Laserowe odmładzanie twarzy, korzyści, rezultaty

Nowoczesne lasery diodowe pozwalają przenieść zwykłe zabiegi na twarz na zupełnie nowy poziom. Tak zwane nieablacyjne fotoodmładzanie jest najbardziej postępową metodą powrotu młodości bez uszkadzania powierzchni skóry i odpowiednio, każdego długiego okresu rehabilitacji. Pożądana przez wszystkich skóra to nie tylko brak zmarszczek, ale także rozszerzonych naczynek włosowatych i plam starczych.

  Pory na wypielęgnowanej skórze są wąskie, na policzkach słaby rumieniec, a skóra wydaje się świecić od wewnątrz. Jednocześnie ona sama jest miękka i elastyczna.

Nie można tego wszystkiego osiągnąć poprzez złuszczanie lub wstrzykiwanie toksyny botulinowej, efekt będzie krótkotrwały, a sam wygląd skóry nie będzie naprawdę młody. Laserowe odmładzanie twarzy jest sposobem na osiągnięcie wszystkich cech zadbanej i pięknej skóry.

Laserowe odmładzanie twarzy i ciała

   Odmładzanie za pomocą lasera diodowego to dla kobiet szansa na szybką i bez ryzyka powikłań poprawę kondycji skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Opiera się na kontrolowanym działaniu termicznym poszczególnych składników skóry właściwej bez uszkadzania naskórka.

Energia impulsu laserowego rozgrzewa wszystkie warstwy skóry, a tym samym poprawia mikrokrążenie, stymuluje naturalną syntezę elastyny i kolagenu, usuwa plamy starcze z powierzchni skóry i małe zmiany naczyniowe. Efekt przejawia się w zwiększeniu elastyczności i jędrności skóry, zmniejsza się uczucie suchości, wyrównuje koloryt.

Rezultaty zabiegowe na najnowocześniejszym sprzęcie Medika

  Laserowe odmładzanie ciała może być wykonywane na urządzeniach polskiego producenta Medika, który posiada najbardziej zaawansowane lasery diodowe.

Istnieją różne laserowe techniki odmładzania twarzy, ale wszystkie mają wspólną zasadę. Wiązka laserowa trafia dokładnie w określone obszary skóry i ogrzewa je. Podczas sesji usuwane są górne warstwy naskórka.

Co stanie się po zabiegu?

   Procedura odmładzania skóry za pomocą lasera diodowego polega na termicznej ekspozycji promieniowania laserowego o długości fali 810 i 940 nm. Przenikając pod skórę, stymuluje naturalne procesy metaboliczne komórek skóry, następuje aktywacja produkcji kolagenu, który będzie syntetyzowany jeszcze przez kilka miesięcy, dając w efekcie długi i rosnący efekt eliminacji oznak zmian skórnych związanych z wiekiem.

   Lifting i odmładzanie to jedna ogólna procedura wykonywana w ramach 5-7 sesji w odstępie 7-14 dni, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Zazwyczaj wynik jest zauważalny po pierwszym zabiegu, ale maksymalny efekt osiąga się po kilku miesiącach (od 4 do 6 po przebiegu procedur), ponieważ działanie lasera wpływa na czynniki wzrostu fibroblastów, które syntetyzują nowy kolagen, stopniowo odbudowując proces odnowy komórkowej skóry.

W rezultacie:

 • Wielkość porów maleje
 • Liczba i głębokość zmarszczek jest zmniejszona
 • Poprawia się tekstura skóry
 • Zwiększa się elastyczność skóry
 • Plamy starcze i pigmentowe znikają.

   Laserowa technika odmładzania ma kumulacyjny efekt, stan skóry poprawi się z zabiegu na zabieg. Pod koniec kuracji uzyskany wynik jest utrzymywany przez kilka lat, ale zalecane jest wykonanie jednej procedury podtrzymującej, co 6-12 miesięcy.

Korzyści z laserowego odmładzanie skóry

Odmładzanie za pomocą lasera diodowego ma kilka oczywistych zalet:

 • Podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia skóry, a zatem nie ma okresu rehabilitacji. Nieznaczne zaczerwienienie, które może wystąpić, znika w ciągu godziny po sesji odmładzania laserowego. Natychmiast po tym można zastosować kosmetyki.
 • Sama procedura jest jak najbardziej komfortowa dzięki zintegrowanemu systemowi kontaktowego chłodzenia skóry.
 • Laserowe odmładzanie skóry twarzy można stosować, jako niezależną procedurę lub w połączeniu z dowolną inną procedurą kosmetologiczną, poddając się kompleksowemu programowi transformacji: zastrzyki, mezoterapia, peeling i inne rodzaje profesjonalnej pielęgnacji
 • Nie ma ograniczeń wiekowych (zabieg można wykonać od 18 roku życia)
 • Dzięki aktywacji produkcji kolagenu i elastyny przebieg zabiegów daje rosnący pozytywny efekt na kilka kolejnych miesięcy

Jak laser odmładza skórę?

   Zasadą laserowego odmładzania skóry jest kontrolowany efekt termiczny energii światła laserowego na poszczególne składniki skóry bez uszkodzenia naskórka, jego warstwy powierzchniowej.

Rozgrzewając wszystkie warstwy skóry, energia pulsu znacznie poprawia mikrokrążenie i metabolizm, stymuluje tworzenie nowego kolagenu i elastyny.

  System odmładzania laserem diodowym łączy dwie długości fali lasera (810 i 940 nm). W takim przypadku możliwy jest wpływ na leczony obszar, jako pojedynczy lub podwójny puls.

System ten pozwala podejść do procedury odmładzania indywidualnie w każdym przypadku i osiągnąć doskonałe wyniki bez ryzyka uszkodzenia skóry. Ta długość fali, zmniejsza stan zapalny skóry, wnika głęboko w skórę właściwą i ma silne działanie biostymulujące, wyzwalając procesy samoodmładzania komórek.

   W rezultacie zwiększa się elastyczność skóry, zmniejsza się zmarszczki, wygładza koloryt, zmniejsza uczucie suchości, znikają powierzchowne plamki pigmentowe i małe formacje naczyniowe, a cera poprawia się.

Zintegrowany system chłodzenia skóry pozwala uzyskać doskonały długoterminowy efekt bez bólu podczas zabiegu, uszkodzeń skóry i powikłań.

Dla kogo wskazane jest laserowe odmładzanie skóry?

   Odmładzanie za pomocą lasera diodowego to zabieg kosmetyczny mający na celu przede wszystkim uzyskanie estetycznego piękna ciała. Nie ma ograniczeń wiekowych, zabieg można wykonać, co najmniej od 18 roku życia, chociaż w tym wieku nie będzie to całkowicie wskazane.

Efekt odmładzania sprzętowego jest zwykle widoczny, gdy stosuje się go po 27 roku życia, gdy zaczynają być widoczne pierwsze zmarszczki na twarzy, szyi, rękach oraz na dekolcie.

W tym wieku procedura usuwa wczesne oznaki starzenia i może mieć silny efekt profilaktyczny na kilka lat wcześniej.

Im człowiek starszy, tym bardziej zauważalny jest wynik, więc w wieku 45-50 lat lub później nowy kolagen wyprodukowany długo po zabiegu często przywraca skórze wygląd, jak 10-15 lat wcześniej. Zobacz nasz sprzęt do zabiegu laserowego odmładzania i innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Dla kogo procedura jest przeciwwskazana

Przed zapisaniem się na zabieg trzeba sprawdzić listę przeciwwskazań, w których laserowe odmładzanie skóry jest niedozwolone:

 • Ciąża i laktacja
 • Obecność opryszczki, łuszczycy lub blizn keloidowych w obszarze leczenia
 • Znamiona w obszarze leczenia
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi (białaczka)
 • Ciężkie postacie nadciśnienia tętniczego
 • Różne formy cukrzycy
 • Choroby onkologiczne
 • Stosowanie hormonów i niektórych środków przeciwbólowych (wymaga obowiązkowej konsultacji z lekarzem)
 • Padaczka
 • Niektóre rodzaje chorób wirusowych
 • Zwiększona światłoczułość.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sprzętu medycznego i urządzeń kosmetycznych do laserowego odmładzania skóry twarzy.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie