Higiena

Fotoodmładzanie

fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie to innowacyjna technika polegająca na naświetlaniu wyselekcjonowanej części ciała laserem IPL o zmiennej długości oraz częstości fal elektromagnetycznych. Zabieg tenże ma na celu odnowę sprawności skóry, niwelację trądziku i redukcję oznak starzenia się skóry. Jest bezpieczny oraz bezinwazyjny. Przeważnie fotoodmładzaniu poddawana jest twarz, szyja, dekolt i zewnętrzna część dłoni. Fotoodmładzanie IPL jest to zabieg z branży medycyny estetycznej, polegający na eliminowaniu objawów starzenia i pogorszonej sprawności skóry przy pomocy lasera IPL.

Fotoodmładzanie – na czym polega?

Fotoodmładzanie to zabieg, jaki polega na naświetlaniu skóry twarzy strumieniem oświetlenia o niewielkiej gęstości sił. Wywołuje grzanie tkanek, dzięki czemu powoduje, iż skóra zaczyna mechanizm niezwykle intensywnej odbudowy. Promieniowanie wchodzi w głębię skóry, gdzie absorbowane jest pomiędzy innymi poprzez melaninę. To właśnie zaburzenia w poziomie melaniny powodują, iż na skórze mogą występować przebarwienia. Promieniowanie, wchodzące w głębię skóry, pobudza szereg procesów, dzięki czemu regeneracja naskórka występuje niezwykle błyskawicznie.

Fotoodmładzanie – dla kogo?

Fotoodmładzania (ang. photorejuvenation) to zabieg dla osób, jakich skóra przejawia cechy starzenia się np.: rozszerzone pory, zmiany naczyniowe na twarzy, przebarwienia. Zabieg zmniejsza plamy barwnikowe, piegi, jest efektywny w wypadku osób cierpiących na trądzik różowaty. Promieniowanie wykorzystywane podczas zabiegu reaktywuje tkanki skóry, zmniejsza oraz przebudowuje włókna kolagenowe, pobudza aktywność komórkową.

Jak przygotować się do zabiegu fotoodmładzania? Wskazania pozabiegowe

Do terapii z wykorzystaniem światła należy się właściwie przygotować, co znaczy konieczność odstawienia ziół oraz środków światłouczulających (14 dni przed zabiegiem), natomiast również kosmetyków z retinolem, kwasami owocowymi, środków złuszczających. Przed oraz w trakcie wykonywania serii zabiegów nie należy złuszczać naskórka (chemicznie, mechanicznie), opalać się w solarium bądź wystawiać skóry na słońce.

Jak wygląda zabieg fotoodmładzania?

Fotoodmładzanie to jeden spośród typów zabiegów dermatologicznych. Przekazywane promieniowanie stymuluje komórki do produkcji nowego kolagenu oraz elastyny. Kolagen jest odpowiedzialny za rozciągnięcie skóry i redukcję zmarszczek. Niestety maleje wraz z upływem lat, natomiast to przyczynia się do mechanizmu starzenia się skóry. Fotoodmładzanie może być wykorzystane na każdej partii ciała, jednakże przeważnie zabiegowi poddaje się skórę twarzy, szyi, ramion oraz dekoltu i dłoni. Fotoodmładzanie jest bezinwazyjne, więc już kolejnego dnia po zabiegu kobieta może wrócić do własnej codziennej pracy ruchowej.

Rezultaty oraz efektywność

Przede wszystkim fotoodmładzanie polepsza stan skóry, też ją leczy. Zabieg tenże obniża zmarszczki, poprawia kolor skóry, natomiast również polepsza jej gęstość. Istnieją opinie, iż fotoodmładzanie jest bezpieczniejszym sposobem na naprawę sprawności skóry, aniżeli peelingi chemiczne lub dermabrazja laserowa. Czemu? Gdyż zabieg tenże nie uszkadza, nie usuwa wierzchniej powłoki naskórka, jaki pełni rolę osłonową skóry.

Jednorazowa wizyta, lub seria zabiegów?

Fotoodmładzanie jest jednym spośród zabiegów seryjnych. W celu uzyskania zauważalnych rezultatów należy zrobić serię 3-5 zabiegów, jakie w zauważalny sposób zminimalizują bruzdy oraz spłycą zmarszczki mimiczne, natomiast również poprawią owal twarzy, kolor oraz sprężystość skóry. Zabieg należy powtarzać co 3-5 tygodni. Fotoodmładzanie twarzy – przeciwwskazania Identycznie jak w wypadku wszystkich zabiegów kosmetycznych, są pewne przeciwwskazania, jakie uniemożliwią zastosowanie techniki fotoodmładzania.

Fotoodmładzanie laserem – zabieg inwazyjny?

Zabieg fotoodmładzania jest zupełnie bezpieczny, właściwie bezinwazyjny, nie potrzebuje profesjonalnego przygotowania– istotne jednakże, żeby na 24 godziny przed zabiegiem zrezygnować ze spożywania alkoholu. W porównaniu do opcjonalnych form odmładzania, tj. dermabrazji laserowej lub głębokich peelingów chemicznych, nie potrzebuje czasowej rezygnacji z naturalnego stylu życia. Skóra po zabiegu może być tylko nieco zaczerwieniona oraz osuszona, natomiast po paru dniach może się łagodnie złuszczać, w wypadku natomiast usuwania zmian naczyniowych mogą pojawić się na jej przestrzeni niewielkie krwawe wybroczyny.

Fotoodmładzanie jest nowoczesną oraz bezinwazyjną terapią regeneracji skóry. Jest doskonałym zabiegiem rekomendowanym każdej skórze, jednakże przeważnie osobom, jakie widzą pierwsze cechy jej starzenia. Zabieg trwa relatywnie szybko co jest jego kolejną korzyścią. Można go zrobić w dowolnym czasie dnia bez szkodliwych efektów takich jak obrzęk lub podrażnienia skóry.


Tagi:

Dodaj swój komentarz


Niestety, nie mamy jeszcze komentarzy do tego wpisu :( Dodaj swój komentarz!

* pola wymagane

Bądź z nami na bieżąco

Polub nas w popularnych mediach społecznościowych,
aby śledzić aktualności i brać udział w konkursach!