Jak zlikwidować worki pod oczami i cienie?

Worki pod oczami, cienie pod oczami mogą wynikać z różnych przyczyn: stylu życia, czynników genetycznych, alergii, niedoboru żelaza i nieprawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych. Skóra pod oczami jest bardzo cienka. Naczynia krwionośne w pobliżu, szczególnie, jeśli mają kruche ściany, prześwitują i pojawiają się cienie lub zaczerwienienia.

Dlaczego pojawiają się cienie i worki pod oczami?

   Zaczerwienienie pojawia się z powodu uszkodzenia naczyń włosowatych, niebieskie z powodu półprzezroczystych żył, brązowe plamy to pigmentacja. Delikatność obszaru wokół oczu znacznie ogranicza zakres możliwych zabiegów, ale jednak istnieje wybór.

Jak zlikwidować cienie pod oczami?

Eksperci, odpowiadając na pytanie, jak zlikwidować cienie pod oczami, zalecają kremy zawierające witaminy C i K. Zalecane są również filtry przeciwsłoneczne, jeśli nasłonecznienie powoduje pojawienie się małych naczyń włosowatych.

Ponadto pod wpływem słońca czasami pojawia się przebarwienie na wrażliwej skórze powiek dolnych, co jest niezwykle trudne do usunięcia. Stosowanie takich produktów jest zalecane, ale, jako środki zapobiegawcze. Zwolennicy tradycyjnej medycyny uważają, że można usunąć cienie pod oczami za pomocą lodu. Jednak nie jest to do końca prawda, lód pomaga złagodzić obrzęk, a dla cienkich naczyń włosowatych jest destrukcyjny.

Jak zlikwidować cienie i worki pod oczami za pomocą zabiegów medycyny estetycznej?

Uzyskanie widocznego efektu jest możliwe tylko przy pomocy procedur kosmetologicznych, które muszą być wykonywane i powtarzane z częstotliwością zalecaną przez specjalistę.

Kosmetolog musi wybrać sposób pozbycia się cieni i worków pod oczami na podstawie danych pacjenta, a przede wszystkim ze względu na odcień tej zmiany. W salonach medycyny estetycznej kosmetolog dysponuje kombajnem kosmetycznym Medika, dzięki któremu może wykonać mezoterpię pod oczy, za pomocą urządzenia specjalistycznego karboksyterapię, biorewitalizację.

Sposoby radzenia sobie z workami i cieniami pod oczami - karboksyterapia

Karboksyterapia ma dobrą reputację w walce z workami pod oczami i cieniami. Jest to technika wstrzykiwania dwutlenku węgla pod skórę w celu stymulowania produkcji kolagenu, wzmocnienia i rozjaśnienia skóry. Zwykła kuracja składa się z 6 procedur dwa razy w tygodniu.

Tym, którzy chcą pozbyć się ceni pod oczami, często zaleca się peelingi, które pomagają zmniejszyć syntezę pigmentu. Stosowane są specjalne delikatne preparaty, których stosowanie obejmuje szybki powrót do zdrowia i minimalny uraz skóry.

Jak zniwelować worki pod oczami kwasami? Aby usunąć cienie i worki pod oczami, aktywnie stosuje się trichlorooctowy kwas mlekowy. Zabieg może być przeprowadzony osobno, a jeśli przebiega równolegle z karboksyterapią, między tymi procedurami trwa około tygodnia.

Mikroprądy w walce z workami i cieniami pod oczami

Tak zwane cienie i worki w strefie okołooczodołowej mogą przynieść wiele zmartwień zarówno pacjentom, jak i kosmetologom. Obecnie drenaż mikroprądowy można uznać za złoty standard w pozbyciu się obrzęków spowodowanych zatrzymywaniem płynów.

Równolegle z terapią mikroprądową kosmetolog wyjaśnia potrzebę odpowiedniego schematu nawadniania organizmu: co najmniej 1,5-2 litrów niegazowanej wody dziennie, czarna herbata, kawa, soki i napoje owocowe nie są uwzględnione w tym.

Terapia mikroprądowa jest mniej radykalną, absolutnie bezbolesną, ale popularną metodą usuwania worków i cieni pod oczami jest, która ma korzystny wpływ na naczynia włosowate.

Cała kuracja składa się z 10-15 procedur w odstępie kilku dni. Następnie procedura jest zalecana raz w miesiącu. W niektórych przypadkach mikroprądy dają zadowalające wyniki, ale zdarza się, że efekt jest słaby. Wszystko zależy od charakteru cieni pod oczami.

Biorewitalizacja

Pozytywne opinie na temat rozwiązania tego problemu ma biorewitalizacja. Worki i siniaki pod oczami są usuwane dzięki preparatom, które podaje się w specjalny sposób, tak zwaną technikę pojedynczej igły. Pozwala zmniejszyć liczbę wstrzyknięć, jednocześnie zwiększając liczbę wstrzykiwanych substancji.

Optymalna kuracja to cztery procedury w odstępie 2 tygodni. Nie więcej niż raz w roku można wykonać biorewitalizacji i nie zakłóci to funkcjonowanie naturalnego metabolizmu skóry.

Mezoterapia pod oczy

Substancje z masek nie są w stanie w pełni wniknąć głęboko w skórę właściwą. Aby rozwiązać problem od wewnątrz, iniekcje mezoterapii pomagają: substancje czynne są dostarczane przez cienkie igły bezpośrednio do worków i cieni pod oczami na głębokość 1,5 do 6 mm.

Jednak dla osób bojących się zastrzyków istnieje również metoda mezoterapii bezigłowej: specjalne urządzenie wstrzykuje leki w skórę pod ciśnieniem tlenu. Składniki koktajlu mogą być bardzo różne: enzymy, witaminy i minerały, lizyna, ekstrakty roślinne, kofeina, a także ekstrakty z komórek macierzystych.

W rezultacie substancje wzmacniają mięśnie i delikatną skórę, aktywują i ujędrniają naczynia oraz przyspieszają przepływ krwi żylnej i limfy. Efekt tych procedur jest dość długi, ale nie wieczny, po 8-10 miesiącach należy powtórzyć procedurę.

Drenaż limfatyczny

Wiele dużych salonów medycyny estetycznej oferuje pozbycie się worków pod oczami poprzez porażenie prądem naczyń limfatycznych. Celem tej procedury jest uruchomienie stojącego płynu przez układ limfatyczny.

Aby to zrobić, elektrody punktowe są umieszczane w obszarach problemowych i wokół nich zgodnie z pewnym wzorem, przez który przepływają prądy przemienne. Elektroda dodatnia jest instalowana na początku naczynia limfatycznego, a elektroda ujemna jest instalowana w kierunku węzła chłonnego.

Wydaje się, że te mikroprądy drażnią skórę. W rzeczywistości kurczą mięśnie, aktywują naczynia włosowate i odciągają limfę i krew żylną od oczu. Półtorej godziny takiego testu a obrzęk ustępuje i cienie się rozjaśniają. Aby nie wracały rano, efekt jest utrwalony za pomocą tonicznych masek i kremów. Drenaż limfatyczny wpływa przede wszystkim na limfę, to znaczy usuwa obrzęk.

Jak zlikwidować worki pod oczami za pomocą lasera?

Aby usunąć worki i cenie pod oczami, stosuje się również terapię laserową, w tym frakcyjną fototermolizę. Urządzenia pozwalają na pracę w wrażliwych obszarach, jednak bolesne odczucia są możliwe, szczególnie przy niskim progu bólu.

Zajmie to 4 zabiegi raz w miesiącu. Jest to nowoczesna metoda kosmetologii, która okazuje się coraz lepsza dla poprawy odcienia i tekstury skóry w okolicy okołooczodołowej.

Jak zlikwidować worki pod oczami domowymi sposobami?

Cudowna moc surowych ziemniaków z natką pietruszki została wymieniona przez profesjonalistów na inne środki. W maskach salonowych na worki pod oczami standardowo zawarte są kolagen, elastyna białkowa, kwas hialuronowy, oleje.

Tworzą cienką warstwę ochronną na skórze. Ale najważniejsze w takich kosmetykach są substancje biologicznie czynne, które poprawiają odpływ płynu przez ścieżki limfatyczne.

Maski z ekstraktami ziołowymi. Bluszcz tworzy efekt drenażowy, stymuluje rozkład tłuszczów, wilczomlecz łagodzi podrażnienia, zmęczenie, eliminuje cienie, rumianek daje działanie obkurczające, pietruszka poprawia krążenie krwi, białka pszenicy przywracają równowagę wodną. Maski nie skrzywdzą nikogo, ale naprawdę pomogą tylko w nielicznych przypadkach.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie