Nici PDO - stare nici, nowe zastosowanie

logo medika
Medika
1/2/2016
5
min
logo medikaNici PDO - stare nici, nowe zastosowanie

Od ponad 20 lat, lekarze na całym świecie znają polidioksanon, jako materiał wykorzystywany do zszywania ran na skórze bądź pod skórą, głównie w chirurgii, ginekologii, urologii czy okulistyce.

Materiał ten jest silnym syntetycznym włóknem, który po pewnym czasie wchłania się w tkanki, nie powoduje alergii ani powikłań.

Efektem badań klinicznych odkryto, iż polidioksanon wprowadzony w głębokie warstwy skóry właściwej pobudza komórki - fibroblasty - do produkcji kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Koreańczycy jako pierwsi opatentowali nowe zastosowanie około 5 lat temu, w Polsce nici PDO w kosmetyce używa się od mniej więcej 2012 roku.

Ozonator przemysłowy

Białka w skórze człowieka

Białka budujące skórę człowieka to przede wszystkim kolagen, który zbudowany jest z trzech łańcuchów białka połączonych razem w potrójną spiralę, co czyni go niezwykle mocnym i elastycznym.

Podtrzymuje organy i łączy je z tkanką kostną, zawartość tego białka w ciele to aż 33 %. Kolokwialnie mówiąc kolagen porównać można do belek, które mają za zadanie przytrzymanie ścian, tak by nie zmieniły swojego nachylenia.

Karboksyterapia efekty

Nici liftingujące pdo do medycyny estetycznej

Kolejnym ważnym białkiem w ciele człowieka, jest elastyna, która również występuje w tkance łącznej. Z niej składają się między innymi ścięgna, więzadła, tkanki płucne oraz ściany większych naczyń krwionośnych.

Dzięki elastynie tkanki, które są nią przepełnione, po naciśnięciu wracają do swojego pierwotnego kształtu, tak jak na przykład skóra na policzku.

Jak wykorzystuje się nici PDO?

Rewolucyjne zastosowanie nici przechodzi w Polsce swoje „5 minut” ze względu na efekty jakie uzyskuje się po zabiegu, z tym że aby zabieg mógł się odbyć potrzebne są odpowiednio do tego  wykwalifikowane osoby oraz sprzęt.

Każda osoba, która wykonuje zabieg nićmi PDO musiała przejść szereg szkoleń, tak by nie zrobić żadnej szkody swoim klientom. Polidioksanon spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych.

Posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony do stosowania u ludzi na terenie Unii Europejskiej. W związku z czym nie ma także problemu z dostępem do specjalistycznych igieł i różnego rodzaju nici.

wyposażenie salonu kosmetycznego

Zastosowanie nici PDO

W zależności od wielkości powierzchni ciała, używa się kilku do kilkunastu bardzo cienkich i giętkich igieł. Na każdej z tych igieł zaczepiona jest jedna nić PDO.

Osoba, która wykonuje zabieg po ocenie miejsca, oznacza zmywalną kredką w jakich kierunkach i ile igieł musi zastosować. Po czym pod pierwszą warstwę skóry wbija igłę, którą po chwili wyciąga.

laser frakcyjny opinie

Lifting skóry - efekty liftingu

Nić PDO umieszczona na igle zostaje pod skórą, gdzie rozpoczyna proces tworzenia kolagenu i elastyny, który trwa około dwa tygodnie, po czym nić metabolizuje się w ciele.

Jednakże proces ten uzależniony jest od wieku, im klient jest starszy, tym trzeba zastosować więcej nici i więcej czasu musi upłynąć, aby wyprodukować białka, powodujące widoczny efekt.

Mimo, że zabieg wydaje się być inwazyjny i bolesny, to igły są tak cienkie i giętkie, że pacjenci niemalże nic nie czują, a podskórna manipulacja nimi jest bezbolesna. Z powodzeniem można również zastosować znieczulenie miejscowe.

dermomasażer

Lifting skóry - rodzaje nici PDO

Wyróżnić można dwa rodzaje nici - gładkie oraz z „haczykami”. Te z tzw. „haczykami” mają wypustki na pół milimetra. Wypustki, które zapobiegają cofnięciu się tkanki do poprzedniego położenia, dlatego następuje efekt, który widzimy - czyli naciągnięta skóra.

Nici gładkie również liftingują skórę,  różnicą pomiędzy tymi dwoma rodzajami jest to, iż przy niciach gładkich istnieje ryzyko, iż tkanka cofnie się szybciej.

Istnieją różne długości i grubości nici. Organizm metabolizuje je od 6 do kilkunastu miesięcy, po czym całkowicie usuwa z ciała.

Bezpośrednio po zabiegu zaleca się nie używanie mięśni, którym poddany był zabieg, dopóki nić się nie ustabilizuje i nie zwiąże z tkanką.Efekt zastosowania nici utrzymuje się do 24 miesięcy, po czym można go powtórzyć.

nicipdo.maxmedik.blog

Nici PDO - Dla kogo i po co?

Nici PDO  są głównie osobom w wieku 30-65 lat by poprawić owal twarzy, odmłodzić i zregenerować skórę, zredukować zmarszczki. Z powodzeniem nici stosować można nie tylko na twarzy, ale także na ciele na przykład na pośladkach czy kolanach, a w zasadzie wszędzie, gdzie chcemy coś poprawić.

Zabieg może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od obszaru.  skutkiem ubocznym mogą być lekkie siniaki i zaczerwienienia, które znikają niedługo po zabiegu. Zastosowanie takiego zabiegu jest całkowicie bezpieczne, nawet dla osób z alergiami czy z cerą naczynkową.Mimo, że naczynka mogą się uszkodzić i powstaną charakterystyczne ślady, to stosunkowo szybko znikną i nie pozostawią żadnych niemiłych konsekwencji. Przykładowy koszt zastosowania nici PDO o nazwie „First Lift”, na niewielki obszar pod oczy, to koszt około 1000-1200 zł. Zobacz inne akcesoria kosmetyczne do medycyny estetycznej marki Medika.

usuwanie rozstępów
tagi: