Termoliza usuwanie naczynek, Sprzęt kosmetyczny

Termoliza na usuwanie naczynek włosowatych

Teleangiektazja jest ciągłym rozszerzaniem naczyń włosowatych i małych żyłek skóry, które po naciśnięciu stają się blade, ale nie znikają. Zazwyczaj są bardzo wyraźne na skórze, mają nieregularne kształty, przypominają „pająka” lub „ gwiazdę ”, skąd wzięły swoją nazwę. Pajączki naczyniowe mogą występować w każdym wieku i dowolnym miejscu na skórze i błonach śluzowych, zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Najczęściej znajdują się na skrzydełkach nosa i na policzkach. Czasami występują z niektórymi przewlekłymi chorobami skóry (trądzik różowaty, toczeń rumieniowaty, twardzina skóry). Medycyna estetyczna potrafi usuwać ten problem za pomocą termolizy.

Problem z rozszerzonymi naczynkami włosowatymi

   W kosmetologii sieć naczyniowa na twarzy nazywa się także trądzikiem różowatym, w dermatologii i medycynie estetycznej teleangiektazją. Rozszerzone naczynka objawiają się tylko zaczerwienieniem twarzy i jest to związane z kruchością naczyń krwionośnych. Im cieńsza ściana naczynia, tym większe prawdopodobieństwo trądziku różowatego i tym bardziej widoczne są sieci naczyniowe na twarzy. Jednocześnie problem trądziku różowatego nie powoduje dyskomfortu fizycznego.

   Kosmetolodzy wykonujący zabieg termolizy do usuwania naczynek, wiedzą, że, rozszerzone naczynia na twarzy to tylko wierzchołek góry lodowej. Pacjent z uporczywym rozszerzeniem naczyń krwionośnych na dużym obszarze zawsze ma tendencję do osłabienia całego układu naczyniowego. Jeśli w wieku 18-25 lat rozszerzone naczynia są obecne tylko na twarzy, to w wieku 30-35 lat pojawiają się na nogach w postaci początkowych objawów żylaków, a po 45 latach, zwłaszcza po menopauzie, tacy pacjenci są narażeni na wysokie ryzyko udaru.

Co warto wiedzieć o zabiegu termolizy do usuwania naczynek?

   Zabieg kosmetologiczny oparty na termolizie przy usuwaniu naczynek wykorzystuje działanie prądu zmiennego o dużej częstotliwości i o niskim natężeniu. Natomiast elektroliza jest procedurą wykorzystującą prąd stały (galwaniczny). Blend jest metodą posługującą się jednocześnie działaniem prądu stałego oraz zmiennego.

Ta procedura stymuluje produkcję kolagenu i kondensuje ścianę naczyń krwionośnych. Dzięki liftingowi termicznemu skóra jest zagęszczona, dzięki czemu rozszerzone naczynka włosowate stają się mniej zauważalne. Przydatne są również niektóre zastrzyki mezoterapii, które nieco rozjaśniają siateczkę pajączków, dzięki czemu są mniej zauważalne. Kosmetolog może zlecić także masaże ciała i twarzy, ponieważ działają one na limfę, dzięki czemu aktywowany jest przepływ krwi przez ciało, co korzystnie wpływa na naczynia krwionośne.

Termoliza do usuwanie naczynek włosowatych

   Salony kosmetologiczne wyposażone są w urządzenia przeznaczone do usuwania rozszerzonych naczynek włosowatych. Taki zabieg może przeprowadzić tylko wykwalifikowany kosmetolog, który potrafi zastosować termolizę do usuwania naczynek.  Do wykonania procedury potrzebne jest urządzenie takie jak Thermcell firmy Medika Premium, w którym zachodzi zjawisko termolizy, czyli rozkład związku chemicznego powstający na skutek podwyższonej temperatury.

   Przepływ prądu o dużej częstotliwości przez naczynko włosowate koaguluje hemoglobinę i na stałe niszczy naczynko. Metoda termolizy nie powoduje krwawienia. Urządzenie wyposażone jest w precyzyjną rękojeść, która powoduje zamknięcie rozszerzonego naczynka włosowatego poprzez termolizę wykorzystując prąd o częstotliwości 32MHz. Wysokiej, jakości certyfikowany sprzęt został zaprojektowany do połączenia 3 metod podanych wyżej (termoliza, prąd stały i elektroliza).

Urządzenie medycyny estetycznej do termolizy naczynek

    Jeśli zmiany naczyniowe są widoczne na skórze niestety stosowanie kosmetyków i przyjmowanie witamin nie będzie w stanie uczynić je mniej zauważalnymi. Nowoczesna medycyna estetyczna radzi sobie z tymi zmianami skórnymi. Dzięki serii zabiegów termolizy na naczynkach wykonanych przez kosmetologa istnie szansa na trwałe polepszenie wyglądu i wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych.

Urządzenie Thermcell do termolizy

   Podczas zabiegu termoliza usuwając naczynka działa dokładnie w miejscu jego położenia, nie powodując naruszenia otaczających go tkanek. Kosmetolog wykonując ten zabieg w pełni kontroluje intensywność impulsów. Do wykonania procedury używane są wysokiej, jakości, sterylne jednorazowe igły. Urządzenie Thermcell to tryb pracy impulsowy lub ciągły.

   Jeśli chodzi o peeling, wrażliwa skóra nie toleruje kosmetyków z aktywnymi substancjami głęboko działającymi na przykład kwasami owocowymi. Ale dokładny peeling złuszczający jest idealny, po czym skóra lepiej wchłania substancje odżywcze. Zamiast gruboziarnistego peelingu można wybrać peeling enzymatyczny specjalnie dla delikatne skóry. Dobrze sprawdzają się maski z kolagenem, wyciąg z alg, glinki kosmetycznej. Redukują zaczerwienia i wzmacniają skórę. Mogłeś do nas trafić szukając: zamykania naczynek, zamykanie naczynek, wysokiej częstotliwości, wielkiej częstotliwości, rozszerzonych naczynek krwionośnych.

 

 

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie