Karboksyterapia to leczenie dwutlenkiem węgla, które wykonuje się w celu leczenia defektów kosmetycznych, jak cellulit, rozstępy albo w przypadku niedoskonałości w okolicy oczu. Zabieg ten jest podczas leczenia schorzeń, w tym niewydolności żylnej bądź zaburzenia krążenia.

Karboksyterapia - czym jest i na czym polega zabieg?

Zabieg karboksyterapii polega przede wszystkim na iniekcji dwutlenku węgla tuż pod skórę, a dokładniej w miejsce, w którym występuje dany problem kosmetyczny. Stymuluje on procesy regeneracyjne tkanek, poprawia mikrokrążenie, aktywuje czynnik wzrostu naczyń, a także stymuluje proces tworzenia się nowego kolagenu oraz elastyny.

Istotne jest również to, iż karboksyterapia oddziałuje w negatywny sposób na komórki tłuszczowe. Najpierw rozpoczyna się wtedy proces lipolizy, czyli inaczej rozpad. W związku z tym, ten zabieg jest dla osób zmagających się z cellulitem.

Do przeprowadzenia zabiegu należy użyć specjalną igłę albo specjalny pistolet. Odpowiedni sprzęt do wykonania karboksyterapii pozwala na regulowanie ważnych parametrów zabiegu, takich jak: ilość podawanego dwutlenku węgla, ciśnienie, a nawet temperatura. Ważne jest również to, że zabieg jest nie tylko bezbolesny, ale także szybki.

Karboksyterapia jak długo utrzymuje się efekt

Karboksyterapia - efekty

Efekty karboksyterapii są bardzo trwałe zwłaszcza w przypadku usuwania cellulitu albo rozstępów, jeśli zastosuje się właściwie dobraną serię, którą trzeba wykonać w zalecanych odstępach. Niezwykle istotne jest to, że efekty karboksyterapii można uzyskać wyłącznie po zastosowaniu wysokiej jakości sprzętu, dzięki któremu można precyzyjnie regulować przepływ dwutlenku węgla i przez doświadczone osoby.

To wszystko sprawi, iż terapia przyniesie oczekiwane rezultaty, zachowując ku temu pełne bezpieczeństwo. , aby wykorzystywane urządzenie posiadało funkcję podgrzewania gazu CO2.

Dzięki temu można ograniczyć odczucia bólowe wśród pacjentów. Zarówno staranność, jak i profesjonalne podejście specjalisty przełoży się na zadowalające efekty pielęgnacji. Coraz więcej pacjentów decyduje się na przeprowadzenie u siebie tego zabiegu.

Kluczowe efekty karboksyterapii to przede wszystkim poprawa kondycji cery poprzez dotlenienie oraz odżywienie skóry, a także jej wygładzenie i zwiększenie elastyczności. Poprzez poprawę drenażu limfatycznego można efektywnie zapobiec obrzękom tkanki podskórnej pod oczami. Ze względu natomiast na ukrwienie, nakładane na skórę pod oczami kosmetyki pielęgnacyjne znacznie lepiej wchłaniają się.

Co lepsze lipolaser czy liposukcja kawitacyjna

Karboksyterapia - jak długo utrzymuje się efekt?

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie odnośnie długości utrzymujących się efektów po przeprowadzeniu karboksyterpii.

Wszystko zależy bowiem od trybu życia pacjenta, jego aktywności fizycznej albo metod pielęgnacji skóry w domowych warunkach. Nie można zapomnieć o tym, żeby po zakończeniu kuracji wykonywać zabiegi, dzięki którym będzie można podtrzymać uzyskane jak dotąd rezultaty.

Ilość, jak i częstotliwość zabiegów karboksyterapii zawsze dostosowuje się do indywidualnego problemu. Zaleca się też przeprowadzanie zabiegów przypominających.

Średnio efekty zabiegów mogą utrzymać się nawet prawie pół roku, jeśli wykona się całą zalecaną serię. Pierwsze efekty kuracji można dostrzec tuż po pierwszym przeprowadzonym zabiegu, szczególnie wtedy, gdy przeprowadziło się go w okolicach oczu albo na całej twarzy. W przypadku m.in. odmładzania i ujędrniania skóry, redukowania cellulitu, efekty będą widoczne po ok. 3-4 zabiegach.

W wieli przypadkach efekty utrzymują się 6-9 miesięcy. Redukując tkankę tłuszczową oraz cellulit powinno się wykonać zabieg utrwalający 1 raz/rok. W przypadku likwidacji worków pod oczami zaleca się, aby przeprowadzić karboksyterapię co 3-6 miesięcy. 

Karboksyterapia

Karboksyterapia - podsumowanie

Karboksyterapia nie bez powodu jest osobom zmagającym się z problemami estetycznymi czy też dermatologicznymi. Tego typu zabiegi wykonuje się zatem w celu ujędrnienia skóry i likwidacji zmarszczek w obrębie dolnej oraz górnej powieki.

Na karboksyterapię powinny zdecydować się również osoby, które chciałyby zrewitalizować okolice oczu albo zmniejszyć worki i cienie pod oczami. To zalecany zabieg dla osób, które mają problem z opadającymi powiekami.

Warto zwrócić uwagę, że karboksyterapia może także wspomóc leczenie łuszczycy, zaburzeń krążenia czy nawet znacznie przyspieszyć gojenie się ran. Na efekty na szczęście nie trzeba zbyt długo czekać.

Zabieg karboksyterapii efektywnie poprawia stan skóry. To wszystko dzięki działaniu dwutlenku węgla, który pobudza naturalne mechanizmy obronne oraz regeneracyjne skóry.

Można stwierdzić, iż zmusza on skórę do wyprodukowania nowych włókien kolagenu i elastyny. Efektem jest pobudzona do odnowy skóra, która staje się odporniejsza na działanie siły ciążenia, jak również zaczyna ona być jeszcze bardziej elastyczna.

Прилад для карбокситерапії Medika
Мітки: