Na czym polega EMS?

EMS (electrical muscle stimulation) to elektrostymulacja mięśni. Polega na dostarczaniu do mięśni odpowiednio dopasowanych impulsów elektrycznych. Głównym zadaniem tego zabiegu jest wywoływanie skurczów mięśni, przy czym pobudzone zostają także włókna nerwowe. Taki skutek połączony dodatkowo z wysiłkiem fizycznym powoduje między innymi poprawienie ukrwienia tkanek, redukcję cellulitu, zwiększenia efektywności treningów, a co za tym idzie - szybsze spalanie zbędnych kalorii.EMS wykorzystywany jest w placówkach medycznych (na przykład wobec osób niesprawnych ruchowo, które nie mogą pozwolić sobie na samodzielną aktywność fizyczną), ale również w wielu salonach modelowania sylwetki czy właśnie salach treningowych.

sprzet ems

Trening EMS działa na spalanie tkanki tłuszczowej

Podczas takiej elektrostymulacji częstotliwość i intensywność impulsów elektrycznych ustawia się tak, by sygnał elektryczny był jak najbardziej zbliżony do naturalnych sygnałów układu nerwowego. Zabieg może zostać wykonany poprzez urządzenia kompaktowe, bezprzewodowe czy stacjonarne. Jego proces nie musi odbywać się jednak tylko i wyłącznie w trakcie ćwiczeń.Może zostać przeprowadzony również podczas odpoczynku lub czynności codziennych, takich jak sprzątanie mieszkania. Trening EMS można wykonywać z pomocą kamizelki lub specjalnego kombinezonu. Zrobiony z wyspecjalizowanego materiału posiada wbudowany system elektrod, które wykonuje się właśnie do stymulacji mięśni.

Czy intensywny trening EMS odchudza?

Elektrostymulacja mięśni z pewnością sprzyja odchudzaniu. e przyśpiesza ten proces, ponieważ zmusza organizm do wytężonej pracy.Jednym z powodów, dlaczego EMS wpływa na chudnięcie jest to, że każda indywidualna sesja oddziałuje na metabolizm. Podczas nich zaangażowane zostaje aż 90% włókien mięśniowych jednocześnie. Dodatkowo mimo ich zaangażowania dochodzą jeszcze wcześniej wspomniane skurcze, które powodują ejszą pracę mięśni.Trening EMS może zostać alternatywą do tradycyjnego wysiłku fizycznego, który przeprowadzany jest na przykład na siłowni. Dla wielu osób jest on praktyczniejszy i chętniej się na niego decydują. Jego dodatkowym atutem jest również wpływ na skórę, a dokładniej mówiąc sprawianie, że z każdym kolejnym treningiem staje się ona bardziej jędrna a widoczność cellulitu się zmniejsza.

ems urzadzenie

Czy EMS jest zdrowy?

Elektrostymulacja jest w 100% zarówno zdrowa jak i bezpieczna. Zabieg został sprawdzony licznymi badaniami przez sporą ilość fizjoterapeutów, rehabilitantów oraz chiropraktyków. Nie potrzeba do niego żadnych dodatkowych sprzętów.Potwierdzone jest, że nie obciąża on stawów ani kręgosłupa i posiada bardzo niskie ryzyko powstawania kontuzji. Oprócz tego przed pierwszym treningiem EMS przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad przez osobę odpowiedzialną za tego rodzaju metody.Pod uwagę bierze się między innymi sprawność i wydolność fizyczną klienta. Ma to na celu ustalenie indywidualnego planu dla poszczególnej persony. Pobierane są także informacje na temat ewentualnych urazów czy kontuzji. Świadomość ich obecności pozwala na stworzenie właściwego planu, który obejmuje wszelkie ewentualności.

trening ems

Ile można schudnąć na EMS? - spalanie tkanki tłuszczowej

Uczestnicy takiego procesu bardzo często uwieczniają swoją metamorfozę dla własnego porównania. W ciągu danego okresu pracy z elektrostymulacją wykonują zdjęcia przed okresem rozpoczęcia pracy fizycznej jak i po. Jak wiadomo widoczność rezultatów będzie widoczna szybciej w przypadku osób z nadwaga niż w przypadku osób mających na celu schudnięcie tylko trzech do czterech kilogramów.Jednak dzięki wpływowi elektrostymulacji na tkankę tłuszczową efekty po kilku miesiącach może zauważyć każdy gołym okiem. Zmniejszona zostaje masa ciała, ale również obwód talii, pasa czy bioder. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim poprawność w wykonywaniu ćwiczeń.Nie powinno stawiać się na ilość czy szybkość, tylko na dokładność. Jeśli chodzi o jeden trening, podczas trzydziestu minut takowego wysiłku można schudnąć od 500 do 1200 kcal. Niektórzy trenerzy uważają, że kilkadziesiąt minut takiego wysiłku podczas dwóch dni w tygodniu jest dużo bardziej niż kilka godzin wysiłku fizycznego spędzonego na siłowni.

sprzet ems 1

Ile razy w tygodniu EMS?

Trening elektrostymulujący przeznaczony jest między innymi dla osób, które dążą do swojej wymarzonej sylwetki. By treningi przynosiły efekty nie można zapominać o systematyczności ich wykonywania. Dlatego warto ustalić sobie liczbę takich ćwiczeń na dany okres czasu - na przykład raz/dwa razy w tygodniu.Taka ilość już staje się wystarczająca z tego względu, że bardzo istotna jest regeneracja potreningowa. Jak wiadomo działanie elektrostymulacji jest wydłużone , co oznacza, że EMS wpływa na nasze ciało zarówno podczas treningu jak i po jego zakończeniu.Spore i intensywne pobudzenie mięśni wymaga w następstwie odpowiednio długiej regeneracji, by nasze ciało mogło do końca się zregenerować. Ogólnie przyjmuje się, że w tego rodzaju treningów czas regeneracji wynosi od trzech do czterech dni. Będąc sumiennym z ustalonym sobie grafikiem efekty będzie można zauważyć po niedługim czasie.

Zalety treningu EMS - metoda EMS do redukcji cellulitu

Elektrostymulacja ma naprawdę wiele zalet. Wpływa pozytywnie zarówno na ciało jak i mięśnie. Pomaga w walce ze zbędnymi kilogramami oraz z osiągnięciem zgrabnej sylwetki. Ujędrnia skórę i modeluje ciało. Jest odpowiednia tak samo dla sportowców z doświadczeniem, jak i dla osób początkujących.Jej wynikiem oprócz utraty tkanki tłuszczowej jest też poprawienie kondycji i wzmocnienie pracy mięśni, a także wpływ na ich odpowiednie ukrwienie. Dodatkowo osoby trenujące EMS mają mniejszą styczność z bólami stawów. Z pewnością jest ciekawą alternatywą dla ludzi, którym znudziło się wykonywanie tradycyjnych treningów na siłowni.Dodatkowo w momencie kiedy przy innych aktywnościach efekty można dostrzec dopiero gdy praca wynosi kilka godzin tygodniowo, tutaj dwa lub trzy spotkania w tygodniu stają się wystarczające, by niebawem móc cieszyć się pierwszymi rezultatami. To także opcja dla osób mających mało czasu.

Tags: