Do czego służy radiofrekwencja Rf mikroigłowa?

logo medika
Medika
3/3/2020
4
min
logo medikaDo czego służy radiofrekwencja Rf mikroigłowa?

Rf frakcyjny mikroigłowy jest jednym z ch zabiegów estetycznych na świecie w ostatnich latach. Znany jako „nieoperacyjny lifting”, wpływa jednocześnie na naskórek i głębokie warstwy skóry, może daćjąc znaczną poprawę jędrności i napięcia skóry w każdym obszarze ciała, usuwanie zmarszczek, konturowanie twarzy, wyrównanie i ujednolicenie odcienia skóry. Niezastąpiony w leczeniu blizn i rozstępów, znacznie wykraczający poza wszystkie dotychczas stosowane metody.

RF mikroigłowa - Wskazania do zabiegu

  • Wiotka, niezbyt jędrna twarz, szyja i dekolt
  • Niezadowalający owal twarzy, opadające policzki
  • Zmarszczki i ubytki (nawet w trudno dostępnych miejscach: górna warga, pod oczami, powieki)
  • Zwiotczenie i lekko napięta skóra na wszystkich częściach ciała (ramiona, klatka piersiowa, uda, pośladki, brzuch - szczególnie po ciąży lub znacznej utracie wagi)
  • Powiększone pory
  • Powierzchowne blizny
  • Przebarwienia
  • Trądzik lub skóra naczyniowa
  • Rozstępy, cellulit
  • Nadmierna potliwość
Fale radiowe na twarz

Radiofrekwencja mikroigłowa - Sposób działania

Radiofrekwencja mikroigłowa odbywa się przy wykorzystaniu wymiennych wkładów o jednorazowych pozłacanych igłach posiadających możliwość regulowania długości: od 0,5 mm do 3,0 mm.

Głowice mają obszar zabiegowy 1 cm2 i 25 igieł (5 × 5) dla twarzy lub 49 igieł (7 × 7) dla ciała. Szeroki zakres ustawień parametrów umożliwia leczenie o delikatnej częstotliwości, a także te bardzo intensywne.

Mikroigłowa częstotliwość radiowa jest przykładem sił synergistycznych, tj. kombinacji różnorodnych rodzajów terapii podczas jednego rodzaju leczenia po to, aby osiągnąć o wiele lepsze wyniki niż w przypadku gdyby były stosowane osobno.

urządzenie rf

Rf frakcyjny - Połączenie dwóch metod

Mikroigłowa rf jest jednoczesnym wdrożeniem znanych wcześniej zabiegów - mezoterapii wysokoczęstotliwościowej (RF) i mikroigłowej (mikroigłowa).

Przy niewielkim uszkodzeniu górnych warstw skóry, które pozostaje pod kontrolą, mikrouszkodzenia termiczne zachodzą głęboko w skórze. Powstałe podrażnienie w konsekwencji stymuluje tkankę do intensywnego wytwarzania nowego kolagenu i elastyny, co sprawia, że skóra staje się jędrniejsza i bardziej promienna. Zobacz RF mikroigłowy.

Radiofrekwencja mikroigłowa - zabieg radiofrekwencji mikroigłowej

Porównując to z metodami klasycznego frakcjonowania i nieablacyjnych mikrouszkodzeń, mikrouszkodzenie zachodzi znacznie głębiej, co sprawia że osiągnięty efekt jest silniejszy, a leczenie przynosi lepsze efekty.

Wykorzystuje dwubiegunowy prąd HF, działa jako subablacja, jest bezpieczny, nie powoduje poparzeń i przebarwień, które zwykle występują przy zabiegach laserowych.

RF mikroigłowy

Efekty zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Po przeprowadzeniu zabiegu można zauważyć niewielkie zaczerwienienie naskórka w postaci sieci, co jest bardzo podobne do efektu po zabiegu laserem frakcyjnym.

Jednocześnie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest niewielkie, ponieważ prawie cała energia jest dystrybuowana w skórze właściwej i działa na włókna kolagenu. Może wystąpić zaczerwienienie, które znika w ciągu 1-2 dni, i obrzęk skóry, który powinien zniknąć najpóźniej drugiego dnia.

Porównując tę metodę z frakcyjnym leczeniem laserowym nie ma ryzyka powinowactwa do melaniny, więc nie pojawiają się przebarwienia. Efekt termiczny jest zdecydowanie mniejszy niż w przypadku lasera.

RF emituje 58-85 ° C przez bardzo krótką chwilę (efekt krzepnięcia i denaturacji białka). W przeciwieństwie do lasera, nie zachodzi tutaj zjawisko parowania na naskórku i nie istnieje ryzyko powstawania plam (dziur).

Urządzenie pozwala uzyskać naturalny efekt silnej i dokładnej regeneracji skóry, co można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Zabieg można bezpiecznie przeprowadzać niezależnie od pory roku i koloru skóry.

galwanizacja zabieg

Po zabiegu

Wymagane jest silne chłodzenie miejsca, które było poddane zabiegowi, a następnie zwilżenie go preparatami o właściwościach chłodzących, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Możliwe jest schładzanie obszaru zabiegu podczas zabiegu, a następnie już po jego wykonaniu. Po zabiegu może wystąpić obrzęk, który powinien ustąpić po 1-2 dniach. Po zabiegu należy unikać opalania przez około 2 tygodnie.

W tym czasie konieczne jest również stosowanie ochrony przeciwsłonecznej.

Czas i częstotliwość wykonywania zabiegów

Zabieg trwa od 40 minut do 1,5 godziny w zależności od wielkości obszaru, który został nim objęty. Przed przystąpieniem do zabiegu podaje się znieczulenie.

Liczba zabiegów jest uzależniona od indywidualnej diagnozy lekarza, wieku i stanu skóry pacjenta oraz charakteru problemu. Z reguły jednak jest zalecana seria 3-4 zabiegów co 1 miesiąc.

Zgodnie z tą serią możliwe jest przeprowadzanie zabiegu (tak zwany „boostera") raz na kwartał lub co sześć miesięcy, w celu odświeżenia i utrzymania efektu.

Mogłeś nas znaleźć szukając: radiofrekwencja mikroigłowa, radiofrekwencji mikroigłowej, zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej, rf mikroigłowej, mikroigłowa radiofrekwencja,fal radiowych, twarzy szyi dekoltu, skóry twarzy szyi, skóry właściwej, zalecenia po zabiegu, medycyna estetyczna, włókien kolagenowych, medycynie estetycznej, zabieg radiofrekwencji, ujędrnienie skóry, bezpośrednio po zabiegu, zabiegu rf, twarz szyja, prądu o częstotliwości, poprawa napięcia, okolicy oczu, włókna kolagenowe, usuwanie rozstępów, czym polega zabieg, ciąża i okres, redukcja blizn, rozrusznik serca, blizny potrądzikowe.

tagi: