Laser medyczny
Można zauważyć obecnie, że gabinety medycyny estetycznej w swojej ofercie mają coraz więcej różnego rodzaju zabiegów, dzięki którym skóra jest bardzo dobrej kondycji, wyeliminowane są wszelkie jej defekty, jak również obecnie popularne są zabiegi, które umożliwiają modelowanie sylwetki.
Dostęp do tak szerokiej gamy rozwiązań, jest możliwy tylko i wyłącznie dzięki wykorzystywaniu nowoczesnych technologii, na podstawie których działają różne urządzenia zabiegowe. Jedną z ch propozycji, jest obecnie leczenie za pomocą lasera diodowego. Jak właściwie działają te urządzenia i jakie jest ich zastosowanie?
Lasery w kosmetyce oraz w medycynie estetycznej
Lasery, to urządzenia, które jeszcze całkiem niedawno kojarzyły się z technologią przyszłości oraz ze strumieniem światła, jaki umożliwia obróbkę blach, czy też innych wymagających materiałów. Tak naprawdę, cechą z wymienionych, która rzeczywiście jest zgodna z definicją lasera jest to, że laser emituje wiązkę światła.
Obróbka metali za jej pomocą jest możliwa, ale wówczas jeżeli będzie ona odpowiednio wygenerowana i przy tym mocna. Od momentu wynalezienia, technologie laserowe przeszły znaczną przemianę, dlatego też obecnie istnieje możliwość precyzyjnego sterowania mocą wiązki, jak również jej precyzyjne ukierunkowanie.
Do jej emisji stosowane są również różne źródła, takie jak gaz, barwnik organiczny, kryształ, półprzewodnik, czy też ciało stałe.
Dzięki różnorodności świateł, wiązka ma cechy specyficzne i może w określony sposób oddziaływać na tkankę. Wszystko to sprawia, że obecnie lasery są wszechstronnie wykorzystywane w kosmetyce oraz w medycynie estetycznej.
Laser diodowy i jego cechy charakterystyczne
Wśród różnego rodzaju laserów, jakie obecnie stosowane są zarówno w kosmetyce, jak również w medycynie estetycznej znajduje się również laser diodowy. Tym, co wyróżnia ten właśnie laser, jest zastosowanie półprzewodnika jaki źródła światła.
Standardowa dioda emituje fale, jakich długość wynosi od 630 do 980 nm, a czynnikiem organicznym, który umożliwia uzyskanie odpowiednich efektów terapeutycznych jest melanina. Urządzenie to działa na podstawie zjawiska fototermolizy, które polega na pochłanianiu fal o określonej długości przez wybrane rodzaje chromatoforów.
Barwnik ten znajduje się zarówno w mieszku włosowym, jak również w komórkach naskórkach, dlatego też można zastosować ten laser do trwałego usuwania owłosienia.
Jak działa laser diodowy?
Laser diodowy, działa na podstawie selektywnej fotermolizy, która powoduje pochłanianie wiązki lasera o wyznaczonej długości, poprzez określone chromofory, a wiec fotoakceptory, jakie znajdziemy w organizmie każdego człowieka.
Podczas depilacji, rolę fotoakceptora, który pochłania promieniowanie lasera diodowego pełni melanina, która jest barwnikiem jaki znajduje się w mieszku włosowym oraz w melanocytach naskórkach.
Melanina selektywnie absorbuje energię, co skutkuje termicznym zniszczeniem struktur włosa, które odpowiedzialne są za jego wzrost. Przy tym, tkanki sąsiadujące nie są nawet w najmniejszym stopniu naruszone.
Lasery diodowe i zastosowane w nich technologie
Lasery diodowe działają na podstawie innowacyjnej technologi, która sprowadza się do oddziaływania ciepła oraz światła na mieszki włosowe. Urządzenia te emitują wiązkę światła, której długość wynosi około 808 nm, dzięki temu przeprowadzany zabieg jest bardzo .
Światło trawie do cebulki włosa, przez co jest ona uszkodzona, a w konsekwencji włosy wypadają. Zabiegi depilacji laserowej są całkowicie bezpieczne dla naszej skóry, ponieważ nie naruszają one tkanek, jak również nie nie mają wpływu na funkcjonowanie naszego organizmu.
Jakie są zalecenia przed zabiegiem depilacji laserowej?
Jeżeli zdecydujemy się na zabieg, który będzie przeprowadzany z wykorzystaniem lasera diodowego, to przynajmniej miesiąc przed zabiegiem nie możemy w żaden inny sposób depilować skóry. Możemy jednakże golić się na przykład maszynką.
Przed samym zabiegiem musimy dokładnie ogolić miejsce, które będzie laserowane, a następnie mocno nawilżać skórę, która będzie słucha i podrażniona.
Jeżeli chcemy uzyskać jak efekt, to musimy liczyć się z tym, że koniecznie będzie przeprowadzenie około 3 - 5 zabiegów. Wówczas prawdopodobnie uda nam się usunąć całe owłosienie z danego miejsca.
Masz pytania o laser frakcyjny CO2, lasery medyczne innego typu lub pozostałe urządzenia oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny? Pozostajemy do dyspozycji, zadzwoń lub napisz na nasz adres e mail. Strona korzysta z plików cookies.
Mogłeś nas znaleźć szukając: lasery medyczne, medycyny estetycznej, laser frakcyjny, urządzenie medyczne.