Kosmetyka estetyczna

Piękno i młodość należy chronić i każda kobieta o tym wie. Ale zapewnienie sobie odpowiedniej pielęgnacji twarzy nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Kosmetyka estetyczna to troska o piękno w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Są to różne przyjemne zestawy zabiegów mających na celu oczyszczenie, regenerowanie, odmłodzenie i zapobieganie zmianom skóry związanym z wiekiem, które nie tylko poprawiają wygląd.

Kosmetyka estetyczna – oczyszczanie skóry

   Obecnie w salonach piękności wykonywane są manualne, atraumatyczne i ultradźwiękowe oczyszczanie twarzy. Pierwszy jest bardzo wydajny: brud i tłuszcz są usuwane z porów, wypryski są usuwane, a martwe komórki są złuszczane. Drugi przeprowadzany jest na eliminuje zanieczyszczenia i martwy naskórek bez uszkadzania skóry dzięki zastosowaniu naturalnego kwasu owocowego. Wskazaniami do oczyszczania skóry są powiększone pory, głębokie zaskórniki, wysypki, tłusty łojotok i inne problemy kosmetyczne skóry. Rezultatem kosmetyki estetycznej jest gładka skóra i poprawiony kolor, zmniejszone zaskórnik oraz zwężające się pory.

Peeling medyczny to podstawowy zabieg kosmetyki estetycznej

Peeling medyczny to zabieg przeprowadzany przy użyciu specjalnie dobranych preparatów, które złuszczają skórę i stymulują w niej procesy podziału komórek. Pozwala to rozwiązać wiele problemów kosmetycznych spowodowanych indywidualnymi cechami skóry, zmianami z wiekiem, błędami pielęgnacyjnymi. Główne efekty po zabiegu: wyrównanie tekstury i koloru skóry, pozbycie się plam starczych i trądziku pospolitego, oczyszczanie i zmniejszanie porów, regulacja rogowacenia, stymulacja procesów naprawczych.

Zabiegi nawilżające niezbędne dla skóry

   Współczesne kobiety rozumieją, że głównym czynnikiem młodości skóry jest jej wystarczające nawilżenie. Woda jest podstawą życia organizmu, jego piękna i zdrowia. Jedna trzecia życiodajnej wilgoci znajduje się w skórze. Aby zapewnić efekt kwitnienia, przedłużyć młodość i uchronić się przed negatywnym wpływem na środowisko, kosmetyka estetyczna zgromadziła procedury, które zapewnią skórze odżywienie i nawilżenie. Jednym z zabiegów nawilżających jest maska alginianowa. Jej głównym składnikiem są sole kwasu alginowego, pochodzące z niektórych rodzajów wodorostów. Doskonałym zabiegiem nawilżającym są preparaty używane do zabiegu Skin booster zawierające większe stężenie kwasu hialuronowego.

Zabiegi przeciwstarzeniowe napinające skórę

   Prawie każda kobieta prędzej czy później zaczyna myśleć o zabiegach przeciwstarzeniowych, jakie oferuje kosmetyka estetyczna. Z czasem skóra traci swoją dawną elastyczność, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Jest to nieunikniony proces, po 30 roku życia ilość kolagenu i elastyny zaczyna się stopniowo zmniejszać, a bez tego szkieletu skóra staje się wiotka i nieelastyczna. Na objawy starzenia i fotostarzenia doskonały jest peeling kawitacyjny wykorzystujący ultradźwięki, również mezoterapia bezigłowa sprawdzi się w transportowaniu składników aktywnych w głąb skóry, poprawiając jej, jakość.

   Fale radiowe wytwarzają głębokie ogrzewanie tkanek wewnętrznych napinając i regenerując skórę, po zabiegu osiągane jest wypełnienie zmarszczek, następuje poprawa owalu twarzy, zniwelowanie obwisłych policzków i drugiego podbródka. Kosmetolog może wykonać wszystkie te zabiegi za pomocą jednego urządzenia – kombajnu kosmetycznego Medika Premium lub Basic. Przeciw starzeniu wykorzystywane są także wypełniacze z kwasem hialuronowym oraz zastrzyki z botoxu, obie procedury wygładzają zmarszczki i przywracają skórze młodość, jędrność.

Leczenie skóry z problemami

   Trądzik jest przewlekłą, często nawracającą chorobą charakteryzującą się ropnym zapaleniem gruczołów łojowych. Kanały gruczołów łojowych są zatkane sebum i pojawiają się zaskórniki tzn. czarne kropki. Stagnacyjne sebum zaczyna się rozkładać, tworząc korzystne środowisko dla rozwoju mikroorganizmów. Leczenie skóry problematycznej powinno zawsze być kompleksowe i zawierać zalecenia dotyczące odżywiania i pielęgnacji skóry. Bardzo ważne jest zidentyfikowanie współistniejących przyczyn, które mogą wywołać chorobę.

  Kosmetyka estetyczna zawiera procedury czyszczenia skóry przy użyciu metod sprzętowych takich jak oxybrazja wykorzystująca strumień sprężonego powietrza wraz z solą fizjologiczną. Wskazaniem do takiej procedury jest cera trądzikowa, skóra naczyniowa, przebarwienia, która po zabiegu wygląda zdrowo. Mikrodermabrazja diamentowa powoduje złuszczania warstwy rogowej naskórka i doskonale nadaje się do leczenia trądziku pospolitego, łojotoku, blizn potrądzikowych i uszkodzeń posłonecznych.

Ochrona skóry dzięki kosmetyce estetycznej

   Istnieją dwa rodzaje starzenia się skóry: pierwszy ma charakter wewnętrzny, spowodowany procesami naturalnymi, niedożywieniem, zaburzeniami hormonalnymi, drugi ma charakter zewnętrzny, charakteryzuje się przedwczesnym starzeniem się z powodu promieni UV, słabą ekologią i niewystarczającą lub niewłaściwą opieką. W salonach kosmetologicznych przeprowadzane są różne złożone i jednorazowe procedury zapobiegania starzeniu się i walki z niedoskonałościami skóry.

 

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie