Laserowe usuwanie tatuażu - urządzenia

Trwałe usunięcie tatuażu jest konieczne nie tylko przy nieudanej procedurze. Często wystarczy usunąć resztki starego pigmentu w miejscach, w których nie można go zastąpić nowym. Nowoczesne metody usuwania tatuaży są o wiele bardziej przystępne, niż co najmniej 10 lat temu. Mikrodermabrazja, mechaniczny peeling, w których pigment dosłownie został zeskrobany z komórek skóry, był popularny w tamtych czasach. Oczywiście wszystko to było bardziej bolesne i gojenie trwało dłużej. Teraz nie ma sensu tak cierpieć, ponieważ istnieją bardziej zaawansowane i wygodne sposoby usuwania tatuażu: peeling chemiczny i zabieg laserowy. Niektóre salony nadal oferują mikrodermabrazję dla tych, którzy kochają dreszczyk emocji.

Laserowe trwałe usuwanie tatuaży

   Ta metoda jest odpowiednia do usuwania tatuaży z najbardziej wrażliwych części twarzy: warg i powiek. Mechanika tej procedury jest prosta: promieniowanie laserowe rozbija cząsteczki pigmentu na mniejsze, które następnie odchodzą naturalnie wraz ze strupkami. Efekt jest szybki, ale nie natychmiastowy: aby mikrocząstki pigmentu zostały wypłukane przez limfę, potrzeba kilku sesji w odstępie 2-4 tygodni. I nie, dlatego, że kosmetolog chce wziąć od klienta więcej pieniędzy. Całkowite wypalenie pigmentu w jednej sesji jest niemożliwe, skóra po prostu nie może tego znieść.

   Impulsy światła przenikają przez skórę z dużą prędkością i niszczą pigment punktowo. Dysze celujące pozwalają działać wyłącznie na pigmenty barwiące w grubości skóry. Powierzchownie położone warstwy pigmentu są niszczone i usuwane ze skóry przy udziale komórek układu odpornościowego. Stopniowa eliminacja substancji barwiących zapewnia całkowite zmniejszenie wzoru skóry. Ze względu na celowany efekt nie ma to wpływu na nietatuowane komórki, więc procedura nie wywołuje blizn.

Przed zabiegiem konsultacja z kosmetologiem

   Przed użyciem lasera należy skonsultować się z kosmetologiem. Specjalista wizualnie ocenia stan skóry w danym miejscu, zbierze wywiad. Aby wybrać optymalny schemat usuwania, pacjent musi poinformować lekarza, kiedy, w jaki sposób, przy pomocy, jakich pigmentów wykonano tatuaż. Następnie specjalista wybierze program do usuwania, który umożliwia szybkie.

Jak przebiega laserowe usuwanie tatuaży?

   Po pierwsze, dany obszar skóry jest oczyszczany z makijażu i zdezynfekowany. Następnie specjalista nakłada środek znieczulający na skórę, aby zmniejszyć ból. W przypadku znieczulenia działanie lasera wydaje się słabym, wcale nie bolesnym uczuciem pieczenia w obszarze leczenia. Następnie bezpośrednio następuje usunięcie tatuażu przy każdym błysku lasera część pigmentu ulega zniszczeniu. Jedna sesja trwa nie dłużej niż 10 minut. Przed zabiegiem zarówno specjalista, jak i klient zakładają okulary ochronne.

   Ważna kwestia: przed zabiegiem laserowe usuwanie tatuażu moc i długość fali lasera są dostosowywane do charakterystyki skóry klienta. Wszystko jest brane pod uwagę: fototyp skóry, kolor tatuażu i głębokość pigmentu. Ponieważ laser wraz z pigmentem niszczy zdrowe komórki skóry (jest to normalne, ponieważ wiązka nie dociera do naczyń krwionośnych), będą one regenerowane w pierwszych dniach po zabiegu. Po laserowym usuwaniu tatuażu skóra jest szczególnie wrażliwa, jeśli będą odczuwane dolegliwości bólowe i wystąpi swędzenie, można ją ukoić za pomocą środka gojącego rany o działaniu antyseptycznym. Główną wadą laserowego usuwania tatuaży jest to, że procedura nie jest odpowiednia dla wszystkich odcieni pigmentu, ale tylko dla ciemnych. Jasne i beżowe odcienie wiązka laserowa po prostu nie wychwyci. W takich przypadkach należy skorzystać z chemicznej likwidacji tatuażu.

Co po pierwszym zabiegu laserowego usuwania tatuażu?

   Natychmiast po zabiegu tatuaż wyraźnie ciemnieje. W miejscu leczenia pojawia się zaczerwienienie i obrzęk. Po tygodniu zaczyna się złuszczanie skóry i jest to naturalny proces odbudowy skóry. Z biegiem czasu pigment na obszarze zabiegowym zmienia kolor na jaśniejszy.Taka reakcja jest tymczasowa i jest uważana za normę. Druga procedura na leczonym obszarze przeprowadzana jest po 2 miesiącach. Aby usunąć profesjonalne tatuaże, wymagane jest do 5 procedur, amatorskie do 7-10. W ramach jednej procedury przetwarzana jest powierzchnia nie większa niż 10 cm2.

Laserowego usuwanie tatuażu - korzyści

  • Brak blizn w miejscu działania wiązki lasera.
  • Możliwość indywidualnego wyboru programu usuwania.
  • Całkowite usunięcie pigmentu ze skóry.
  • Naturalna eliminacja zniszczonych cząstek pigmentu z organizmu.
  • Możliwość usuwania tatuaży z dowolnej części ciała.

Efekt procedury

  • Tatuaż zanika zauważalnie po pierwszym zabiegu laserowym.
  • Po ukończeniu pełnego kursu tatuaż staje się niewidoczny.

Podsumowanie

   Powszechny entuzjazm dla tatuaży artystycznych naturalnie prowadzi do wzrostu osób, które chcą je usunąć. Jednocześnie dla wielu osób słowa tatuaż i na zawsze są prawie synonimami, ponieważ metody chemicznego wybielania i nakładania się jasnego pigmentu rzadko dawały pożądany rezultat, a procedury chirurgiczne były dość traumatyczne. Pojawienie się metody laserowej pomogło rzucić nowe spojrzenie na problem. Za pomocą lasera w większości przypadków można pozbyć się niechcianego wzoru na skórze, niezależnie od tego, czy jest to profesjonalny tatuaż, czy tatuaż wykonany w domu.

Laserowe usuwanie tatuażu należy wykonywać w profesjonalnych klinikach i gabinetach.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie