Galwanizacja w kosmetyce
Galwanizacja kosmetyczna- czym jest ten termin w kosmetyce, i na czym polega sam proces?
Galwanizacja jest to zabieg kosmetyczny, stosowany również w fizjoterapii, podczas jego przeprowadzania wykorzystywane jest działanie prądu o stałym natężeniu. Prąd stały przepływający przez płyny nazywamy prądem galwanicznym, skąd może pochodzić nazwa omawianego zabiegu przeprowadzanego w kosmetologii.
Jeśli chodzi o pielęgnację skóry możemy wyróżnić dwa rodzaje wcześniej wspomnianych galwanizacji: anodową oraz katodową. Każda z nich daje zupełnie inne rezultaty, a dobranie ich zależy indywidualnie od potrzeb pacjenta.
- Galwanizacja katodowa- ten rodzaj galwanizacji działa na skórę zasadowo. Podrażnia zakończenia nerwowe, pobudza ukrwienie oraz oczyszcza i zmiękcza skórę wspomagając przy tym złuszczanie naskórka. Jednym z jej działań jest zwiększenie wydzielania łoju poprzez usprawnienie krążenia, co jest bardzo korzystne w przypadku osób z cerą suchą. Galwanizacja katodowa poprawia również stan cery widocznie odwodnionej, przyciąga płyn tkankowy. Wykonanie zabiegu wskazane dla osób ze skórą dojrzałą, z odmrożeniami, zalecana dla pacjentów cierpiących na zaburzenia krążenia obwodowego oraz porażenie wiotkie. Zabieg dla osób z cerą suchą, dojrzałą, ziemistą, źle ukrwioną.
- Galwanizacja anodowa- ta z kolei działa na skórę zakwaszająco, a co za tym idzie pełni również rolę bakteriobójczą. Uspokaja zakończenia nerwowe, zmniejsza przepływ krwi oraz ujędrnia tkanki. Zabieg galwanizacji anodowej poprawia kontur twarzy, ożywia widocznie zmęczoną cerę, zwęża rozszerzone pory oraz pomaga zmniejszyć rumień i objawy trądziku różowatego. dla osób z nerwicami naczyniowymi, dla borykających się z trądzikiem różowatym i pospolitym. Zalecana pacjentom z nerwobólami oraz zapaleniem zakończeń nerwowych. Wykonanie galwanizacji anodowej może dać uspokojenie skóry po zabiegu oczyszczania.
Galwanizacja kosmetyczna- przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
- Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią
- wystąpienie gorączki lub stanu podgorączkowego
- pacjenci posiadający rozrusznik serca bądź metal wszczepiony na stałe w ciało
- chorzy cierpiący na niewydolność układu krążenia
- osoby ze skłonnościami do powstawania zakrzepów lub zatorów
- osoby zmagające się z zapaleniem żył
- chorzy na choroby nowotworowe
- osoby u których występują stany zapalne lub ropne tkanek miękkich bądź skóry
- pacjenci chorzy na gruźlicę płuc
- osoby ze skazą krwotoczną
- chorzy na epilepsję (padaczkę)
- ludzie uczuleni na prąd galwaniczny
- osoby u których występują alergie skórne lub wypryski
- osoby z ranami otwartymi i stanami zapalnymi skóry
- ogólne osłabienie organizmu
- obecność chorób wirusowych na przykład opryszczki
- wystąpienie porażenia spastycznego
- osoby, które użyły kremów lub maści bezpośrednio przed zabiegiem
- menstruacja
Galwanizacja w kosmetyce- kiedy stosuje się ten zabieg?
Zabieg galwanizacji stosuje się przy takich dolegliwościach jak na przykład zwyrodnienie stawów kończyn i kręgosłupa, nerwobóle, zapalenia w obrębie układu nerwowego, choroby neurologiczne, choroby związane z obwodowym układem krążenia (wykluczając niewydolność oraz skłonności do powstawania zakrzepów oraz zatorów), zanikanie mięśni, kontuzje stawów, mięśni, ścięgien.
Galwanizacja w kosmetyce- efekty zabiegu:
Często zabieg galwanizacji stosowany jest w salonach odnowy biologicznej w celu redukcji zmarszczek i tkanki podskórnej. Prąd pobudza kolagen. Poprawia się stan skóry, staje się ona bardziej i lepiej ukrwiona, zdecydowanie bardziej jędrna oraz elastyczna.
Jest to również sposób na walkę z rozstępami czy skórką pomarańczową na przykład na udach, pośladkach czy brzuchu (niezalecane dla kobiet w ciąży). Zabieg galwanizacji przyspiesza przemianę materii, usuwanie jej zbędnych produktów z organizmu, dlatego jest chętnie stosowany przez osoby pragnące się odchudzić. Może stanowić całkiem dobry sposób na wspomaganie odchudzania.
Zabieg prowadzi do stymulacji mięśni, pozwala na utrzymanie ciała w dobrej formie. W dużym stopniu redukuje ryzyko powstawania obwisłych fałdów skórnych, które mogą się pojawiać przy dużej utracie wagi lub gwałtownym odchudzaniu.
Galwanizacja w kosmetyce- jak prąd galwaniczny działa na organizm?
- znaczne i długotrwałe przekrwienie tkanek na skutek rozszerzenia naczyń krwionośnych i wydzielenia substancji histaminopodobnych;
- działanie przeciwbólowe - silniejsze pod anodą;
- rozszerzenie naczyń limfatycznych;
- przyspieszenie procesów regeneracyjnych takich jak: proliferację komórek nabłonka i odnowę tkanki łącznej - szybsze gojenie ran i owrzodzeń
- przyspieszenie przemiany materii;
- przyspieszenie regeneracji uszkodzonych nerwów;
- działanie przeciwzapalne;
- działanie znieczulające i kojące na zakończenia nerwów czuciowych oraz zwiększające pobudliwość i tonizujące na nerwy ruchowe;;
Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem profesjonalnego sprzętu kosmetycznego to zajrzyj do działu kontakt. Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą. Z przyjemnością przedstawimy Państwu naszą ofertę wyposażenia kombajnów kosmetycznych, które z pewnością spełnią Wasze oczekiwania. Wysoka jakość i fachowe doradztwo w zakupie i wyborze odpowiedniej formy finansowania. Polski producent sprzętu kosmetycznego, firma Medika to gwarancja najwyższej jakości i niewygórowanej ceny. Zajrzyj do nas po więcej.