Frezarka podologiczna, a frezarka do pedicure

логотип medika
Medika
4/10/2021
-
4
хв
логотип medikaFrezarka podologiczna, a frezarka do pedicure

Frezarka to - najprościej rzecz ujmując - urządzenie, który ma służyć ścieraniu różnych powierzchni, na przykład skóry dłoni, stóp czy paznokci. Dlatego też musi ona znaleźć się na wyposażeniu każdego gabinetu kosmetycznego, który oferuje stylizację paznokci, manicure, pedicure.Frezarki spotkać można również w gabinetach podologicznych. Co ciekawe, frezarka do pedicure może być także stosowana podczas wykonywania zabiegów podologicznych, jednak musi ona spełniać pewne standardy. Otóż kosmetolodzy pracują najczęściej ze stopami zdrowymi, natomiast podolodzy - z chorymi.Ci drudzy narażeni są na działanie różnego rodzaju czynników chorobotwórczych, które uwalniają się podczas wykonywania pedicure - mowa tutaj przede wszystkim o bakteriach czy grzybach. Z tego też powodu frezarka podologiczna musi pochłaniać pył, w którym znajdują się patogeny.

Do pracy na sucho czy na mokro?

Podolodzy, podczas zakupu frezarki, muszą zastanowić się, na jaki jej rodzaj postawić - do pracy na sucho czy na mokro? Otóż frezarki do pracy na sucho posiadają pochłaniacz pyłu, co - zgodnie z powyższym - jest niezmiernie istotne w pracy podologa. Niemniej jednak na rynku coraz częściej możemy też spotkać frezarki podologiczne przeznaczone do pracy na mokro.Posiadają one zraszacz, dzięki któremu podczas zabiegu powstaje mieszanina wody oraz pyłu. Niestety, osadza się ona na skórze pacjenta, przez co podolog musi często wycierać i osuszać jego stopy. Co więcej, trudno mu ocenić faktyczny stan zdrowia skóry, gdy jest ona wilgotna. Z tego też powodu o wiele lepiej postawić na frezarki podologiczne do pracy na sucho, które wyposażone będą w odpowiedni pochłaniacz pyłu.Wydajność pochłaniaczy podawana jest w litrach na minutę - im wyższa wydajność, tym lepiej. Sama obsługa frezarki z pochłaniaczem jest bardzo prosta i intuicyjna. Co więcej, dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów, pył nie przedostaje się do wnętrza frezarki i nie zaburza jej pracy.

Jaki zabieg na worki pod oczami

Co wpływa na komfort pracy?

Kupując frezarkę podologiczną, warto postawić na rozwiązania, które w znacznym stopniu zwiększają komfort pracy. Przede wszystkim frezarka powinna być wyposażona w lekką i zgrabną rączkę, którą łatwo będzie nam operować. Co więcej, powinniśmy mieć możliwość szybkiego mocowania frezów ("na klik").Dzięki temu w krótkim czasie wymienimy końcówkę, a także będziemy mieć pewność, że została ona zamocowana w prawidłowy sposób. Ilość obrotów powinna wynosić od 25 do 40 na minutę. Zazwyczaj im mniej obrotów, tym frezarka tańsza. W przypadku większości zabiegów podologicznych doskonale sprawdza się frezarka mająca 25 obrotów na minutę.Będzie ona doskonałym wyborem w szczególności dla początkujących podologów, bowiem przy pracy na bardzo wysokich obrotach łatwiej o nadmierne usunięcie naskórka. To zaś może prowadzić do powstawania zrogowaceń.Komfort pracy podologa, a także poczucie komfortu dla klienta, może dać cicha frezarka. Zakup urządzenia, które nie emituje głośnych dźwięków, jest doskonałą inwestycją w przypadku, gdy danym gabinecie pracuje w jednym czasie więcej osób.

Корундова мікродермабразія

Koszty utrzymania i eksploatacji

Zakup dobrej jakości frezarki podologicznej to koszt sam w sobie, co więcej - dosyć wysoki. W związku z tym podolodzy najczęściej poszukują urządzeń, których eksploatowanie nie będzie zbyt drogie. Koszty użytkowania frezarki wynikają przede wszystkim z tego, jak często należy wymieniać filtry lub ewentualnie uzupełniać płyny.Oczywiście, im frezarka częściej jest w użyciu, tym częściej zachodzi konieczność wymiany płynów lub filtrów. Niemniej jednak warto - już na etapie dokonywania zakupów - dowiedzieć się, ile kosztują poszczególne elementy zamienne oraz jak długo należy czekać na ich dostawę.Nie zapominajmy o odpowiednich zapasach, które zawsze należy mieć w swoim gabinecie. Bez frezarki trudno bowiem wykonywać zabiegi podologiczne, a zatem trudno też przyjmować pacjentów.

Obsługa i serwis - frezarki podologiczne

Osoby prowadzące gabinet podologiczny lub kosmetyczny, powinny postawić na produkty polskiego producenta. Wszystko dlatego, że może dać on instrukcję obsługi w języku polskim, a także odpowiednią gwarancję.Jeżeli urządzenie ulegnie awarii, można je serwisować w Polsce, bez konieczności wysyłania frezarki zagranicę (co, niestety, wiąże się z dodatkowymi kosztami i czasem). Dobrze, jeśli producent frezarki może dać szkolenie z jej obsługi - może być to nawet krótki film poradnikowy, dzięki któremu łatwiej będzie nam pracować na co dzień z frezarką.Co ważne, dobrej jakości polskie produkty możemy kupić w atrakcyjnych cenach, nawet jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem. Niemniej jednak na frezarce nie warto zbytnio oszczędzać, bowiem jest to jeden z podstawowych sprzętów, jakich na co dzień używają podolodzy w swoich gabinetach, podczas pracy.Zobacz sprzęt kosmetyczny od polskiego producenta.

Кріоліполіз чи карбокситерапія?
Мітки: