegają dość aktywnie w ciągu roku po zabiegu. Badania odnotowują wyraźny efekt liftingu po zabiegu i zauważalne zmniejszenie zmarszczek, w tym w tak delikatnych obszarach, jak okolice oczu i warg. Ponadto sprzęt plasma jest wykorzystywane do poprawy kondycji skóry dekoltu i dłoni.

    Energia kinetyczna plazmy jest to koktajl ciągle poruszających się jonów, elektronów, a także użytecznych związków chemicznych zawartych w plazmie z powietrza atmosferycznego. Na przykład nadtlenek wodoru (H2O2) stymuluje wzrost nowych zdrowych komórek lub zatrzymuje podział komórek złośliwych. Tlenek azotu (NO) ma wyraźne właściwości dezynfekujące. Warto bardziej szczegółowo zastanowić się nad bakteriobójczymi właściwościami plazmy, ponieważ współczesna kosmetologia nie zaoferowała jeszcze niczego podobnego.

   Jeśli właściciel salonu medycyny estetycznej jest zainteresowany technologią urządzenia plazma ARC, powinien skontaktować się z polskim producentem urządzeń do kosmetologii sprzętowej Medika i poznać szczegóły funkcjonowania tego sprzętu.

Kosmetolodzy aktywnie wykorzystują urządzenie plazma ARC, aby:

 • Walczyć z nabytymi niedoskonałościami skóry, przebarwieniami, trądzikiem różowatym, trądzikiem pospolitym
 • wykonać odmładzanie, likwidację zmarszczek i zwiotczenie skóry
 • Osiągnąć wzrost ogólnego turgoru i poprawę stanu skóry twarzy i szyi.
 • Uzyskać niechirurgiczne podniesienie powiek
 • Usunąć brodawki i włókniaki
 • wykonanie liftingu owalu twarzy.

Obszary działania terapeutycznego urządzenia plasma w kosmetologii estetycznej:

 • Powieki
 • Skóra wokół oczu
 • Fałdy nosowo-wargowe
 • Czoło
 • Policzki
 • Szyja.

   Działanie plazmowego prądu elektrycznego jest całkowicie nieszkodliwe dla skóry i bezbolesne dla pacjenta. Przez cały czas trwania badań nie odnotowano ani jednego przypadku powikłań w postaci przebarwień, rumienia lub powstawania blizn i zrostów po leczeniu prądem plazmy elektrycznej.

Efekt zastosowania urządzenia plasma ARC

 • Głębokość fałdów skóry maleje.
 • Skóra na powiekach obkurcza się – lifting powiek  .
 • Zmarszczki o dowolnej głębokości są zmniejszone.
 • Zmarszczki na twarzy są wygładzone.
 • Cera i jej ogólny wygląd skóry poprawiają się.

Szeroki zakres ustawień aparatu plazma pozwala specjaliście zbudować indywidualny program zabiegów i w pełni kontrolować proces.

Przewaga nad ablacyjnymi metodami jest następująca:

 • Pozwala znacznie skrócić czas trwania leczenia i uzyskać widoczny efekt już po pierwszym zabiegu
 • Bezbolesność zabiegu, łatwo tolerowana przez pacjentów, nie wymaga przygotowania i rehabilitacji
 • Nie ma ryzyka powikłań, po zabiegu nie ma widocznych śladów i blizn na skórze

   Sprzęt Plasma ARC pochodzące od producenta Medika jest wyposażone w dodatkowe systemy usprawniające jego działanie. System ECS służy do zliczania użytej i dostarczonej energii a system PCS do zliczania impulsów. Ponadto urządzenie posiada 3 programy zabiegowe do: eliminacji zmian skórnych, nieoperacyjnego liftingu powiek i usuwania zmarszczek w różnych obszarach twarzy. Mogłeś do nas trafić szukając: urządzenia kosmetyczne, medycyna estetyczna, fale radiowe, opadających powiek, meble kosmetyczne, plasma lift, igły zabiegowe, zmarszczek wokół, liftingu powiek, plasma pen, urządzenie kosmetyczne, plazma kosmetyczna, redukcja zmarszczek, końcówką urządzenia, zmarszczki palacza, włókniaków brodawek, skórą pacjenta, wiotkość skóry, nadmiaru skóry.

Nasza hurtownia kosmetyczna posiada w ofercie szeroki wybór urządzeń kosmetycznych do wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zachęcamy do zapoznania się z nią i do kontaktu, jeżeli będziecie mieli Państwo jakieś pytania. Warto wybierać sprawdzone i profesjonalne sprzęty, które umożliwiają wykonywania zabiegów. Dzięki temu pacjent będzie w pełni zadowolony i usatysfakcjonowany nie tylko efektami, ale też samym przebiegiem zabiegu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz na nasz adres e mail. Postaramy się pomóc.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie