Termoliza urządzenie kosmetyczne, medyczne

Wykorzystanie termolizy w urządzeniu kosmetologicznym

Zobacz profesjonalne kombajny kosmetyczne z kategorii termoliza urządzenia.

Naczyniowe gwiazdki lub pajączki na twarzy mogą stać się nieprzyjemnym problemem kosmetycznym. Rozszerzone naczynka włosowate psują wygląd i powodują potrzebę korekty. Istnieje kilka metod usuwania tego problemu, ale, w jaki sposób usunąć podobną wadę na skórze w konkretnym przypadku podpowie kosmetolog. Obecnie w salonach medycyny estetycznej najczęściej stosowana jest termoliza urządzenie powoduje rozkład związku chemicznego poprzez działanie podwyższonej temperatury. Urządzenie Thermcell wyprodukowane przez polskiego producenta Medika doskonale radzi się z pajączkami, powodując ich trwałe usunięcie bez skutków ubocznych a przy minimalnym bólu.

Co trzeba wiedzieć o rozszerzonych naczynkach?

   Rozszerzone naczynka to nie tylko problem estetyczny i nie należy ich lekceważyć. Zmiany naczyniowe na nogach sygnalizują niewydolność żylną i rozwój żylaków, a siatka rozszerzonych naczyń włosowatych na twarzy może być początkiem alergii lub trądziku różowatego. Specjalista medycyny estetycznej oceni nasilenie problemu i zaproponuje schemat leczenia, jeśli to konieczne skieruje do specjalisty, który diagnozuje i leczy choroby żył.

   Najczęściej zmiany naczyniowe „pajączki” pojawiają się na policzkach, skrzydełkach nosa, na czole i na podbródku. Skóra z rozszerzonymi naczynkami włosowatymi stanowi problem zarówno dla dorosłych, jak i nastolatków. Kosmetolog potrafi zniwelować wadę za pomocą termolizy urządzenie Thermcell daje możliwość wykorzystania trzech metod. To znaczy: prądu zmiennego o dużej częstotliwości 32 MHz oraz o niskim natężeniu, elektrolizy z wykorzystaniem prądu galwanicznego i blendu, czyli zastosowanie równocześnie działania prądu stałego oraz zmiennego.

Kiedy szczególnie zwrócić uwagę na zmiany naczyniowe i jak zareagować?

   Zmiany skórne najczęściej zaczynają się po zimowych przymrozkach lub letnim upale. Pod wpływem wiatru cienkie i kruche naczynka włosowate rozszerzają się, zwiększa się ich przepustowość, a ściany stopniowo stają się bardziej kruche i cieńsze. W ten sposób organizm ułatwia eliminację toksyn. Jednak takie zmiany w naczyniach włosowatych z czasem stają się większe, mogą być nieodwracalne. W terminologii medycznej nazywa się to teleangiektazją, czyli uporczywą ekspansją małych naczyń skóry o charakterze niezapalnym, objawiającą się naczyniowymi gwiazdkami lub sieciami.

   Narażenie skóry na działanie prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości, jest bezpieczne dla skóry. Termoliza w urządzeniu Thermcell prowadzi do stwardnienia ścian naczyń krwionośnych, nie wpływa na obszar otaczający naczynie, ponieważ nie absorbuje prądu. Kauteryzuje rozszerzone naczynia odcinając je od krwioobiegu. Zamiast skoagulowanych naczyń wkrótce pojawią się nowe o normalnym wyglądzie. Aby usunąć małe pajączki, wystarczy nawet jedna procedura.

Skuteczność termolizy urządzeniem kosmetologicznym

     Jak już wspomniano teleangiektazja to niezapalna ekspansja małych naczyń krwionośnych o średnicy mniejszej niż 1 mm, pojawia się na skórze, jako sieć naczyniowa lub gwiazdka. Jednym ze sposobów usunięcia teleangiektazji jest termoliza (elektrokoagulacja), którą z powodzeniem przeprowadzają kosmetolodzy w salonach medycyny estetycznej. Zabieg trwa kilka minut, nieprzyjemne pajączki znikają bez śladu.

  Pod wpływem prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości dochodzi do koagulacji białka i blokowania naczyń włosowatych, z tego powodu nie dochodzi do krwawienia. W miejscach narażenia na prąd elektryczny tworzy się mały strupek, który znika po kilku dniach, a skoagulowane naczynia włosowate rozpuszczają się bez śladu. Zastosowana termoliza urządzeniem kosmetologicznym trwale niszczy naczynko.

Korzyści z poddania termolizie urządzeniem do trwałego usuwania pajączków

   Termoliza (elektrokoagulacja) jest uważana za jedną z najbardziej preferowanych metod usuwania rozszerzonych naczynek włosowatych na dowolnej części ciała, w tym na twarzy. Prąd elektryczny powoduje wolumetryczne uszkodzenie termiczne tkanki wokół usuwanego obszaru. Po wygojeniu i odpadnięciu strupka na skórze nie będzie śladu lub może pozostać niewielkie odbarwione miejsce, które z czasem zniknie.

Sprzęt do temolizy Thermcell - jak działa i są efekty po zabiegu?

    Metoda termolizy urządzeniem kosmetologicznym Thermcell pozwala usunąć pajączki i gwiazdki naczyniowe za jednym razem.Ta metoda pozwala kontrolować głębokość ekspozycji i może być wykonana tylko przez wykwalifikowanego kosmetologa w salonie. Specjalista przeprowadza niwelowanie rozszerzonych naczynek za pomocą specjalnego urządzenia o prądach stałych i przemiennych. Prądy o wysokiej częstotliwości powodują nieodwracalną koagulację tkanek białkowych w temperaturze 20–80 stopni. Ciepło nie występuje w elektrodzie, ale w tkankach.

   Zaletami tej metody jest krzepnięcie wszystkich warstw tkanek, co zapobiega krwawieniu i infekcji. Małe formacje można koagulować bez znieczulenia, w innych przypadkach kosmetolog stosuje znieczulenie miejscowe. Utworzony strupek w miejscu usuniętych pajączków jest smarowany żelem z aloesem przez 3-4 dni. Całkowite wygojenie następuje w ciągu 8-10 dni. W okresie gojenia nie zaleca się zwilżania i usuwania strupka. Mogłeś do nas trafić szukając: zamykania naczynek, zamykanie naczynek, wymagane znieczulenie, naczynko koaguluje hemoglobinę, chemicznego pod wpływem podwyższonej, związku chemicznego pod wpływem.


Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie