Zabiegi na cellulit, zabiegi antycellulitowe, usuwanie cellulitu

Zarówno kobiety dojrzałe, jak i bardzo młode wiedzą o cellulicie. Skórka pomarańczowa jest uważana za nieatrakcyjną estetycznie, ale nie wszyscy rozumieją, co to jest i co powoduje pojawienie się cellulitu. Niektórzy współcześni eksperci nazywają cellulit chorobą XXI wieku. Niektórzy twierdzą, że każdy to ma i że jest to absolutnie normalne, podczas gdy inni wymyślają różne sposoby rozwiązania problemu. W salonach medycyny estetycznej dostępnych jest wiele zabiegów antycellulitowych, z których można skorzystać, kosmetolodzy dysponują nowoczesnymi urządzeniami kosmetycznymi.

Co to jest cellulit?

   Cellulit jest zwykle nazywany zmianą struktury tkanki tłuszczowej, przez co powierzchnia skóry staje się grudkowa, włóknista i pomarszczona, przybiera postać niefortunnej „skórki pomarańczowej”. Cellulit rozwija się bardzo powoli i może pojawić się w okresie dojrzewania i już w starszym wieku. Wiele zależy od dziedziczności, stylu życia i możliwych zaburzeń w ciele.

    Kobiety, które palą, źle się odżywiają, piją mało wody i prowadzą głównie siedzący tryb życia, znacznie częściej cierpią z powodu cellulitu. Istnieje wiele sposobów na jego wyeliminowanie.Trzeba pamiętać jednak, że jeśli problem istnieje od dawna, wówczas usuwanie cellulitu wymaga zintegrowanego podejścia, a jeszcze lepiej, przy pomocy wykwalifikowanego specjalisty.

Sposoby i metody usuwania cellulitu

   Wszystkie metody pozbycia się cellulitu można podzielić na dom i salon. W salonach medycyny estetycznej usuwanie cellulitu jest faktycznie możliwe w kilku zabiegach (wszystko zależy od stadium rozwoju cellulitu i zastosowanej metody leczenia).

Zabiegi na cellulit - mezoterapia

   Mezoterapia i terapia ozonowa W obu metodach stosuje się zastrzyki do podawania ozonu (gazu bogatego w tlen) lub specjalnych substancji pod skórę. Zaletą tych metod jest to, że efekt występuje w określonych obszarach, a substancje szybciej wnikają głębiej w skórę.Terapia ozonem jest istotna na wczesnych etapach leczenia cellulitu.

  Za pomocą mezowtryskiwacza można stosować różne technologie podawania preparatów do tkanki podskórnej, precyzyjnie kontrolować dawkę, poziom wnikania igły i odstępy między wstrzyknięciami. Za pomocą bardzo cienkich igieł pod skórę wprowadzane są preparaty antycellulitowe, które przyczyniają się do poprawienia metabolizmu na poziomie komórkowym oraz wygładzają skórę. Nie jest to typowa terapia na cellulit, służy ona do miejscowego wstrzykiwana substancji, które mają działanie zwężające naczynia krwionośne oraz preparatów, które oddziałują na zwłókniałe tkanki oraz przeciwdziałają powiększaniu kolagenu w czasie zwłóknienia.

Zabieg na cellulit - peeling

   Metoda jest niedroga i dość prosta. Można go stosować zarówno niezależnie, jak i w połączeniu z innymi zabiegami mającymi na celu usuwanie cellulitu. Ponadto ma bardzo korzystny wpływ na kondycję skóry, dzięki czemu jest gładka i elastyczna. Podczas konsultacji kosmetolog wybiera najbardziej odpowiednie preparaty, które posłużą do zabiegu usuwania cellulitu.

Kawitacja – doskonały zabieg antycellulitowy

   Zabieg o nazwie kawitacja przyszedł do kosmetologii z fizyki. Peeling kawitacyjny polega na wykorzystaniu fali ultradźwiękowej (cz. 25 kHz), która po nakierowaniu na zwilżoną skórę wywołuje efekt kawitacji. Depozyty tłuszczu są szybciej usuwane przez wibracje ultradźwiękowe, dzięki specjalnej dyszy, która dosłownie rozbija komórki tłuszczowe, usuwając cellulit z ud, pośladków i brzucha. Aby wynik był zauważalny i długofalowy, trzeba wykonać 5-10 zabiegów. Fale ultradźwiękowe przyspieszają ogrzewanie komórek tłuszczowych i eliminują zwłóknienia, jakim jest skórka pomarańczowa.

Zabiegi redukujące cellulit o częstotliwości radiowej

   Wystawienie skóry na działanie urządzenia emitującego fale radiowe wytwarzane przez prąd o wysokiej częstotliwości redukuje cellulit. W czasie zabiegu na cellulit skóra jest stale narażona na oddziaływanie fal elektromagnetycznych powodując ogrzewanie tkanek na odpowiedniej głębokości. Taki zabieg estetyczny powoduje pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny oraz poprawia mikrokrążenie. Rozgrzewając tkanki tłuszczowe rozszerzają się naczynia włosowate i następuje lepszy przepływa limfy oraz krwi, usuwając zalegający płyn.

Inne zabiegi antycellulitowe

   Do popularnych zabiegów usuwających cellulit należy również: dermomasaż, liposukcja ultradźwiękowa, lipolaser DUO. Wszystkie wymienione procedury mogą wykonane z wykorzystaniem jednego wielofunkcyjnego urządzenia kosmetycznego – kombajnu polskiego producenta Medika.

  • Dermomasaż działa na tkanki wskutek podciśnienia i działania mechanicznego. Zabieg zapobiega tworzenie się zmian zwłóknieniowych i obrzękowych występujących w cellulicie.
  • Liposukcja ultradźwiękowa zmniejsza złogi tłuszczowe i cellulit. Podczas zabiegu skóra poddawana jest oddziaływaniu promieniowania podczerwonego, które ponosi temperaturę w tkankach. Ultradźwięki uszkadzają komórki tłuszczowe i redukują cellulit.
  • Lipolaser DUO za pomocą wiązki laserowej (650nm) i podczerwieni (940nm) pobudza naturalne kanały metaboliczne. Wskutek tego następuję reakcja chemiczna rozbijająca trójglicerydy na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, które następnie są usuwane naturalnie z organizmu. Dochodzi do odblokowania kanałów przepływu limfy i redukcji cellulitu.

Redukcja cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej a zdrowy tryb życia

Dolegliwość ta zwana jest też pomarańczową skórką. Istnieje wiele przyczyn powstawania cellulitu. Nadmiar tkanki tłuszczowej to problem dużej liczby osób. Należy pamiętać, że walkę z cellulitem warto rozpocząć od wprowadzenia w życie aktywności fizycznej, kilka razy w tygodniu. Jest to niezastąpione w walce z cellulitem i jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej. Dzięki temu z pewnością uda się w pewnym stopniu zredukować tkankę tłuszczową. Jeśli to nam nie wystarczy wtedy można rozpocząć leczenie cellulitu. Jak już wspomniano istnieje wiele różnych zabiegów na cellulit. Warto pamiętać, aby zabieg usuwania cellulitu wykonywać w profesjonalnych miejscach, gdzie stosuje się najlepsze sprzęty. Warto to wiedzieć decydując się na redukcję cellulitu. Efekty zabiegu będą dla nas satysfakcjonujące.

Zobacz profesjonalne urządzenia medyczne do usuwania cellulitu. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie