Laserowe zamykanie naczynek na nogach

medika-Logo
Medika
31/10/2022
-
4
min
medika-LogoLaserowe zamykanie naczynek na nogach

Pękające naczynia na nogach lub teleangiektazje są przede wszystkim defektem kosmetycznym. Czasami jednak zmiany te mogą wskazywać na początkowy etap rozwoju żylaków kończyn dolnych.Istnieją metody profilaktycznego leczenia tworzących się sieci naczyń krwionośnych na nogach, a nawet ich stopniowej eliminacji. W cięższych przypadkach usunięcie pajączków wymaga zastosowania specjalistycznych procedur takich jak laserowe zamykanie naczynek na nogach.

Dlaczego laserowe zamykanie naczynek na nogach?

Obecnie metodą leczenia rozszerzonych i popękanych naczyń na nogach jest laser.Ta metoda jest w stanie pozbyć się nabłonka czerwonych lub niebieskich naczyń krwionośnych.Podobne nieprawidłowości są częstą patologią, która pojawia się z powodu nadmiernej ekspozycji na ultrafiolet, agresywnych czynników środowiskowych i hipowitaminozy.Może również pojawić się problem z powodu upośledzonego funkcjonowania ludzkich narządów wewnętrznych. Przedstawione czynniki mogą powodować pojawienie się sieci naczyniowej na nogach i twarzy. Laserowe zamykanie naczynek na nogach to niezawodny sposób na wyeliminowanie drobnych wad czerwonych lub niebieskich.Laseroterapia to metoda leczenia sieci naczyniowych, polegająca na działaniu wiązki laserowej na naczynie, które uszkadza naczynia krwionośne w nogach podatnych na zmiany i powoduje ich zwężenie i dzięki czemu stają się one zamknięte i przestają być widoczne przez skórę.Ze względu na specyfikę światła laserowego efekt terapii widoczny jest dopiero po pewnym czasie. Laserowe zamykanie naczyń krwionośnych wymaga powtórzenia w celu osiągnięcia zadowalającego efektu.

Jak powstają pękające naczynia włosowate?

Żylaki kończyn dolnych to choroba, której towarzyszy niewydolność zastawek żylnych i zaburzenia krążenia. Badania statystyczne wskazują, że ponad 90% zakrzepicy żylnej u ludzi jest zlokalizowanych na poziomie kończyn dolnych. Prawie połowa osób z żylakami na początkowym etapie nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak poważne są objawy tej choroby w przyszłości.Co piąty mieszkaniec planety cierpi na tę chorobę, a problem jest naprawdę istotny dla wszystkich? Czasami widoczne naczynia na nogach mogą powodować swędzenie, pieczenie, lekki ból lub uczucie ciężkich nóg. Przyczyny pękania naczyń włosowatych są bardzo różnorodne. Czynniki przyczyniające się do pojawienia się sieci naczyniowych w nogach obejmują:

  • Dyspozycje rodzinne
  • Długi pobyt w pozycji stojącej lub siedzącej (na przykład w pracy) i mniej aktywny tryb życia
  • Zmiany hormonalne - antykoncepcja hormonalna, hormonalna terapia zastępcza, zmiany w czasie ciąży i menopauzy,
  • Przewlekłe zaparcia.

Zamykanie laserowe naczynek na nogach

Pierwszym, który zastosował laser w usuwaniu pajączków na nogach był Leon Goldman, który zastosował go w latach 60. Stworzono lasery barwnikowe do leczenia naczyniaków krwionośnych naczyń włosowatych, co umożliwiło zastosowanie teorii selektywnej fototermolizy. Wady naczyniowe mogą znajdować się w skórze na różnych głębokościach. Im bardziej są na powierzchowni, tym łatwiej jest na nich działać. W miarę wchodzenia w skórne i warstwy podskórne zwiększa się liczba i kaliber naczyń podskórnych, co utrudnia prowadzenie terapii.

Co wpływa na efekt laserowego zamykania naczynek na nogach?

Aby uzyskać ekspozycję, konieczne jest wybranie długości fali lasera w zależności od głębokości naczyń biorąc pod uwagę słabsze pochłanianie długich fal przez hemoglobinę, ponieważ krótkie fale po prostu nie docierają do głębszych warstw skóry. Nawet stosunkowo niewielki wzrost długości fali lasera prowadzi do lepszych wyników klinicznych podczas zamykania/usuwania głęboko położonych naczyń.Kolejnym czynnikiem wpływającym na skuteczność koagulacji naczyń leżących w głębokich warstwach skóry jest liczba naczyń, które znajdują się nad nimi. Wynika to z faktu, że krew górnych naczyń pochłania większość światła, zanim dotrze do naczyń docelowych, a po prostu nie ma wystarczającej ilości energii, aby je ogrzać.Konieczne jest kilka procedur, w określonym odstępie czasu. Zastosowanie chłodzenia naskórka zmniejsza ryzyko niechcianych uszkodzeń i pozwala na zastosowanie silniejszych niż zwykle pulsów, zwiększając w ten sposób efekt zabiegu. Zastosowanie laserów znacznie rozszerza możliwości specjalistów w leczeniu patologii naczyniowej.

Jak działa procedura laserowego usuwania pajączków na nogach?

Istotą sesji jest wpływ przepływu energii na wadę. Podgrzewa hemoglobinę i powoduje krzepnięcie krwi. Z powodu ekspozycji na wysoką temperaturę naczynia zaczynają się sklejać.W rezultacie stają się przejrzyste i niewidoczne. Współczesna terapia działa tylko na patologicznie zmienione formacje. Zdrowe tkanki pozostają nienaruszone, a leczenie jest kierowane bezpośrednio do naczyń. Ból tego procesu jest minimalny, możesz odczuwać jedynie lekkie mrowienie.Laserem do usuwania pajączków na nogach jest półprzewodnikowy laser VLight firmy Medika, który jest chętnie wykorzystywany przez kosmetologów. Istnieje możliwość zmiany rozmiaru głowicy zabiegowej, dzięki czemu sprawnie zmienia się obszar zabiegu. Zastosowano wiązkę laserową o długości 810 nm.Wybrana częstotliwość posiada duży poziom pochłaniania przez hemoglobinę i niski poziom absorpcji przez wodę znajdującą się w komórkach. Wykorzystane zjawisko termolizy i elektrolizy trwale niszczy naczynko krwionośne. Metoda wykorzystuje jednocześnie działanie prądu stałego oraz zmiennego.

Zalety procedury

  • Minimalny ból
  • usuwanie wszelkiego rodzaju teleangiektazji
  • Profesjonalny i wysokiej, jakości sprzęt
  • Duży obszar oddziaływania
  • Bez szkody dla zdrowych obszarów skóry.
  • Laserowe usuwanie jest działaniem skierowanym na sieć naczyniową i ściany samych naczyń.

Przed zabiegiem kosmetolog przeprowadza wstępną konsultację, aby przeanalizować istniejącą dolegliwość i określić stopień zmian naczyniowych. Ponadto specjalista dostosowuje parametry sprzętu w zależności od rodzaju tkanki skórnej i koloru formacji. Następnie wykonywana jest procedura usuwania pajączków na nogach. Jaki jest czas trwania zabiegu na naczynka na nogach?Zwykle proces ten trwa od 15 minut do 60. Dzięki systemowi chłodzenia pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Efekty zabiegu zamykania naczyń zależą od wielu czynników i są sprawą indywidualną. Masz pytania o sprzęt do wykonania zabiegu? Zadzwoń do nas lub napisz e mail. W dzisiejszych czasach zmiany naczyniowe to nie koniec świata. Zobacz jakie możliwości daje medycyna estetyczna.

Tags: