Mezoterapia igłowa przed i po
Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który ma za zadanie nawilżyć, odświeżyć i zregenerować naszą skórę. Specjalnie dobrany kosmetyk jest wstrzykiwany bezpośrednio pod naskórek, dlatego preparat ma szansę wniknąć głębiej, a zarazem zwiększyć zakres swojego działania.
Na czym polega mezoterapia?
Mezoterapię wykonujemy najczęściej na skórze twarzy, szyi i dekoltu, ale zabieg można też przeprowadzić na dłoniach, plecach, pośladach czy skórze głowy.
Do jego najbardziej zauważalnych efektów należy zwiększenie jędrności skóry, wygładzenie zmarszczek, działanie liftingujące a nawet zahamowanie wypadania włosów. Mezoterapię możemy również stosować w walce z cellulitem i rozstępami. Co powinniśmy wiedzieć o zabiegu mezoterapii igłowej? Dla kogo jest i jakie są przeciwwskazania?
Mezoterapia igłowa: dla kogo?
Mezoterapia igłowa jest praktycznie dla każdej osoby, która chce w sposób zadbać o zdrowie i wygląd swojej skóry. Odpowiednio dobrany preparat dogłębnie nawilży i zregeneruje naszą skórę, wygładzi zmarszczki i doda jej jędrności.
Zredukuje on sińce pod oczami i przebarwienia, również te powstające przy zbyt długiej ekspozycji na słońce. Mezoterapia igłowa na skórę twarzy, szyi i dekoltu najczęściej stosowana jest przez osoby, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki starzenia. Zabieg ten jednak może być stosowany profilaktycznie, aby opóźnić ten proces.
Zabieg mezoterapii igłowej
W przypadku znacznego wypadania włosów, można zastosować mezoterapię igłową na skórę głowy. Aplikowany w ten sposób kosmetyk odżywi nasze cebulki i pobudzi je do pracy.
Mezoterapia sprawdza się również w walce z cellulitem i rozstępami, więc jest dla osób, które w szybki i mało inwazyjny sposób chcą zredukować widoczność tych zmian skórnych.
Mezoterapia igłowa: przebieg zabiegu
Podczas mezoterapii igłowej do naszej skóry na głębokość około 2 milimetrów wstrzykiwany jest, za pomocą mikro igły, specjalnie dobrany preparat zawierający składniki aktywne odżywiające tkankę skórną. Najczęściej są to witaminy (A,C,E) i kwas.
Mikronakłucia wykonywane są w odstępach od 5 do 10 milimetrów, a ich zagęszczenie może zostać zwiększone na obszarze, który potrzebuje dodatkowego odżywienia.
Zabieg mezoterapii może powodować ból i dyskomfort, dlatego zazwyczaj jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
Igłowa mezoterapia
Do godziny przed rozpoczęciem, specjalista nakłada na dany obszar skóry specjalną maść ze środkiem znieczulającym, która spowoduje, że zabieg stanie się praktycznie bezbolesny.
Musimy pamiętać, że przed rozpoczęciem nakłuwania skóra musi zostać dokładnie zdezynfekowana. Mezoterapię igłową przeprowadzać u sprawdzonego kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej.
Mezoterapia igłowa: efekty
Efekty mezoterapii igłowej widzimy już chwilę po odbytej kuracji: nasza skóra jest dogłębnie nawilżona oraz rozświetlona. Powinniśmy zauważyć znaczne wygładzenie zmarszczek oraz zdecydowane zwiększenie jędrności skóry.
Aby przynieść i długotrwałe efekty, mezoterapia powinna być wykonywana w serii 3 do 6 zabiegów, przy zachowaniu minimalnego odstępu dwóch tygodni między nimi.
Trzeba pamiętać, że nie jest to zabieg permanentny, więc w celu zachowania efektu powinniśmy wdrożyć go na stałe do naszej pielęgnacji i powtarzać zabieg co kilka miesięcy.
Musimy też wiedzieć, że mezoterapia igłowa może być stosowana jeszcze przed powstaniem pierwszych oznak starzenia. Dogłębne odżywienie i nawilżenie naszej skóry, wykonywane regularnie, jest profilaktyką anti-agiing'ową.
W przypadku stosowania mezoterapii na skórę głowy, już po pierwszym zabiegu powinniśmy zaobserwować zahamowanie wypadania włosów, jednak w tym przypadku efekt będzie powstawał stopniowo. Po całej serii zabiegów nasze włosy powinny być widocznie gęstsze i mniej łamliwe.
Mezoterapia igłowa: zachowanie po zabiegu
Po zabiegu mezoterapii skóra przez jakiś czas jest podrażniona. Może występować zaczerwienienie, a w miejscach nakłuć czasem pojawiają się strupki czy małe siniaki.
Tego typu zmiany na skórze są normalne i powinny samoistnie ustąpić od kilku godzin do kilku dni po zabiegu.
Przez około jeden dzień po wykonaniu mezoterapii nie powinniśmy nakładać na skórę żadnych kosmetyków ani preparatów, które mogłyby ją podrażnić.
Zabronione są peelingi, a także gorące kąpiele czy wizyty na siłowni lub saunie. Do momentu całkowitego zagojenia się skóry nie powinniśmy też myć jej preparatami na bazie alkoholu: mogą one spowodować szczypanie, dyskomfort i dodatkowo ją podrażnić.
Mezoterapia igłowa: przeciwwskazania do zabiegu
Mezoterapia igłowa to zabieg bezpieczny i mało inwazyjny, jednak nawet tutaj występują przeciwwskazania. Zabieg nie powinien być przeprowadzany u kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią.
Z mezoterapii igłowej nie mogą również korzystać osoby chore na cukrzycę, opryszczkę, aktywne infekcje skórne czy stany zapalne, oraz mające alergię na którykolwiek ze składników używanego preparatu.
Mogłeś nas znaleźć szukając: skóry głowy, kolagenu i elastyny, głąb skóry, kwasu hialuronowego, wypadanie włosów, substancji aktywnych, osocze bogatopłytkowe, bezpośrednio po zabiegu, skóry twarzy.
Przeciwwskazaniem do zabiegu są również choroby nowotworowe oraz przyjmowanie leków przeciw krzepliwości krwi. (Więcej znajdziesz tutaj: medikapoland.pl/pl/3-aparatura-medika)