Очищення водню

логотип medika
Medika
7/4/2022
-
7
хв
логотип medikaОчищення водню

Oczyszczanie wodorowe jest wieloetapowym zabiegiem kosmetycznym, podczas którego komórki skóry zostają dogłębnie oczyszczone, zrewitalizowane i odżywione, a wszystko to dzięki wprowadzonym pod ciśnieniem cząsteczkom wodoru. Zabieg ten łączy w sobie kilka różnych technologii - wspomniane oczyszczanie wodorem, infuzję jonową i peeling kawitacyjny. Ze względu na specjalistyczne określenia oraz ich nieco skomplikowany wydźwięk, krótkie wyjaśnienie: infuzja jonowa to wprowadzanie do skóry substancji odżywczych w postaci jonów, np. w formie serum, a także substancji złuszczających martwy naskórek.

Peeling kawitacyjny z kolei ma na celu rozbicie i usunięcie tego martwego naskórka przy użyciu fal ultradźwiękowych (Ultradźwięki wpływają na zwiększoną przepuszczalność błon komórkowych, pobudzają krążenie oraz polepszają metabolizm komórkowy, rozszerzają naczynia krwionośne, co z kolei prowadzi do drgań komórek i stworzenia efektu termicznego, a co za tym idzie - do odprężenia mięśni i regeneracji skóry, dzięki wprowadzenia w stan relaksacji struktur skórnych klienta. Etap ten poprawia przepływ krwi i limfy, a także stymuluje proces przebudowy włókien kolagenowych i elastyny.

może dać to mocną regenerację skóry, twarz odzyskuje wypoczęty wygląd). Samo wodorowe oczyszczanie skóry wykonuje się z użyciem strugi wody, gdzie cząsteczki wnikają głęboko do komórek i eliminują wolne rodniki, które są w dużej mierze odpowiedzialne za proces starzenia się skóry (Wolne rodniki to reaktywne formy tlenu. Cząsteczki pozostają na powierzchni naskórka, blokując dopływ tlenu, co prowadzi do zapychania skóry i powstawania zaskórników.

Procesem, który najintensywniej wpływa na zwiększenie ilości wolnych rodników jest promieniowanie UV i UVA, dlatego niezwykle istotne jest, aby przez cały rok używać odpowiedniego kremu z filtrem UVA.) - a wszystko to dzięki elektroporacji, to zjawisko tworzenia się mikro kanałów w skórze dzięki impulsom elektrycznym, którymi substancje aktywne wchłaniają się lepiej.

Co najważniejsze zabieg ten może być wykonywany na każdego typu cerze (również naczyniowej, która zazwyczaj wymaga specjalistycznej i delikatnej pielęgnacji, a wiele popularnych zabiegów nie jest dla niej ), przez cały rok, ewentualnym ograniczeniem jest ciąża bądź karmienie piersią, co już warto omówić indywidualnie z kosmetologiem (choć może zdarzyć się kilka wyjątkowych sytuacji, gdy zabieg nie będzie dodatkowo wskazany co zostanie omówione poniżej).

Warto również wspomnieć, że jest to zabieg zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Dodatkowe zalety tego typu terapii dla cery to: bezinwazyjność, bezbolesność, zabieg ten nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani późniejszego okresu rekonwalescencji.

oczyszczanie wodorowe sprzet

Co daje oczyszczanie wodorowe?

Efektem tego zabiegu jest promienna, gładka i napięta skóra. Czuć, że jest nawilżona i odżywiona od wewnątrz. Jako zabieg samodzielny, bez uzupełnienia o dodatkową terapię odmładzającą, korzyści tego rodzaju oddziaływania na cerę to: usunięcie oznak zmęczenia i poprawa kolorytu, napięta i jędrna skóra, nawilżenie, wzmocnienie ścian naczyń włosowatych, zmniejszenie obrzęków, redukcja przebarwień, zmniejszenie nadprodukcji sebum, stymulacja włókien kolagenowych, dotlenienie skóry właściwej, oczyszczenie z zanieczyszczeń miejskich i smogu.

Zabieg pobudza również metabolizm skóry, w związku z czym szybciej dochodzi do procesu jej regeneracji i odnowy. Jeśli dodać jako kolejny etap terapii dodatkowy zabieg anti-age, otrzymujemy pełny pakiet korzyści przy jednoczesnej gwarancji skuteczności dla każdego typu skóry, od wrażliwej po dojrzałą.

Jakie są wskazania do wprowadzenia zabiegu oczyszczania wodorowego dla danego klienta?

  • zabieg przede wszystkim poleca się osobom, które mieszkają w mieście i są narażone na ciągły kontakt z miejskimi zanieczyszczeniami
  • dla osób, które czują, że skóra nie jest dostatecznie nawilżona i trudno im ją dogłębnie oczyścić z pomocą domowej pielęgnacji
  • dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku
  • dla cery naczyniowej i wrażliwej
  • dla cery trądzikowej
  • dla cery tłustej i mieszanej
  • dla cery suchej
  • dla cery z tendencją do uczuleń

Jakie są przeciwwskazania dla wykonania zabiegu oczyszczania wodorowego?

  • nowotwory
  • epilepsja
  • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze
  • nadwrażliwość na działanie prądu
  • alergie skórne ( nie związane z samym zabiegiem, ale np. ze składem wtłaczanej ampułki)
  • aktywna opryszczka
  • instrumenty medyczne obecne w ciele (metalowe implanty, rozrusznik serca etc.)
  • instrumenty elektroniczne obecne w ciele
  • piercing podskórny (microdermal)
  • przerwanie ciągłości skóry
  • wyżej wspomniane ciąża i karmienie piersią
oczyszczanie wodorowe zabieg

Ile kosztuje oczyszczanie wodorowe?

Koszt tego zabiegu zależy od wielu czynników: od marki i jakości sprzętu na jakim zostanie wykonany (przykładowo nasz oczyszczanie wodorowe sprzęt), od substancji jakie zostaną podczas niego użyte a nawet od lokalizacji danego salonu kosmetycznego/gabinetu estetycznego na mapie Polski, w większych miastach takich jak Warszawa czy Wrocław zabieg będzie kosztował nieco więcej niż w mniejszych miejscowościach. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki koszt jednego zabiegu będzie wahał się od 200-300zł.

Koszt może też różnić się w zależności od obszaru, na którym chcemy aby zabieg przeprowadzono, może to być sama twarz, twarz plus szyja, sam dekolt lub twarz plus szyja plus dekolt. Twarz i szyja to ceny od około 300-400zł, a pakiet całościowy to przedział od 350-500zł, w zależności od gabinetu (znajdziemy mniej popularne gabinety z niższym przedziałem cenowym, lecz mniejszą gwarancją skuteczności zabiegu, co często wynika z opinii klientów).

Czy oczyszczanie wodorowe usuwa wągry?

Czym są wągry? To inaczej zaskórniki - zanieczyszczenia, łój, które gromadzą się szczególnie w rozszerzonych porach naszej cery. Zabieg o nazwie wodorowe oczyszczanie dogłębnie czyści skórę, a więc tak - usuwa również tak popularne i niechciane wągry, jednak nie na stałe.

Warto więc wykonać kilka serii zabiegów, aby utrwalić efekt i odświeżać skórę regularnie, co przyczyni się do zwężenia porów i redukcji ilości absorbowanych przez nią zanieczyszczeń, a co za tym idzie, zmniejszenia powstawania zaskórników.

oczyszczanie wodorowe urzadzenie

Co ile robić wodorowe oczyszczanie twarzy?

Odpowiedź na to pytanie nie jest i nigdy nie będzie uniwersalna, co dotyczy zazwyczaj wszystkich dostępnych na rynku zabiegów kosmetycznych czy medycy estetycznej. Częstość zabiegów zależy od wielu czynników, jakimi są podatność skóry na zabieg oczyszczania wodorowego, doboru i sprawdzenia działania użytych substancji aktywnych, indywidualnej reakcji skóry.

Standardowo zalecana ilość wizyt w gabinecie powinna może daćć serię trzech do pięciu zabiegów, w odstępach czasowych od dwóch do czterech tygodni, jednak należy omówić to bezpośrednio z kosmetologiem, który będzie się tym zajmował i być może dobierze przy okazji dodatkowe zabiegi, które pomogą osiągnąć nam pożądany efekt szybciej i sprawniej.

Czy oczyszczanie wodorowe jest bolesne?

Na to pytanie z całą pewnością można odpowiedzieć: nie, wodorowe oczyszczanie nie jest bolesne. Jak zostało wspomniane we wstępie przy tym zabiegu występuje zjawisko elektroporacji, w związku z tym jest to rodzaj mezoterapii, tyle, że bezigłowej.

Zabieg sam w sobie nie jest bolesny, może być momentami odczuwalny jako delikatne szczypanie, szczególnie w okolicach kości i nosa, czyli tam, gdzie skóra jest nieco cieńsza. Poza tym, nie należy obawiać się żadnych dolegliwości bólowych podczas, ani po zabiegu.

Oczywiście należy pamiętać o występowaniu indywidualnego progu bólu u każdego klienta, każdy może mieć inne odczucia, ale jest to jeden z zabiegów gdzie praktycznie jest wcześniej wspomniana bezbolesność.

Podsumowując oczyszczanie wodorowe twarzy jest ostatnimi czasy zabiegiem niezwykle popularnym, ze względu na swoją bezinwazyjność, , bezbolesność oraz fakt, że można się mu poddać niezależnie od typu cery. Warto wprowadzić je na stałe do repertuaru gabinetu kosmetycznego, ponieważ z pewnością przyciągnie wielu klientów i klientki.

Jest to procedura, która idealnie nadaje się jako wstęp do wielu innych zabiegów i dla osiągnięcia maksymalnie satysfakcjonujących efektów, poleca się ją łączyć z takimi zabiegami jak: terapia manualna twarzy, maski przeciwstarzeniowe, lifting, etc. Zabieg sam w sobie również potrafi przynieść olśniewające efekty przy szarej, zmęczonej cerze - czasami wystarczy sprawdzić jego efekt przed wykonaniem bardziej inwazyjnych metod, które mają poprawić stan i wygląd naszej skóry.

Co ciekawe, w niektórych gabinetach można wykonać oczyszczanie wodorowe nie tylko na twarzy, szyi i dekolcie, ale również na plecach, co daje efekty np. w styczności z nawracającymi wypryskami, spowodowanymi zapychającymi się porami również w tej okolicy.

Jest to idealny zabieg dla osób, które nie chcą lub obawiają się stosowania kwasów chemicznych w pielęgnacji, lub po prostu są na nie uczulone. Świetnie nadaje się też dla wszystkich, którzy nie mogą wykonywać mechanicznych peelingów głęboko oczyszczających czy mikrodermabrazji.

Jak dotąd w kosmetologii jest to najbardziej uniwersalny i bezpieczny rodzaj terapii tak szeroko i e oddziałującej na każdy typ cery, więc nie ma powodów ku zdziwieniu, że jest co raz chętniej i częściej przez specjalistów i wybierany przez klientów.

Jest także odpowiednim zabiegiem dla osób zabieganych, chcących oszczędzić czas spędzony na zabiegach bardziej skomplikowanych, długotrwałych, dających podobne efekty, nie raz w dłuższym przedziale czasowym, podczas gdy tutaj już chwilę po pierwszym zabiegu zauważalna jest znacząca zmiana w wyglądzie twarzy, a nie raz także fizyczna ulga, jeśli skóra była mocno przesuszona i napięta, podrażniona i zaczerwieniona.

Jeśli klienci pytają o zabieg przynoszący ulgę i natychmiastową poprawę wyglądu, z pewnością można polecić im właśnie oczyszczanie wodorowe jako zabieg, który spełni ich oczekiwania. W wielu gabinetach kosmetycznych znajdziemy ten zabieg dostępny w wersji podstawowej a także wzbogaconej o poszczególne dodatkowe procedury przygotowane przez specjalistów, co jest dodatkowym atutem.

Мітки: