Cellulit, to obecnie jedna z najczęściej występujących i jednocześnie jedna z najbardziej nielubianych przez kobiet przypadłości. Szacuje się, że z cellulitem zmaga się obecnie około 80 procent kobiet. Właściwa nazwa medyczna cellulitu, to o lipodystrofia.

Ten właśnie medyczny termin oznacza nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, jaka jest razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Najczęściej cellulit występuje w w okresie dojrzewania i objawia się pofałdowaną, nierówną powierzchnią skóry, która może przypominać nieco skórkę od pomarańczy. Najczęściej możemy spotkać go na biodrach, pośladkach, udach, czy też ramionach.

Wówczas, na skórze mogą pojawić się nieestetyczne zgrubienia, które mogą powodować ból. Zmiany te, najczęściej pojawiają się u młodych kobiet, a powoduje je nadmiar estrogenów w organizmie. Można jednakże zwalczyć cellulit poprzez zabieg mezoterapii. 

Mezoterapia igłowa na cellulit

Mezoterapia igłowa, jest zabiegiem, który doskonale się sprawdzi, jeżeli chcemy uporać się z problemem, jakim jest cellulit. Przede wszystkim jest ona bardzo pomocna w jego usuwaniu. Będzie ona stanowiła idealne uzupełnienie popularnych, często stosowanych zabiegów high-tech.

Zastrzyki z odpowiednio dobranymi substancjami o działaniu lipo tycznym oraz stymulującym mikrokrążenie, znacznie zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych, a więc uwalniany jest nadmiar tłuszczu.

Dzięki temu skóra staje się bardzo ujędrniona, wyeliminowany jest efekt pomarańczowej skórki, a po cellulicie nie ma nawet śladu. Dzięki mezoterapii mikroigłowej sylwetka jest wymodelowana. W zastrzykach takich, zazwyczaj znajduje się kofeina, która pobudza mikrokrążenie skóry oraz ma wpływ na uwalnianie tłuszczu z komórek. 

Czy mezoterapia igłowa poradzi sobie z zaawansowanym cellulitem?

Jeżeli zmagamy się z bardzo zaawansowanym cellulitem, to niestety mezoterapia igłowa na cellulit nie jest w stanie może daćć nam całkowitej jego redukcji.

Zabieg ten jednakże, z całą pewnością poprawi wygląd naszej skóry, ponieważ zmniejszamy zostanie obszar, gdzie występuje pomarańczowa skóra, jak również znacząco wygładzona zostanie jej powierzchnia. Zabieg ten przyspiesza procesy metaboliczne, a co za tym idzie możemy zredukować złogi tłuszczowe. 

mezoterapia igłowa efekty

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej na cellulit?

Warto wiedzieć, że zabieg mezoterapii igłowej na cellulit trwa kilkanaście minut i zawsze jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej.

Zabieg ten sprowadza się do tego, że pod skórę na której występuje cellulit, wstrzykiwana jest substancja, która ma nasilić rozpad tłuszczu.

Najczęściej jest to kofeina, teofilina lub aminofilina, które dodatkowo są wzbogacone o składniki mineralne, wyciągi ziołowe oraz hormony. Te właśnie preparaty wprowadza się pod skórę za pomocą cienkich igiełek, których na grubość około 1- 2 mm, w odstępach co 0,5-1,5 cm.

Żeby móc uzyskać jak rezultaty, zaleca się wykonanie kilku serii zabiegów mezoterapii igłowej w odstępach co 3 - 4 tygodnie, jednakże zawsze ich ilość powinna zostać dobrana przez lekarza, który będzie widział jak wyglądają postępy leczenia.

Zabieg medycyny estetycznej wykonuj m sprzętem

Bardzo dobre rezultaty zabiegu da również połączenie go z endermologia, która wykonywana będzie pomiędzy następnymi seriami mezoterapii.

Oczywiście, przy tym wszystkim należy pamiętać o tym, że końcowy etap będzie w dużej mierze uzależniony od tego, jak zaawansowany jest cellulit. Jeżeli dopiero co pojawił się on na naszym ciele, to wówczas będzie łatwo się go pozbyć. Jeżeli jest już on zaawansowany, to niestety nie będzie to takie łatwe. 

ampułki do mezoterapii igłowej

Mezoterapia i jej efekty

Jeżeli zdecydujemy się na wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej na cellulit, na pewno zobaczymy, że nasza powierzchnia skóry została znacząco wygładzona, natomiast ewentualne nierówności, czy też guzki zostały usunięte.

Jeżeli chcemy jeszcze bardziej spotęgować efekty, warto zdecydować się na masaż limfatyczny, jaki znacznie usprawni proces usuwania niepotrzebnych produktów przemiany materii, jakie powstają podczas rozpadu komórek tłuszczowych.

Nie można zapominać tez o przeciwwskazaniach. Niektóre z nich to ciąża i okres karmienia piersią, alergia na składniki preparatu, stany zapalne skóry, choroby nowotworowe, cukrzyca. Warto o przeciwwskazania zapytać profesjonalisty przed wykonaniem zabiegu.

Efekty mezoterapii na cellulit mogą utrzymywać się nawet przez rok. Po tym czasie, powinniśmy zdecydować się na powtórzenie zabiegu, żeby ustrzec się przed ponownym pojawieniem się nieestetycznie wyglądającej pomarańczowej skórki.

Zobacz kombajny kosmetyczne, które pozwolą wykonać zabiegi na cellulit.

Masz pytania o sprzęt medyczny? Zapraszamy do kontaktu.
Мітки: