HIFU co to ?
HIFU to technologia wykorzystywana do zabiegów medycyny estetycznej. Nazwa jest skrótem z języka angielskiego i oznacza high-intensity focused ultrasound, czyli skupioną wiązkę długich fal ultradźwiękowych.
Do czego wykorzystywane są zabiegi z wykorzystaniem technologii HIFU?
Technologia HIFU znajduje zastosowania zarówno w leczeniu nowotworów, takich jak mięśniak macicy, rak pęcherza moczowego, nerek, czy prostaty. Natomiast w medycynie estetycznej zabieg wykonuje się w celu liftingu twarzy, zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej, korekcji i korygowania blizn, rozstępów oraz przebarwień.
Głównie przeprowadza się go, tam gdzie najczęściej pojawiają się wymienione przypadłości, czyli w okolicach ramion, ud, pośladków, kolan, piersi, brzucha, twarzy, szyi oraz talii.
Na czym polega zabieg HIFU? - zapraszamy do lektury
Zabieg HIFU polega na precyzyjnym wysłaniu skoncentrowanej wiązki fali ultradźwiękowej o wysokiej energii w punktowy obszar ciała. Sprawia ona, że komórki zaczynają o siebie trzeć wytwarzając znaczne ilości ciepła w wyniku czego wewnątrz tkanek dochodzi do mikro poparzeń.
Kolejnym etapem zabiegu jest powstawanie pęcherzyków gazu wewnątrz komórek a w konsekwencji następuje wzrost ciśnienia w jej wnętrzu a ostatecznie rozpad.
Zabieg jest całkowicie , działa na głębokie warstwy skóry, nie niszcząc naskórka. Sprawia, że uszkodzone komórki zastępowane są nowymi zawierającymi dużą ilość kolagenu, od którego zależy jędrność i elastyczność skóry.
Jakie korzyści niesie za sobą zabieg HIFU?
Zabieg HIFU jest wysoce . Zaraz po zabiegu można dostrzec poprawę kondycji skóry. Jednak na pełne efekty należy poczekać do 90 dni, gdy zakończy się pełen proces regeneracji.
HIFU sprawia, że skóra uzyskuje na elastyczności oraz jędrności, a w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej pozwala na pozbycie się znacznej ilości tłuszczu znajdującego się w obrębie tkanki podskórnej.
Kiedy nie powinno wykonywać się zabiegu HIFU - przeciwwskazania.
Każda ingerencja w nasze ciało niesie za sobą możliwe konsekwencje. Czasami zdarza się, że mogą być one negatywne. Aby zniwelować taką możliwość, należy dokładnie przyjrzeć się przeciwwskazaniom do przeprowadzenia zabiegu.
Do zabiegu z użyciem technologii HIFU nie powinno przystępować się w przypadku:
- Zdiagnozowanego nowotworu,
- chorób skóry,
- chorób serca,
- przewlekłych chorób neurologicznych,
- padaczki, dermatozy, niewyrównanej cukrzycy,
- skłonności do powstawania keloidów oraz obecności ran,
- zażywania leków przeciwzapalnych,
- posiadania rozrusznika serca lub innych metalowych implantów,
- ciąży oraz karmienia piersią,
- wykonanego zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lub kwasu w okresie do dwóch tygodni.
Niepożądane skutki zabiegu z wykorzystaniem technologii HIFU.
Zabieg HIFU jest zabiegiem o stosunkowo małym ryzyku wystąpienia niepożądanych efektów. Najczęstszym niechcianym skutkiem zabiegu jest zaczerwienienie utrzymujące się do kilku godzin oraz nadwrażliwość i bolesność skóry mogąca trwać kilka dni.
Zdecydowanie rzadszym ryzykiem, które niesie zabieg z wykorzystaniem technologii high-intensity focused ultrasound jest przemijająca parestezja zakończeń czuciowo-nerwowych. Mimo wszystko metoda ta jest zdecydowanie bezpieczniejsza od tradycyjnych inwazyjnych zabiegów mających na celu poprawę naszego wyglądu.
Przebieg zabiegu HIFU i zalecenia po zabiegowe.
Zabieg z wykorzystaniem technologii HIFU koniecznie wykonywany musi być w profesjonalnym gabinecie lekarskim, bądź medycyny estetycznej przez wykwalifikowane osoby. W innym przypadku może dojść do wielu niepożądanych skutków takich jak na przykład poparzenie kości.
Chwilę przed wykonaniem zabiegu skóra powinna zostać posmarowana i nawilżona specjalnym żelem. Następnie w tym miejscu przyłożone zostaje urządzenie emitujące ultradźwięki.
Po zabiegu należy unikać podrażnień miejsc gdzie skierowane były ultradźwięki. Powinno zrezygnować się z peelingów złuszczających naskórek, oraz korzystać z delikatnych kosmetyków.
W czasie pierwszej doby po wykonaniu zabiegu należy zachować ostrożność podczas czynności takich jak, śmianie się i żucie. Zaleca się również rezygnację z ćwiczeń fizycznych do czasu pełnej regeneracji skóry.
Zabronione jest także zażywanie leków przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych, z wyjątkiem paracetamolu, gdyż może nieść to niebezpieczne niepożądane skutki.
Zabieg HIFU jest zdecydowanie jednym z atrakcyjniejszych zabiegów medycyny estetycznej mających na celu poprawę jakości skóry, lifting, bądź redukcję tkanki tłuszczowej.
Ponadto znajduje swoje zastosowanie w leczeniu niektórych chorób nowotworowych. A przede wszystkim jest to zabieg , z stosunkowo krótkim okresem rekonwalescencji oraz wysoką skutecznością.
Mogłeś nas znaleźć szukając: zabiegu hifu, efekty zabiegu, skutki uboczne, fal dźwiękowych, wykonania zabiegu, bezpośrednio po zabiegu, owalu twarzy, medycyna estetyczna, redukcja zmarszczek, jędrności skóry, stany zapalne, choroba nowotworowa.