Opadające powieki - korekta opadających powiek

  Skóra powiek jest bardzo cienka i delikatna, dlatego u niektórych osób uwidaczniają się opadające powieki. Ponieważ na ten obszar wpływ mają przede wszystkim zmiany związane z wiekiem.

Zmarszczki, zwiotczenie, nieznikające worki pod oczami mogą pojawić się już w wieku 25-30 lat. Do pewnego momentu można zachować młodość i piękno za pomocą kosmetyków, ale zawsze jest taki moment, w którym dana osoba ma wybór: zaakceptować zmiany lub zdecydować się na plastykę powiek.

  Czego współczesne kobiety po prostu nie robią, aby ukryć oznaki starzenia się skóry? Często zmiany związane z wiekiem zaczynają się od skóry wokół oczu. Pojawiają się pierwsze fałdy, worki, cienie pod oczami i opadające powieki. Jednym ze środków mających na celu rozwiązanie tych problemów jest niechirurgiczna korekta opadających powiek.

Opadające powieki - przyczyny

Jak wyglądają opadające powieki i jakie są możliwe przyczyny ich pojawienia się?

   Opadające powieki mogą mieć różne przyczyny: dla niektórych osób są uwarunkowane genetycznie i istnieją od dzieciństwa. Jednak najczęściej pojawiają się w wyniku naturalnego starzenia się skóry. Wizualne oznaki opadających powiek najlepiej ujawnić w bezpośrednim porównaniu:

 • Bez opadającej powieki: przy otwartych oczach część ruchomej górnej powieki widoczna jest powyżej linii wzrostu rzęs, powyżej jest fałd górnej powieki. Materiał pod brwiami jest elastyczny i nie ma nadmiaru skóry.
 • Z opadającą powieką: przy otwartych oczach nie widać ani ruchomej górnej powieki, ani fałdu górnej powieki. Nadmiar skóry widoczny jest pod naciskiem brwi wizualnie i fizycznie na górnej powiece, linia wzrostu rzęs ledwo wystaje spod niej, a także jest ukryta. Oczy wydają się mniejsze, oczy mniej otwarte.

   Ogólnie rzecz biorąc, każda osoba, która od dzieciństwa nie miała opadających powiek, może odczuwać problem w późniejszych latach życia. Powodem jest naturalny proces starzenia się skóry ciała: skóra i tkanka łączna między fałdem górnej powieki a brwiami tracą elastyczność i opadają na górną powiekę.

Powodem jest spowolnienie procesu odnawiania komórek:

 • Zmniejsza się liczba włókien kolagenu i elastyny w samej skórze właściwej, które są odpowiedzialne za skórę elastyczną.
 • Podskórna tkanka tłuszczowa staje się cieńsza.
 • Zawartość wody w skórze jest zmniejszona.
 • Praca gruczołów łojowych zmniejsza się, skóra nie jest tak natłuszczona, w wyniku, czego staje się bardziej sucha.

   Ponieważ skóra twarzy jest bardzo cienka i często narażona na działanie promieni słonecznych, efekty starzenia się skóry pojawiają się tutaj znacznie wcześniej niż w innych częściach ciała. Ponadto górna powieka podczas mrugania, jako ciągły proces ruchu tkanek, jest szczególnie silnie napięta.

Jak podnieść opadające powieki? Z takim pytaniem należy się zwrócić do kosmetologa w salonie medycyny estetycznej, jest wiele zabiegów podnoszenia opadających powiek.

Blepharoplastyka to doskonała korekta opadających powiek

   Za pomocą blepharoplastyki, czyli korekcji powiek można trwale pozbyć się nadmiaru skóry z powieki dolnej i górnej, podnieść kąciki oczu, nieco powiększyć lub zmienić ich kształt. Zabiegowi najczęściej poddają się kobiety w wieku 45–50 lat, które chcą odzyskać młodość i lekko napiąć skórę powiek.

Głównym celem blepharoplastyki jest wizualne zwiększenie rozmiarów oczu i zwiększenie ich zaokrąglenia. W przeciwieństwie do metod chirurgicznych zabieg nie wywołuje takich skutków ubocznych, jak zniekształcenie odcinka oka lub pojawienie się asymetrii.

Kilka rodzajów procedur pozwala znaleźć indywidualne podejście do każdego pacjenta i wybrać najbardziej delikatną opcję.

Główne powody, dla których kosmetolog może zalecić taką procedurę, to:

 • Dystrofia komórek naskórka
 • Pojawienie się rowka nosowo-łzowego
 • Pojawienie się cieni pod oczami
 • Obrzęk i worki pod oczami
 • Potrzeba wygładzenia pomarszczonej skóry pod oczami
 • Opadanie powiek
 • Brak wilgoci w komórkach skóry

Rodzaje zabiegów na opadające powieki

   Jeśli zmiany są niewielkie, można pomyśleć o alternatywnych sposobach odmłodzenia skóry powiek be zużycia skalpela a jest ich wiele. Oto kilka opcji interwencji, które, podobnie jak operacja powiek, mogą pomóc we wczesnych stadiach zmian związanych z wiekiem: zastrzyki z toksyny botulinowej pozwalają wyeliminować zmarszczki na twarzy i wokół oczu.

Korygowanie opadających powiek - mezoterapia

   Mezoterapia lub biorewitalizacja. Za pomocą cienkiej igły kosmetolog wprowadza specjalne koktajle wzbogacone witaminami, minerałami i innymi biologicznie aktywnymi substancjami, które jednocześnie zwiększają nawilżenie i turgor skóry, pomagając wygładzić drobne zmarszczki.

Innym rodzajem zabiegu jest plastyka powiek. Można to porównać do konwencjonalnej mezoterapii skóry oka. Istotą procedury jest wprowadzenie specjalnej mieszanki witamin pod skórę.

Blepharoplastyka iniekcyjna odbywa się za pomocą specjalnych urządzeń. Dzięki tej procedurze można szybko pozbyć się zmarszczek i worków pod oczami, czyli wykonać korektę dolnej powieki.

Jak podnieść opadające powieki za pomocą emitowania kontrolowanej wiązki energii?

   Lifting RF lub „termolifting”, „thermage”. Podczas tej procedury włókna kolagenowe zawarte w warstwie podskórnej są podgrzewane. Białko to ulega denaturacji, czyli fałduje się, a ciało jest zmuszane do budowy nowych cząsteczek białka, dlatego powstaje efekt odmłodzenia.

Innymi słowy, proces naprawy tkanek jest sztucznie wywoływany. Nazwa zabiegu może się różnić w zależności od nazwy urządzenia, na którym pracuje kosmetolog, ale zasada we wszystkich przypadkach pozostaje taka sama - częstotliwość radiowa.

Ta technika (termage) polega na ekspozycji na skórę fal radiowych. Przed zabiegiem kosmetolog stosuje znieczulenie, ponieważ technika może być bolesna. Efektem zabiegu są podniesione powieki i wygładzona skóra wokół oczu.

Jak podnieść opadające powieki za pomocą zabiegu laserowego?

   Wiązki laserowe odparowują niektóre warstwy skóry, zmuszając ciało do pilnej ich regeneracji. Technika laserowa bez iniekcji polega na pobudzeniu wewnętrznej rezerwy ciała przez ogrzewanie warstw skóry.

Z reguły niezbędny stopień ogrzewania zapewnia penetracja lasera w głębokie warstwy skóry właściwej. Ta technika daje wyraźny wynik bez uszkadzania komórek. Nie pozostawia blizn, powodując wytwarzanie kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra wokół oczu zaczyna się wyrównywać.

   Zasadniczo do takich manipulacji wykorzystywany jest laser na dwutlenek węgla lub erb. Pacjent widzi wyraźny efekt po pierwszej sesji. Laserowy lifting  jest najpopularniejszą niechirurgiczną techniką blepharoplastyki na opadające powieki.

Istota procedury jest następująca: laser działa na niektóre obszary. Podczas wstępnej konsultacji kosmetolog określa głębokość penetracji lasera i jego rodzaj.

W większości przypadków uzyskany efekt utrzymuje się przez 5-7 lat. Wśród odmian ekspozycji laserowej należy również nazwać lipolizą powiek. Wiązka laserowa o określonej temperaturze ogrzewa warstwę tłuszczu pod oczami. Z powodu ekspozycji na wysoką temperaturę tłuszcz rozpuszcza się, a krew dosłownie wypłukuje go spod skóry.

Korygowanie opadających powiek za pomocą plazmy

   Plazmoplastyka a to innowacyjna technologia sprzętowa do niechirurgicznego liftingu powiek, wykonywana za pomocą urządzenia Plasma ARC. Procedura podnoszenia powiek następuje z wykorzystaniem plazmy, która jest czwartym stanem agregacji dowolnej substancji.

W rzeczywistości jest to koagulacja skóry, która nie ogrzewa tkanek znajdujących się poza obszarem poddawanym zabiegowi. Procedura usuwa zmarszczki wskutek działanie końcówki aparatu na skórę w określonych odstępach czasu.

   Podczas procedury wykonywanej aparatem Plasma ARC zabiegu tworzy się łuk plazmowy między dyszą w postaci igły a warstwą powierzchniową skóry. Metoda plazmy opiera się na jonizacji powietrza, z której powstaje plazma.

Naładowane cząstki oddziałują na zmienione obszary twarzy. Kosmetolog podczas plazmoplastyki używa cienkiej sterylnej jednorazowej igły, tworząc pod skórą niewielką sieć.

Kontrolowane i mikroskopijne uszkodzenie skóry właściwej po odbudowie znacznie poprawiają jej stan, powodują obkurczenia skóry w miejscu działania wiązki plazmy, jednocześnie zmniejszając obszar nabłonka.

Plazma składa się z naładowanych cząstek, rodników, jonów, elektronów, neutralnych atomów ozonu. Zabieg eliminuje złogi tłuszczu w powiekach, workach pod oczami. Zwiotczała skóra jest wygładzona. Skóra kurczy się i leczy.

Nieoperacyjny sposób podnoszenia powiek polega na rozpuszczeniu warstwy tłuszczu, usunięciu nadmiaru wilgoci, a także na regeneracji uszkodzonych warstw skóry. Efektem zabiegu jest podniesienie powiek i usunięcie zmarszczek w okolicach oczu.

Najważniejszą rzeczą jest, aby zabieg na opadające powieki zawsze był wykonywany przez specjalistów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii oraz przy użyciu profesjonalnego sprzętu i urządzeń.

Jeśli zabieg plastyki powiek będzie wykonany przez specjalistę nie musimy się obawiać o jego efekty. Warto o tym pamiętać przeglądając oferty i cenniki poszczególnych klinik, czy gabinetów kosmetycznych oferujących tego typu usługi.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie