Oczyszczanie wodorowe dla kogo?

logo medika
Medika
20/2/2022
5
min
logo medikaOczyszczanie wodorowe dla kogo?

Każdy z nas marzy o pięknej i zadbanej cerze. Wbrew pozorom, to pragnienie dotyczy także mężczyzn. Nie sposób jednak nie zauważyć, że nie zawsze nasza cera wygląda tak jakbyśmy tego chcieli. Dobrze byłoby więc poznać  metody, które pozwolą nam pozbyć się uciążliwych niedoskonałości i przebarwień.

Swoją uwagą warto na pewno obdarzyć zabieg, jakim jest oczyszczanie wodorowe urządzenie. Zanim jednak zdecydujemy się na odwiedziny w gabinecie medycyny estetycznej w celu jego wykonania, dowiedzmy się czegoś na jego temat.

Wydaje się, że dobrze byłoby poznać zarówno wskazania, jak i przeciwwskazania do oczyszczania wodorowego. Należy także wiedzieć, w jaki sposób przygotować się do zabiegu i jakich efektów można oczekiwać po jego przeprowadzeniu.

hydrogen peel oczyszczanie wodorowe

Komu w szczególności może pomóc zabieg oczyszczania wodorowego?

Oczyszczanie wodorowe jest zabiegiem, na który może zdecydować się zarówno mężczyzna, jak i przedstawicielka płci pięknej. Na zabieg ten dobrze reagują zarówno cery młode, jak i dojrzałe. Warto byłoby jednak nieco bliżej przyjrzeć się konkretnym wskazaniom do przeprowadzenia oczyszczania wodorowego.

Otóż ten wyjątkowy zabieg medycyny estetycznej  jest przede wszystkim osobom borykającym się z szeroko pojętym zanieczyszczeniem skóry. Oczyszczanie wodorowe może więc pomóc osobom zmagającym się z zaskórnikami oraz z trądzikiem. Zabieg ten jest wskazany również osobom, które mieszkają w dużych miastach i narażone są na zanieczyszczenia powietrza.

Musimy mieć na uwadze to, że niestety nie pozostają one bez wpływu na stan naszej skóry. Z oczyszczania wodorowego śmiało mogą skorzystać także osoby, które borykają się z przebarwieniami i nierównomiernym kolorytem skóry twarzy. Jeżeli nie wiemy, czy istnieją wskazania do poddania się zabiegowi, o którym mowa, skorzystajmy z porady kosmetologa bądź lekarza medycyny estetycznej.

Kto nie będzie mógł skorzystać z oczyszczania wodorowego?

Zabieg oczyszczania wodorowego każdorazowo musi być poprzedzony wnikliwym wywiadem. Dzięki temu możliwe będzie ustalenie ewentualnych przeciwwskazań do oczyszczania przy pomocy tej metody. Na szczęście, wiele z nich ma charakter przemijający.

Niestety, zabiegu nie będzie można wykonać u osób, które są nadwrażliwe na działanie prądu. Cukrzyca, epilepsja czy aktywne infekcje w obszarze poddawanym zabiegowi także uniemożliwią poddanie się zabiegowi.

Oczyszczanie wodorowe nie jest również przeznaczone dla osób zmagającymi się z chorobami nowotworowymi. Co ciekawe, z zabiegu tego z powodzeniem mogą korzystać przedstawicielki płci pięknej spodziewające się narodzin dziecka oraz panie, które karmią swoje pociechy piersią.

co to jest oczyszczanie wodorowe

Czy jeden zabieg wystarczy?

Wiele osób poddających się zabiegowi oczyszczania wodorowego chciałoby, aby jeden zabieg okazał się wystarczający. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że większość osób wymaga większej ilości zabiegów. Co do zasady, zaleca się od 3 do nawet 6 zabiegów. Przerwy pomiędzy poszczególnymi zabiegami powinny wynosić przynajmniej dwa tygodnie. W niektórych przypadkach konieczna może jednak okazać się przerwa trwająca cztery tygodnie.

Najważniejsze jest to, aby zawsze postępować zgodnie ze wskazówkami osoby przeprowadzającej zabieg. Jeżeli chodzi o cenę, zazwyczaj waha się ona w granicach od 100 do nawet 300 złotych. Cena może być oczywiście jeszcze wyższa. Wszystko zależy bowiem od konkretnego gabinetu, miasta oraz rzecz jasna od obszaru skóry poddawanemu zabiegowi.

Oczyszczanie wodorowe można bowiem wykonać nie tylko na skórze twarzy, ale również na szyi czy dekolcie. Dostępne są różne warianty zabiegu, dlatego warto dowiedzieć się, co konkretnie proponuje nam dany gabinet. W zdecydowanej większości przypadków, bardzo opłacalne jest wykupienie całego pakietu zabiegów oczyszczania wodorowego. Możemy wówczas liczyć na naprawdę atrakcyjne zniżki.

zabiegi pod oczy medycyna estetyczna

Jak przebiega oczyszczanie wodorowe i jakie są jego rezultaty?

Do zabiegu oczyszczania wodorowego nie trzeba się w żaden specjalny sposób przygotowywać. To bardzo dobrze, bo zdecydowana większość osób nie przepada za zabiegami, które wymagają jakiegoś długotrwałego okresu przygotowań. Wystarczy przyjść do gabinetu medycyny estetycznej o umówionej porze i oddać się w ręce profesjonalisty.

Na początku, cera musi oczywiście zostać oczyszczona z jakichkolwiek pozostałości kosmetyków kolorowych. Warto mieć świadomość tego, że zabieg oczyszczania wodorowego składa się co do zasady z kilku etapów. W głąb skóry zostają wprowadzone cząsteczki aktywnego wodoru, dzięki którym możliwe staje się dogłębne oczyszczenie komórek naskórka.

Czas trwania zabiegu wynosi mniej więcej 30 minut. Czasami może on jednak ulec skróceniu lub wydłużeniu. Na pewno zabieg potrwa dłużej, jeżeli oczyszczana jest nie tylko skóra twarzy, ale także szyja i dekolt. Jeżeli chodzi o rezultaty, z każdą serią będą one coraz bardziej satysfakcjonujące.

Możemy liczyć przede wszystkim na poprawę jędrności skóry, a także jej kolorytu. Przebarwienia zostaną więc zniwelowane. Uregulowana zostanie praca gruczołów łojowych, dzięki czemu skóra twarzy będzie się zdecydowanie mniej przetłuszczała. Oczyszczanie wodorowe może również przyczynić się do redukcji uciążliwych stanów zapalnych. To dość istotna zaleta dla osób zmagających się z trądzikiem.

Co jeszcze warto mieć na uwadze decydując się na oczyszczanie wodorowe?

Każdy, kto decyduje się na zabieg oczyszczania wodorowego, musi wybrać odpowiedni gabinet. Może być to zarówno gabinet medycyny estetycznej, jak i gabinet kosmetologiczny. Abyśmy nie żałowali swojego wyboru, dobrze byłoby poczytać opinie na temat poszczególnych miejsc. Im więcej tych pozytywnych, tym rzecz jasna lepiej.

Nawet  opinie nie dają nam jednak gwarancji tego, że będziemy w stu procentach zadowoleni. Na pewno nie warto korzystać z usług gabinetów, które posiadają sporo negatywnych opinii. Jeżeli chodzi o postępowanie po zabiegu, nie jest ono jakoś szczególnie skomplikowane.

Wystarczy, że przez niespełna 48 godzin będziemy unikać korzystania z kosmetyków kolorowych. Niewskazana jest także sauna oraz basen. Jeżeli wychodzimy na słońce, nie zapomnijmy zaś o użyciu kremu z filtrem. Tak naprawdę jednak, kremy z filtrem przeciwsłonecznym powinniśmy stosować zawsze, nie tylko po zabiegach kosmetologicznych.

Chronią one bowiem skórę nie tylko przed poparzeniami słonecznymi, ale również przed przedwczesnym powstawaniem zmarszczek. Latem warto stosować również ochronę fizyczną przed słońcem. Może ona przybrać postać czapek z daszkiem bądź kapeluszy z szerokim rondem.

tagi: