Medycyna estetyczna przeciw starzeniu się skóry

Starzenie skóry to proces, który dotyka każdego człowieka. W zależności od wielu czynników, u każdej osoby proces starzenia przebiega w różny sposób, często zaczyna się już po dwudziestym piątym - trzydziestym roku życia. W tym okresie pojawiają się pierwsze symptomy starzenia się, pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra nie jest już tak napięta, jak wcześniej.

Zapobieganie starzeniu skóry

Robi się przesuszona i szara. Mimo że starzenie skóry odbywa się we wszystkich warstwach skóry, to początkowo widoczne jest tylko na naskórku. Stopniowo obejmuje inne warstwy, na skórze pojawiają się zmiany łojotokowe oraz zaburzenia barwnikowe. Po trzydziestym roku życia należy zmienić sposób pielęgnacji twarzy, warto zapoznać się z zabiegami, które oferuje medycyna estetyczna. Są one dobrą metodą na zatrzymanie procesu starzenia, poprawienia stanu skóry, przywrócenia blasku i prawidłowego nawilżenia. 

Jakie zabiegi przeciwko starzeniu się skóry oferuje medycyna estetyczna?

Zabiegi przeciw starzeniu się skóry są jednymi z najczęściej wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Każda kobieta chce być młoda, więc korzysta z tego, co oferuje medycyna, aby poprawić swój wygląd i samopoczucie. Najbardziej popularne zabiegi to:

  • mezoterapia - jest zabieg, który polega na mikronakłuwaniu skóry oraz dostarczenie do jej głębszych warstw, substancji odżywczych. Same ukłucia korzystanie wpływają na skórę, ponieważ stymulują ją do regeneracji oraz pobudzają produkcje kolagenu. W mezoterapii wykorzystane są preparaty, bogate w substancje odżywcze. Przykładem takiego preparatu może być MCCM PROF ANTIAGING. Koktajl zawiera m.in. kwas hialuronowy, krzemionka organiczną i deksapantenol. Ma doskonałe działanie nawilżające, liftingujące oraz regenerujące. Działa przeciwstarzeniowo, wzmaga produkcje kolagenu i działa przeciwzapalnie. Mezoterapia poprawia ukrwienie skóry, spłyca zmarszczki i blizny. Aby przyniosła widoczne i trwałe efekty potrzebne są 2-4 zabiegi.
  • nici liftingujące to coraz częściej stosowana metoda, która pozwala osiągnąć efekty podobne do zabiegu chirurgicznego. Polega na umieszczeniu pod skórą cienkiej igły z nicią, która zostaje w tkance i wyraźnie podnosi i ujędrnia twarz. Poprawia wymodelować twarz, pobudza produkcje kolagenu oraz nawilżenie twarzy. Efekty widoczne są po około miesiącu i utrzymują się do półtora roku. 
  • sonoforeza - to zabieg, który polega na wprowadzeniu aktywnych substancji w głębsze warstwy naskórka. Są one wprowadzane za pomocą ultradźwięków, dzięki czemu wnikają do najgłębszych warstw naskórka. Dodatkowo zabieg poprawia ukrwienie skóry, regeneruje uszkodzone tkanki. Sonoforeza działa jak mikromasaż, poprawia przepływ krwi i limfy, pobudza produkcje kolagenu, elastyny, i kwasu hialuronowego. Należy wykonać serię 8-12 zabiegów. Ważne, aby do zabiegu użyć ampułek o dobrym składzie, które powinny zawierać np. ekstrakt z miłorzębu japońskiego i  dexpantenol.
  • ultradźwięki - to kolejny zabieg przeciwzmarszczkowy, który dostarcza substancje odżywcze do głębszych warstw naskórka. Do jego wykonania są używane fale ultradźwiękowe, które przenikają przez komórki rogowe, dzięki temu mają bardzo silne działanie odmładzające. Zabieg wykonuje się raz na tydzień, zalecana jest seria 5-6 zabiegów.
  • aquaforeza, czyli mezoterapia bezigłowa NNM - to innowacyjna metoda, która łączy w sobie działanie lasera oraz impulsy elektryczne. Odmładza i regeneruje skory, spłyca zmarszczki, likwiduje przebarwienia. Do aquaforezy wykorzystywane są preparaty i substancje odżywcze, które stymulują układ limfatyczny, poprawiają ukrwienie, nawilżają i regenerują skórę. Zalecana jest seria 8 zabiegów.
  • toksyna botulinowa (botox) – jest to zabieg polegający na wstrzyknięciu preparatu na bazie toksyny botulinowej. Stosowany jest w celu likwidacji zmarszczek, głównie wokół oczu, usta i na czole. Botox blokuje przewodzenie impulsów z nerwów do mięśni, co powoduje relaksacje mięśni. Zmarszczki robią się wygładzone, skóra napięta. Ważne jest, aby zabieg przeprowadził doświadczony specjalista, który prawidłowo dobierze ilość toksyny.
  • mikrodermabrazja diamentowa - to zabieg, za pomocą którego można oczyścić skórę, pobudzić do produkcji kolagenu. Zabieg pozwala pozbyć się zmarszczek, zaskórników,  rozszerzonych porów, przebarwień i  ze zrogowaciałego naskórka. Polega na złuszczaniu naskórka za pomocą urządzenia, którego głowica jest pokryta diamentami. Zabieg powtarza się co dwa tygodnie, należy wykonać około 5 -10 powtórzeń

Medycyna estetyczna - na co zwracać uwagę, decydując się na zabieg odmładzający?

Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny, która pozwala odzyskać piękno i młody wygląd. Oferuje wiele zabiegów, które poprawiają wygląd, działają odmładzająco. Jednak, aby zabiegi przyniosły zadowalający skutek, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Warto wybrać gabinet medycyny estetycznej, który korzysta ze sprawdzonych urządzeń oraz dobrej jakości preparatów. Warto zwrócić uwagę na gabinety, które posiadają urządzenia wielofunkcyjne, czyli tzw. kombajny kosmetyczne.

Zabiegi medycyny estetycznej

Za ich pomocą można wykonywać wiele zabiegów, np. mezoterapię, ultradźwięki, mikrodermabrazje diamentową, oxybrazja czy mikormasaż. Ciekawym urządzeniem jest analizer, który pozwala zbadać poziom nawilżenia skóry. Dzięki niemu można kontrolować efektywność wykonywanych zabiegów. Bardzo istotne, aby lekarz wykonujący zabieg miał duże doświadczenie, podnosił swoje kwalifikacje, brał udział w szkoleniach i konferencjach. Oczywiście, ważne są również warunki wykonywania zabiegów, najważniejsze to sterylność. 

Jak widać, medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów, które pozwalają opóźnić procesy starzenia. Przed wyborem, warto doradzić się lekarza, który zaproponuje odpowiednią metodę.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie