Zabieg hifu efekty, rezultaty po zabiegu hifu

Zabieg hifu na twarz - efekty i przebieg

Zabieg Hifu z angielskiego high intensity focused ultrasound, to wiązka fal dźwiękowych o silnym natężeniu. Metoda ta stosowana jest w medycynie od 20 lat, Jednak ostatnimi czasy zyskuje popularność wśród kobiet, które chcą ujędrnić skórę twarzy oraz spłycić zmarszczki. Jednak Hfu może być zastosowany w dowolnym miejscu na ciele, aby ujędrnić skórę. Medycyna estetyczna wykorzystuje metodę ultradźwięków również do rozbijania komórek tłuszczowych, w niektórych partiach ciała. Jak działa zabieg Hifu na twarz? Jakie są jego zalety i przeciwwskazania do jego stosowania?

Zabieg Hifu na twarz- czym jest?

Hifu to fala ultradźwiękowa o wysokiej częstotliwości, która aktywuje ruch komórek w tkankach skórnych. Zasięg fali jest regulowany, dzięki czemu może zadziałać na komórki skóry znajdujące się na różnej głębokości. W zabiegu odmładzania najczęściej fala sięga na głębokość 1.5, 3.0 i 4.5 mm. Wiązka ultradźwięków o odpowiedniej częstotliwości dociera do komórek w tkance skórnej na określonej głębokości. W ten sposób komórki zaczynają się poruszać i ocierając o siebie, wytwarzają ciepło. W wyniku tego dochodzi do mikrouszkodzeń w tkance skórnej, które wynoszą 0.5 do 1 mm.

Dzięki temu zostają aktywowane procesy regeneracji i odbudowy wewnątrz skóry, podczas gdy zewnętrzna warstwa jest nienaruszona. Ruchy komórek wzmagają produkcję elastyny oraz włókien kolagenowych. Zabieg nie tylko odmładza cerę, lecz także spłyca zmarszczki palacza i mimiczne. Osiągnął dużą popularność wśród kobiet, które chcą zachować młody wygląd cery jak najdłużej. 

Nasze przykładowe produkty:

Jak przebiega zabieg Hifu na twarz?

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentką wywiad, podczas którego zapoznaje się jej oczekiwaniami oraz ocenia stan skóry. Celem wywiadu jest również uzyskanie informacji i ewentualnym zażywaniu leków lub środków farmaceutycznych, które mogą być przeciwwskazaniem do przeprowadzenia kuracji. Zabieg Hifu na twarz jest rozwiązaniem, które aktywuje procesy regeneracyjne w głębi skóry. Żeby jednak osiągnąć taki efekt, koniecznie należy wybrać się do specjalisty, który dobierze głębokość działania fal odpowiednio do grubości i stanu skóry.

Zbyt duża wiązka fal mogłaby spowodować poparzenia kości twarzy, których leczenie trwa długo. Przed zabiegiem skóra zostaje posmarowana specjalnym żelem, a następnie lekarz przykłada do zmarszczek urządzenie do emisji fal ultradźwiękowych. Pacjentki wrażliwe na ból mogą poprosić o miejscowe znieczulenie skóry twarzy za pomocą  specjalnego kremu. Ból najczęściej można porównać do ugryzienia przez komara. Zabieg Hifu na twarz jest najczęściej wybieranym przez kobiety w celu odmłodzenia cery, ale może być stosowany na każdą część ciała w celu ujędrnienia, np. na udach, pośladkach, szyi, brzuchu lub dekolcie.

Dużą zaletą zabiegu jest fakt, że powierzchnia zewnętrzna skóry nie ulega uszkodzeniu, dzięki czemu ma potrzeby rekonwalescencji. U pacjentek przez kilka godzin po zabiegu utrzymuje się delikatne zaczerwienienie twarzy w miejscach, które zostały poddane działaniu fal ultradźwiękowych. W przypadku cery suchej i zwiotczałej wykonywane jest kilka zabiegów w celu uzyskania pełnego efektu odmładzającego. Zabiegi są przeprowadzane co 1 - 3 miesiące. 

Zabieg Hifu na twarz - efekty

Zabieg Hifu na twarz pozwala uzyskać naturalny efekt odmłodzenia skóry. W wyniku poparzeń wewnętrznej tkanki skórnej na danej głębokości, następuje aktywację procesu regeneracji oraz zagęszczenia struktury komórkowej. Na początku efekt nie jest zbyt widoczny, ponieważ włókna kolagenowe odpowiedzialnego za jędrność skóry zostają skrócone. Natomiast pełny proces regeneracji trwa do 6 miesięcy i po tym czasie można zauważyć, że zmarszczki stały się płytsze, a skóra twarzy jędrniejsza. Jakie efekty przynosi zabieg Hifu na twarz? Należą do nich:

 • zagęszczenie struktury skóry
 • zwiększenie jędrności
 • ujędrnienie skóry na twarzy i dekolcie (ewentualnie w innych wybranych obszarach ciała)
 • redukcja zmarszczek i porów

Efekty po tym zabiegu utrzymują się od 1,5 roku nawet do kilku lat - w zależności od stanu skóry i trybu życia. Dużą zaletą Hifu jest fakt, że może być stosowany w połączeniu z innymi, np. liftingiem. Zarówno przed zabiegiem, jak i po nim trzeba unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, aby nie doszło do wzrostu ciśnienia krwi i uszkodzenia komórek. Poza tym nie wolno spożywać alkoholu oraz dużych ilości kawy. A w razie obaw związanych ze stanem twarzy po zabiegu należy zgłosić się do lekarza. 

Zabieg Hifu na twarz - jakie są przeciwwskazania

Zabieg Hifu na twarz przynosi widoczne efekty, ponieważ dzięki użyciu fal ultradźwiękowych następuje samoistny proces regeneracji skóry. Jednak nie każda kobieta może skorzystać z tej metody odmładzania. Do przeciwwskazań należą:

 • ciąża 
 • nowotwory
 • przebyty udar mózgu
 • stany zapalne skóry
 • choroby układu krążenia
 • zażywanie niektórych leków
 • uzależnienie od alkoholu

Jeżeli istnieją przeciwwskazania, to należy powiedzieć o nich lekarzowi. W przeciwnym razie może dość do poważnych powikłań. 

Zabieg Hifu na twarz nie wymaga ingerencji skalpela lub igieł. Z tego względu jest ceniony przez kobiety, które chcą odmłodzić cerę w naturalny sposób. Jednak wymaga cierpliwości, ponieważ pełny efekt pojawia się po 6 miesiącach, gdy proces regeneracji skóry zostanie całkowicie zakończony. Jednak efekt, który utrzymuje się do kilku lat, świadczy na korzyść Hifu.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie