Wypełniacze zmarszczek - kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe

Każda kobieta, niezależnie od wieku, chce spojrzeć na siebie z podziwem, a do tego wszystko powinno być idealne zarówno jej ciało, jak i twarz. Braki w sylwetce lub związane z wiekiem zmiany na skórze ciała zawsze można ukryć za pomocą odpowiednio dobranych ubrań.

Ale zmarszczek na twarzy nie można ukryć pod jedną warstwą makijażu. Dlatego kobiety poświęcają najwięcej czasu i energii na pielęgnację twarzy. Masaże, maski, kremy, których po prostu z wiekiem stają się niewystarczające.

Pojawienie się zmarszczek wiąże się nie tylko z dietą, czasem snu, stylem życia, ich powstawanie jest spowodowane zmianami w ciele. Udając się do salonu medycyny estetycznej kosmetolog może zaproponować wypełniacze zmarszczek, który nadadzą skórze gładkości.

Kwas hialuronowy to doskonały wypełniacz

   Jednym z głównych powodów pojawiania się zmarszczek na twarzy jest zmniejszenie produkcji kwasu hialuronowego, który znajduje się w tkance łącznej, nabłonkowej, nerwowej i skórze. Prowadzi to do utraty wilgoci w skórze, w wyniku, czego staje się sucha, cienka, nieelastyczna.

To cząsteczki hialuronu wiążą i utrzymują wilgoć pod skórą, przyczyniają się do produkcji kolagenu, tym samym odnawiając go. Jedną z metod kosmetycznych wypełniania fałdów nosowo-wargowych, zmarszczek wokół oczu i worków, zmarszczek na czole, zmarszczek brwiowych, blizn i innych wad jest stosowanie preparatów wypełniających (wypełniacze), które powstają głównie na bazie kwasu hialuronowego.

Ponieważ hialuron jest znany ciału, nie próbuje go jakoś odrzucić, więc procedura zyskała dużą popularność.

Wypełniacze zmarszczek: zalety ich zastosowania

Wypełniacz hialuronowy jest często stosowany do zwalczania zmarszczek i innych wad skóry, ze względu na następujące właściwości:

  • Równomiernie rozmieszczony pod skórą wiąże cząsteczki kolagenu, tym samym wygładzając go
  • Zastrzyki z wypełniaczami stymulują proces regeneracji tkanek, co pomaga usunąć ślady po trądziku, bliznach
  • Hialuron ma zdolność zatrzymywania wody, w wyniku, czego powstaje lepka masa (matryca), przez którą usuwane są toksyny, substancje odżywcze są transportowane do tkanek skóry
  • Wypełniacz w postaci kwasu hialuronowego to produkt pochodzenia niezwierzęcego, który zmniejsza ryzyko alergii do zera.

   Tak, więc wypełniacz hialuronowy jest naturalnym sposobem zwalczania zmarszczek wokół oczu, fałdów nosowo-wargowych, worków innych oznak starzenia się skóry.

Główna zasada, o której należy pamiętać: jeśli ktoś zdecyduje się na użycie wypełniacza, zastrzyki mogą i powinny być wykonywane wyłącznie przez wykwalifikowanego kosmetologa, który zna wypełniacze takie jak MCCM kwas hialuronowy + DMAE.

Preparat może wykorzystany w takich zabiegach jak: mezoterapia mikroigłowa, bezigłowa, dermarollery, ultradźwięki, sonoforeza, aquaforeza.

Wypełniacz zmarszczek

    Dostępne są rodzaje wypełniaczy przynoszące określone efekty w usuwaniu zmarszczek:

  • Wypełniacz przeznaczony do wypełnienia umiarkowanie wyrażonego zwiotczenia skóry twarzy poprzez wprowadzenie preparatu do środkowych warstw skóry właściwej, a także do korekty konturu ust. Włączenie lidokainy ma na celu zmniejszenie bólu pacjenta podczas zabiegu. Służy do eliminacji płytkich zmarszczek, szczególnie w kącikach oczu i leżących blisko powierzchni skóry.
  • Wypełniacz zmarszczek w postaci zastrzyku wykonuje się w górnej i środkowej warstwie skóry, aby obrysować kontur warg i wygładzić zmarszczki na czole, w obszarze jarzmowym. Może być przeznaczony do środkowych i głębokich warstw skóry, pomaga eliminować poważne fałdy nosowo-wargowe, korygować owal twarzy i zwiększać objętość warg. Dostępne są również preparaty w pełni skoncentrowane na ustach: zwiększają objętość ust, zarysowuje ich kontur, koryguje pobliskie zmarszczki i kąciki ust.

Co może być jeszcze wykorzystywane do wypełniania zmarszczek?

   Preparaty usuwania zmarszczek zawierają również inne cenne składniki skóry. W salonie medycyny estetycznej kosmetolog może zaproponować Proteoglikany MCCM zapobiegający tworzeniu się zmarszczek mimicznych oraz ułatwiające ich zwalczanie.

MESO 3D BOOSTER to doskonałe serum liftingujące mające działanie zbliżone do toksyny botulinowej i przeznaczone do poprawienia elastyczności i jędrności skóry, a także do zmniejszenia występowania zmarszczek mimicznych.

Osocze bogatopłytkowe to naturalny wypełniacz

Wstrzyknięte osocze pobudza komórki skóry do odbudowy, a także do wytwarzania kolagenu. Wszystkie korzystne substancje niezbędne dla każdego człowieka znajdują się w jego ciele. Można po prostu stymulować naturalne mechanizmy ukryte w człowieku i przez wiele lat zachować młodość.

Do naturalnego odmładzania stosuje się własne lub, jak mówią w języku medycznym, autologiczne osocze uzyskane z krwi samych pacjentów.

   Ta metoda odmładzania, wykorzystująca własne osocze pacjentów z dużą liczbą płytek krwi, stała się prawdziwym odkryciem w medycynie estetycznej przeciw starzeniu się. Jest ich około 4-5 razy więcej w jednostkowej objętości w porównaniu z próbką krwi pobraną od pacjenta przed zabiegiem.

Ponadto osocze bogate w płytki krwi wstrzykuje się strzykawką w problematyczne obszary skóry: w twarz, szyję, dekolt i dłonie. Co stanie się potem? Miliony płytek krwi dostających się do skóry są aktywowane i reagują z fibryną.

W wyniku tej interakcji w skórze powstaje tak zwany szkielet biologicznie aktywnych łańcuchów fibryny. Zmarszczki po tej procedurze wygładzają się naturalnie. Jest to znacząca różnica w stosowaniu bioaktywnego osocza z żeli syntetycznych - wypełniaczy zmarszczek.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie