Warum wird eine Carboxytherapie durchgeführt?
Nowoczesne zastosowanie dwutlenku węgla w kosmetologii estetycznej, budzi coraz większe zainteresowanie. W szkołach uczyliśmy się, że CO2 potrzebny jest do oddychania i fotosyntezy. Jednak od wielu lat używa się go np. do nasycania napojów, mrożenia i schładzania żywności czy krioterapii. Dlaczego nazwany jest „cudownym gazem”?
Cechy CO2 w karboksyterapii
Dwutlenek węgla jest gazem bezbarwnym, niepalnym, pozbawionym zapachu i smaku. Gaz ten ma bardzo duże zastosowanie w codziennym życiu, a nawet w ochronie środowiska, ze względu na jego obojętność w reakcjach oraz rozpuszczalność w wodzie. CO2 często można spotkać w napojach, ponieważ dodaje im świeży smak. Oczyszczalnie używają go do neutralizacji ścieków oraz uzdatniania wody pitnej.
Zastosowanie w kosmetologii i jego
Jak już wiadomo, CO2 ma bardzo szerokie zastosowanie. Od przemysłu spożywczego poprzez budownictwo, do przemysłu papierniczego.
W kosmetologii natomiast używa się tego samego rodzaju dwutlenku węgla, co w medycynie i nosi nazwę „Laparos”, od zabiegu - laparoskopii. Prawidłowo wyposażone urządzenie do karboksyterapii (karboksyterapia sprzęt) musi być wyposażone w certyfikowany gaz, bardzo ważne jest by nie pochodził z nieznanego źródła.
Zabieg karboksyterapii
Zabieg polega na wstrzykiwaniu w warstwę podskórną i śródskórną dwutlenku węgla. Po iniekcji „cudownego gazu” rozpoczyna się wzmożona cyrkulacja tlenu.
Jeśli produkuje się coraz więcej tlenu, ma miejsce szereg procesów naprawczych, takich jak przyrost elastyny oraz kolagenu, naturalny drenaż limfatyczny, który przywraca krążenie limfy, co z kolei powoduje usunięcie cellulitu i odświeżenie skóry.
Po tych procesach gaz przenosi się do płuc, gdzie w sposób naturalny wydychany jest z organizmu.
Powyższe informacje są faktycznymi procesami, które zachodzą w ludzkim ciele po aplikacji dwutlenku węgla, oznacza to, że reakcja na CO2 jest całkowicie naturalna i nieszkodliwa.
terapii na przykład na cellulit udowodniona jest w 87% przypadków, na rozstępy i blizny w 97%. Obecnie jest to najbardziej urządzenie do rewitalizacji skóry oraz usuwania uciążliwych problemów.
Bezpieczny zabieg karboksyterapii
Jednak należy pamiętać, że prawidłowo przeprowadzony zabieg będzie . Należy odpowiednio kontrolować dawkę gazu oraz szybkość jego podawania. Maksymalna temperatura gazu powinna mieć 50 stopni Celsjusza, powyżej gaz może okazać się szkodliwy.
Ważne jest również kontrolowanie ciśnienia oraz dobranie odpowiednich parametrów do części ciała oraz stanu skóry. Jest więc kilka rzeczy na, które trzeba zwrócić uwagę.
Warto wybrać urządzenie, które obsługuje się w prosty sposób, a takie, które ma zaprogramowane parametry pod każdą partię ciała.