Lifting wolumetryczny, wolumetria twarzy

Z wiekiem każda skóra traci są jędrność i dawny blask. Szczególnie narażona jest na ten proces skóra twarzy, która oprócz tego jest codziennie narażana na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Wszystko to wpływa na jej stan, a upływ czasu odciska na niej swoje piętno.

Zauważamy pierwsze zmiany konturu twarzy, jej owal nie jest już doskonały, zdajemy sobie sprawę, że nasza skóra stała się bardziej obwisła. Jednak medycyna estetyczna przychodzi nam z pomocą. Oferuje nam lifting wolumetryczny, jako remedium na problemy ze skórą twarzy.

Co to jest wolumetria twarzy?

Lifting wolumetryczny to jeden z coraz chętniej stosowanych zabiegów medycyny estetycznej. Najprościej rzecz ujmując polega to na przywróceniu objętości tkanek miękkich skóry, a także poprawienie kształtu twarzy.

Jej owal może ulec zmianie poprzez zmniejszenie się gęstości tkanek podskórnych, przez co mamy wrażenie, że nasza twarz wygląda starzej.

Najbardziej narażonymi na ten proces miejscami są zwykle okolice oczu, skroni, a także kości policzkowych. Do przeprowadzenia liftingu wykorzystuje się specjalne preparaty wolumetryczne, często stosowane są również wypełniacze tłuszczowe.

Działają modelując kontury twarzy i uzupełniają ubytki tkanek, które powstają wraz z wiekiem. Ważne jest to, że wolumetria twarzy charakteryzuje się długotrwałością, odpornością na rozkład enzymatyczny, a także na inne wolne rodniki.

Lifting twarzy - dla kogo będzie odpowiedni?

Jeśli po konsultacji medycznej, specjalista nie stwierdzi przeciwwskazań do jej wykonania, oczywiście można poddać się wolumetrii twarzy.

  • bardzo szczupłe- w tym przypadku, tkanka tłuszczowa ma utrudnienia aby nadbudować się w określonych miejscach twarzy. Osoby bardzo szczupłe często mogą mieć wrażenie zapadniętych policzków, czy zbyt wystających kości żuchwy. Wykonanie wolumetrii twarzy rozwiąże te problemy.
  • z utratą objętości i zwiotczeniem naskórka- przyczyną tego nie musi być jedynie upływający czas, ale także palenie papierosów czy nieodpowiedni tryb życia. Odbija się to na naszej skórze w postaci utraty jędrności, jednak skóra właściwa dalej zachowuje swoje walory estetyczne. Lifting twarzy w tym przypadku rozwiąże problemy ze zwiotczeniem na długi czas.
  • wykazujące cechy lipoatrofii jarzmowej- to zaburzenie polegające na miejscowym zaniku tkanki, zwykle w okolicach oczu. Sprawia to wrażenie, że nasza twarz dosłownie zapada się w poszczególnych miejscach. Lifting wolumetryczny nadbuduje utraconą tkankę, a także doda objętości tam gdzie jest to wymagane.

Warto wiedzieć, że wolumetria twarzy może być skutecznym uzupełnieniem innych wcześniej przeprowadzonych zabiegów opartych na wypełniaczach. 

Jak przebiega zabieg liftingu wolumetrycznego?

Każdy zabieg będzie bezpieczny jeśli zostanie przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę. Pamiętajmy więc, by decydując się na lifting wolumetryczny wybrać zaufaną klinikę, cieszącą się dobrą opinią.

Do przeprowadzenia wolumetrii wykorzystuje się kaniule lub igły, przez który podaje się preparat w głąb tkanek skóry. Są one odpowiednio długie, ponieważ w problematycznych miejscach jak np. żuchwa, muszą dostarczyć wypełniacz aż do kości twarzoczaszki.

Samo ukłucie, a także aplikowanie preparatu mogą powodować ból, dyskomfort lub uczucie rozpierania. Po konsultacji z pacjentem, lekarz dobiera odpowiedni sposób znieczulenia miejscowego.

Podaje się je co najmniej 15 minut przed planowanym rozpoczęciem zabiegu. Może być to zarówno maść jak i iniekcja. Specjalista przystępuje do wprowadzania substancji w głąb warstw skóry, w miejsca, które uprzednio zostały skonsultowane z pacjentem.

Wypełniacz ma konsystencję żelową, jest miękki i niewidoczny, dlatego lekarz po każdym ukłuciu wykonuje delikatny masaż, by zapewnić równomiernie rozprowadzenie substancji. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od ilości miejsc wymagających liftingu.

Wskazania po zabiegu

Lifting wolumetryczny nie jest zabiegiem wymagającym rekonwalescencji. Jednak jak każda iniekcja i wprowadzenie preparatu pod skórę, jest ingerencją w nasz organizm.

Nie ma konieczności kupowania specjalnych kremów lub maści, ale należy przestrzegać dwóch podstawowych zasad, by nie doszło do niepożądanych komplikacji lub problemów.

Po pierwsze, kilka godzin po zabiegu zalecane jest unikanie nadmiernej ekspresji twarzy. Musimy ograniczyć mimikę do minimum, aby nie doszło do przesunięcia się wypełniacza z danego miejsca na twarzy.

Drugim, niezwykle ważnym zaleceniem jest unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce. Przez około 3 dni musimy omijać solarium, a także zrezygnować z opalania promieniami słonecznymi. Dobrze jest też, aby zrezygnować z sauny, by nie narażać twarzy na działanie wysokich temperatur.

Efekty widoczne po zabiegu wolumetrii twarzy

Pierwsze efekty są zauważalne już na kilka godzin po podaniu preparatu. Jednak pamiętajmy, że każde wkłucie jest przerwaniem powłoki skórnej, więc w tych miejscach może pojawić się zaczerwienienie, delikatny obrzęk lub nawet ból po podaniu preparatu. Objawy te zwykle utrzymują się około 30 minut do godziny. Kiedy ustąpią, będziemy mogli podziwiać pierwsze rezultaty.

Lifting wolumetryczny umożliwia modelowanie owalu twarzy, a także odzyskanie objętości w miejscach, które z różnych przyczyn ją straciły. Metoda ta może wygładzić również delikatne ubytki, które z wiekiem powstają na skórze.

Zwykle efekty utrzymują się od 12 do 18 miesięcy, po tym czasie zaleca się przeprowadzenie liftingu powtórnego, celem podtrzymania rezultatów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą profesjonalnych urządzeń kosmetycznych do liftingu.

Polski producent sprzętu kosmetycznego

Mogłeś nas znaleźć szukając: kwasu hialuronowego, kości policzkowych, kwas hialuronowy, wchłaniający się implant zapewnia, owalu twarzy, tkanki podskórnej, miękki i ma jednorodną, utrzymują się przez ok, tkanek dając tym samym, wypoczętej i zdrowej skóry, zmniejszenie ilości tkanki, utraconej objętości, efekt wypoczętej i zdrowej, dając tym samym efekt, implant jest elastyczny, okolicznych tkanek dając, medycyna estetyczna, niewidoczny i niewyczuwalny, modelowanie policzków, medycyny estetycznej, uczucie rozpierania, bezpośrednio po zabiegu, bruzdy nosowo-wargowe, tkanki tłuszczowej, samym efekt wypoczętej, delikatny masaż, choroby nowotworowe, okolicach skroni, jednorodną konsystencję, trakcie zabiegu.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie