Jaki jest sprzęt do karboksyterapii?
Czym jest karboksyterapia?
Karboksyterapia jest zabiegiem kosmetycznym, który polega na wstrzykiwaniu pod skórę niewielkich porcji dwutlenku węgla. Zabieg ten znany jest ze swojej efektywności i chętnie jest stosowany przez osoby walczące z wiotką i cienką skórą, zmarszczkami i cieniami pod oczami.
Ponadto, karboksyterapia jest niezwykle w walce z rozstępami i cellulitem. Główne efekty karboksyterapii to poprawa ukrwienia oraz dotlenienie i odżywienie skóry, a wiele pacjentek zgłasza również wygładzenie, poprawę kolorytu skóry i redukcję zmarszczek.
Karboksyterapia jest bezpiecznym, mało inwazyjnym zabiegiem, który wykonany w profesjonalny sposób i z użyciem wysokiej jakości aparatury może zdziałać cuda.
Podczas wyboru terapii warto jednak pamiętać, że musi być ona odpowiednio dobrana do naszej skóry, a także wziąć pod uwagę istniejące przeciwwskazania. Co należy wiedzieć, chcąc skorzystać z dobrodziejstw terapii dwutlenkiem węgla?
Jak działa karboksyterapia?
Podczas karboksyterapii wstrzykuje się podskórnie niewielkie dawki dwutlenku węgla w formie gazu. Specjalistyczny aparat wykorzystywany w tej procedurze reguluje temperaturę i ciśnienie gazu, dzięki czemu możliwa jest precyzyjna iniekcja substancji.
Wprowadzony pod skórę dwutlenek węgla rozchodzi się w tkance, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych i dopływ większej ilości natlenowanej krwi do miejsc wstrzyknięcia.
Prowadzi to do zwiększonego ukrwienia, dotlenienia i odżywienia skóry, co przekłada się na zwiększenie jej elastyczności i poprawy kolorytu, a także stymuluje powstawanie nowych komórek.
Karboksyterapia powoduje również lipolizę, czyli rozpad komórek tłuszczowych, które są wrażliwe na działanie dwutlenku węgla.
Dzięki temu możliwa jest redukcja cellulitu i rozstępów. Dwutlenek węgla jest następnie wchłaniany do krwioobiegu i naturalnie usuwany z organizmu.
Karboksyterapia wykonywana jest zazwyczaj w cyklu, który obejmuje od kilku do kilkunastu zabiegów, w zależności od potrzeb skóry. Pojedynczy zabieg trwa do kilkunastu minut i można wykonywać go o dowolnej porze dnia, bez obawy o konieczność odpoczynku po zabiegu lub zmiany grafiku.
Czy zabieg jest bolesny?
Terapia dwutlenkiem węgla jest zabiegiem o niewielkiej inwazyjności. Poziom dyskomfortu podczas zabiegu jest zwykle oceniany na niski, jednak zależy to od indywidualnej wrażliwości na ból.
Wstrzyknięty pod skórę gaz tworzy niewielkie uwypuklenie, które zanika stopniowo wraz z rozchodzeniem się dwutlenku węgla pod skórą.
Po zabiegu może pojawić się niewielkie zaczerwienienie i obrzęk, które także zanikają wkrótce po zabiegu. Nie jest to objawem niepożądanym, ponieważ podczas zabiegu dokonywane są nakłucia, a niewielki stan zapalny jest naturalną reakcją organizmu.
Uwagę powinny zwrócić natomiast długotrwale utrzymujące się zmiany zapalne. W takim przypadku bezzwłocznie należy skontaktować się z lekarzem.
Dla kogo przeznaczona jest karboksyterapia?
Karboksyterapia przyniesie szczególne efekty skórze wiotkiej i pozbawionej odżywienia, ponieważ wygładza zmarszczki oraz stymuluje syntezę kolagenu, zwiększając tym elastyczność skóry.
Wspaniałe efekty widoczne są w terapii cellulitu i rozstępów na brzuchu, pośladkach i udach. Co więcej, terapia dwutlenkiem węgla znacznie redukuje cienie i opuchliznę pod oczami, natleniając skórę i stymulując regenerację tkanki.
Terapia ta może pomóc także pacjentkom z bliznami potrądzikowymi i rozszerzonymi naczynkami. Ponadto, karboksyterapia ma zastosowania medyczne, na przykład w leczeniu bólu skurczowego oraz owrzodzeń.
Na co należy uważać podczas karboksyterapii?
Istnieją przeciwwskazania dotyczące terapii dwutlenkiem węgla. Przede wszystkim nie powinny stosować jej osoby cierpiące na choroby krwi, na przykład hemofilię, anemię, zaburzenia krzepliwości.
Zabronione jest stosowanie karboksyterapii także u pacjentów przechodzących infekcje bakteryjne i wirusowe, takich jak opryszczka.
Przeciwwskazania stanowią także: epilepsja, nowotwory, jaskra, przyjmowanie leków immunosupresyjnych, przeciwzapalnych i przeciwzakrzepowych, chemioterapia, ciąża i karmienie piersią, a także niektóre zabiegi kosmetyczne. W przypadku wątpliwości zawsze należy skontaktować się z lekarzem lub osobą prowadzącą zabieg.
Urządzenia do karboksyterapii - zabieg karboksyterapii
Ponadto, karboksyterapia powinna być przeprowadzana w certyfikowanej placówce, która posiada autoryzowany sprzęt. Aparatura do karboksyterapii musi być sprawna i wyposażona w regulator ciśnienia dwutlenku węgla, licznik dwutlenku węgla w dawce, regulator temperatury gazu i jednorazowe filtry hydrofobowe.
Gaz powinien być wstrzykiwany przez odpowiednio przeszkoloną osobę, która ma doświadczenie w wykonywaniu terapii dwutlenkiem węgla.
Dzięki temu procedura z pewnością zakończy się sukcesem i pozwoli cieszyć się widocznymi efektami wygładzonej i jędrniejszej skóry.
Mogłeś nas znaleźć szukając: urządzenia do karboksyterapii, urządzenie do karboksyterapii, dwutlenek węgla, tkanki tłuszczowej, przepływu dwutlenku węgla, medycznego dwutlenku węgla, zabiegów karboksyterapii, zabiegu karboksyterapii, zabiegi karboksyterapii, mezoterapii igłowej, naczynia krwionośne, cieni pod oczami, odmładzania skóry.
Urządzenie do karboksyterapii polskiego producenta
Oferujemy najwyższą jakość sprzętu kosmetycznego, jako wyposażenia do gabinetów kosmetycznych. może daćmy fachowe doradztwo w zakupie i ceny na rynku. Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem e-mail, telefonu lub formularza. Skontaktujemy się z Wami i zaproponujemy dogodną formę współpracy oraz ceny. Nasz doradca finansowy zaproponuje formy finansowania, takie jak pożyczka medyczna czy leasing sprzętu kosmetycznego. Zobacz nasz sprzęt do karboksyterapii