Termoliza
Termoliza, to szybka forma trwałej depilacji stosująca prąd zmienny o dużej częstości. Termoliza polega na wykształceniu w tkankach włosa dynamicznego ciepła (sił), wywołującego elektrokoagulację oraz co za tymże idzie, pełne uszkodzenie komórek odpowiedzialnych za odrastanie włosa. Jej zalety to przede wszystkim szybkość i łatwość używania.
Termoliza - sprzęt, urządzenia
Odmiennie termoliza to diatermia krótkofalowa stosuje prąd zmienny o dużej częstości oraz małym natężeniu, jaki tworzy wysoką temperaturę uszkadzającą mieszki włosowe. Mechanizm tenże określany jest termiczną elektroepilacją. Termoliza przebiega zdecydowanie szybciej aniżeli elektroliza (od dziesiątych do tysięcznych części sekundy na każdy mieszek włosowy), potrzebuje jednakże ogromnej wiedzy oraz długoletniej praktyki u elektrologa (osoba przeprowadzająca zabiegi epilacji).Synonimem Termolizy jest niejednokrotnie stosowana nazwa koagulacja bądź elektrokoagulacja. Forma termolizy pozwoli na eliminowanie zauważalnych, popękanych oraz poszerzonych naczynek krwionośnych za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. Specjalistyczną elektrodą/igłą dotyka się każdego naczynka (momentami kilkakrotnie, we współzależności od wielkości) wywołując jego zamknięcie.Zabieg jest mało skomplikowany oraz nie ogranicza obowiązków zawodowych. Skóra po zabiegu jest chwilowo zaczerwieniona oraz podrażniona co trwa do paru godzin. Metoda owa jest prosta, szybka oraz pozwoli na stałe oraz błyskawiczne eliminowanie małych oraz brzydko wyglądających zmian naczyniowych na całym ciele.
Wykorzystanie termolizy
Zabieg elektrokoagulacji wykorzystuje się przy wielu kłopotach skórnych. Do najpopularniejszych kwalifikuje się jednakże elektrokoagulację naczynka, jaka stosowana jest w celu jego zamknięcia. Tenże kłopot dotyka zwłaszcza panie ze względu na ogromne oddziaływanie estrogenów na formę naczyń. Działanie pękania małych naczyń charakteryzuje się określeniem teleangiektazji. Tworzą się wtedy pajączki naczyniowe. Usuwanie naczynek elektrokoagulacją odbywa się w niezwykle wysokiej temperaturze, co służy mechanizmowi rozpadu białka w miejscu przyłożenia elektrody. O jej rodzaju oraz rozmiarze decyduje specjalista na bazie wielkości zmiany.
Termoliza – na czym polega?
Elektrokoagulacja to innowacyjny zabieg stosowany w celach kosmetycznych, natomiast również medycznych. W trakcie zabiegu stosowany jest zmienny prąd elektryczny o małym natężeniu oraz dużej częstotliwości. Podczas zabiegu dochodzi do koagulacji, więc ścinania białka pod naciskiem rozładowania elektrycznego. Dzięki elektrokoagulacji w wielu wypadkach można zapobiec ogromnego krwawienia z rany, zakładania szwów i długiego mechanizmu leczenia się skóry.
Na czym polega zabieg termolizy?
Termoliza polega na rozkładzie związku chemicznego przez oddziaływanie wysokiej temperatury. Przechodzący poprzez naczynko prąd ogromnej częstości wywołuje koagulację hemoglobiny oraz dokładnie uszkadza naczynko. Zabieg zamykania naczynek jest błyskawicznym oraz efektywnym zabiegiem. Ból odczuwany podczas zabiegu jest mały oraz uzależniony od miejsca robienia zabiegu. We współzależności od wielkości naczynka, jakie pragniemy zamknąć, jego głębokości oraz umieszczenia, należy poddać się 1-3 zabiegom. Większość małych naczynek na twarzy, tzw. teleangiektazji udaje się efektywnie zamknąć zaraz po pierwszym zabiegu.
Efektywna termoliza na eliminowanie naczynek włosowatych
Teleangiektazja jest nieustannym rozszerzaniem naczyń włosowatych oraz niewielkich żyłek skóry, jakie po wciśnięciu stają się blade, lecz nie zanikają. Zwykle są niezwykle wyraźne na skórze, mają nieregularne kształty, naprowadzają „pająka” bądź „ gwiazdę ”, skąd wzięły własną nazwę. Pajączki naczyniowe mogą być w każdym wieku oraz każdym miejscu na skórze oraz błonach śluzowych, zarówno u panów, jak również pań. Przeważnie znajdują się na skrzydełkach nosa oraz na policzkach.
Ile trwa zabieg?
Zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut we współzależności od obszaru bądź ilości zmian. Po zabiegu możliwe jest wystąpienie małego obrzęku oraz rumienia, zrogowacenie cery, zsinienia oraz niewielkie krwawienie. Symptomy relatywnie błyskawicznie mijają. Czas leczenia trwa od 1-2 dni do ok 1 tygodnia. Zwykle po zabiegu są niewielkie strupki, jakich nie należy ścierać żeby nie zostawić blizn. Skóra szybciej powróci do formy, gdy nasmarujemy skórę Panthenolem, Alantanem (krem) bądź Bepanthenem.
Jakie kłopoty skórne rozwiązuje termoliza?
Elektrokoagulacja jest robiona zarówno w celach kosmetycznych, jak również leczniczych. Niezwykle niejednokrotnie zdarza się, iż takie zmiany skórne, jak np. brodawki przenoszą się na odmienne części ciała. Zatem potrzebne jest zrobienie elektrokoagulacji na przedwczesnym etapie. Po zabiegu elektrokoagulacji na skórze może pojawić się obrzęk oraz zaczerwienienie. Skóra po elektrokoagulacji może być też bolesna, jednakże symptomy owe zanikają po paru godzinach.
Zalety
Podstawowym plusem elektrokoagulacji jest brak potrzeby używania skalpela. Zabieg wyróżnia się dużą efektywnością - jednocześnie można wyeliminować całą wyselekcjonowaną tkankę. Ponadto jest szansa pobrania jej w celach badawczych. Atutem jest również to, iż łatwo można regulować głębokość działania. Dużym plusem jest to, iż zabieg nie potrzebuje długiego czasu rekonwalescencji. Należy dodać, iż koszt elektrokoagulacji nie należy do dużych. Wadą owego typu zabiegu jest to, iż nie może on być przeprowadzany u wszelkich osób. Z racji na to, iż stosuje on prąd elektryczny, to niemożliwym jest jego wykonanie u osób po ukończonych nowotworach, lub także z rozrusznikiem serca.