Już po 25 roku życia w skórze zaczynają się procesy powodujące utratę zdolności regeneracji. U kobiet po 30 roku życia powoli można zaobserwować na twarzy pierwsze objawy upływu czasu.
Skóra przestaje się odnawiać, produkuje mniej kolagenu i elastyny, a co za tym idzie, staje się mniej elastyczna i przesuszona. Mogą pojawić się pierwsze zmarszczki lub worki od oczami.
Dodatkowo niekorzystny wpływ na skórę ma zanieczyszczenie powietrza, brak ochrony skóry przed promieniami słonecznymi, niehigieniczny tryb życia.
Wszystko to sprawia, że konieczna staje się właściwa pielęgnacja i wspomaganie skóry, tak aby jak najdłużej utrzymać zdrowy, młodzieńczy wygląd.
Codzienna pielęgnacja preparatami przeznaczonymi do skóry po 30 roku życia to podstawa na utrzymanie dobrej kondycji skóry. Preparaty te zawierają następujące składniki: kolagen, kwas hialuronowy, koenzym Q10, antyoksydanty (przeciwutleniacze, które niszczą wolne rodniki, spowalniając proces starzenia się skóry) czy witaminy A, E i C. P. Witaminę.
Składniki te pozwolą przyspieszyć odbudowę naskórka i wzmocnić barierę lipidową skóry. Należy również używać kremów przeciwsłonecznych z odpowiednim faktorem UV, przez cały rok.
Ważne jest też umiejętne rozpoznanie swojego typu cery. Wiedząc jaką mamy skórę, będzie nam o wiele łatwiej dobrać odpowiedni krem oraz inne preparaty pielęgnacyjne.
Często jednak pomimo dobrej pielęgnacji, skóra potrzebuje dodatkowego wsparcia w walce ze starzeniem i niekorzystnymi czynnikami z zewnątrz. Tutaj niezastąpione będą następujące zabiegi.
Mezoterapia jest jednym z zabiegów medycyny estetycznej. Polega na mikro-nakłuwaniu skóry oraz dostarczaniu, bezpośrednio do jej głębszych warstw, substancji odżywczych. W czasie postępowania substancje aktywne wstrzykiwane są bezpośrednio w obszar, która wymaga terapii.
Podczas zabiegu powstają mikrouszkodzenia, które następnie aktywują proces regeneracji tkanek oraz przygotowują skórę na przyjęcie składników aktywnych.
Wstrzykiwane mogą być: małe dawki koktajli witaminowych, mieszanki na bazie medycznego kwasu hialuronowego, a nawet sam kwas. Zabieg powinien być powtarzany w serii 2-5 wizyt w gabinecie.
Po ukończeniu 30 lat coraz widoczniejsze stają się tzw. zmarszczki mimiczne, które powstają w czasie tak naturalnych ruchów jak uśmiechanie się, mrużenie oczu, marszczenie czoła.
Wraz z wiekiem zmniejsza się bowiem elastyczność skóry i tym samym staje się ona bardziej podatna na zmianyw postaci zmarszczek, które najbardziej widoczne są na czole i wokół oczu. Można zastanowić się wtedy nad którymś z zabiegów medycyny estetycznej.
Zarówno botox jak i kwas hialuronowy mogą znacząco pomóc redukując zmarszczki, w wygładzeniu twarzy i poprawie jej ogólnego wyglądu. Kwas hialuronowy jest hipoalergiczny i jeśli jest aplikowany pod kontrolą doświadczonego lekarza, może dać wspaniałe efekty. Warto o tym pamiętać decydując się na zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.
To alternatywna propozycja dla osób, które chciałyby jednak uniknąć nakłuwania i kwasu hialuronowego. Współczesna medycyna estetyczna spełni ich oczekiwania co do zabiegów. W ofercie salonów kosmetycznych znaleźć można wiele peelingów, które dadzą efekt taki jak wypełniacz.
Peeling chemiczny polega na głębokim złuszczaniu skóry oraz w zależności od użytego preparatu na twarz, na silnej rewitalizacji, ujędrnianiu skóry, wyrównaniu kolorytu.
Należy pamiętać że im mocniejszy peeling tym większe ryzyko skutków ubocznych oraz możliwość że do tygodnia po przeprowadzonych czynnościach skóra będzie się znacząco łuszczyć.
Dla pań o cerze wrażliwej i delikatnej dostępne są różne kwasy oraz ich mieszanki, dostosowane specjalnie do takiego rodzaju cery. Przykładem może być tu kwas azelainowy, który doskonale oczyści i odświeży wrażliwą cerę. Podobnie zadziała kwas salicylowy, który dodatkowo ma też działanie antybakteryjnie.
Zabiegi te są szczególnie popularne w okresie jesienno-zimowym, kiedy słońce nie operuje już tak mocno, a skóra potrzebuje odnowy po lecie.
Zabieg taki pozwoli na wyeliminowanie blizn potrądzikowych,które często są również problemem kobiet w dojrzalszym wieku. Zabieg z użyciem lasera pozwala wygładzić skórę i pozbyć się blizn oraz niedoskonałości w skórze raz na zawsze.
Podczas zabiegu z wykorzystaniem lasera, można usunąć nie tylko blizny, ale i zmarszczki, jak również widocznie odmłodzić i poprawić jakość i elastyczność skóry. Laser powoduje na skórze liczne mikrouszkodzenia, pozostawiając fragmenty nienaruszonej tkanki.
Skutkuje to intensywnym namnażaniem się komórek skóry, a co za tym idzie, pobudzone zostają procesy naprawcze, i dzięki temu następuje regeneracja skóry.
Pierwsze rezultaty pojawiają się już 2-3 tygodnie po zabiegu, w ciągu kolejnych dni ulegają wzmocnieniu.Zabiegi laserem dobrze jest również połączyć z innymi, np. z podaniem osocza bogato płytkowego.
Medycyna estetyczna daje nam naprawdę szereg możliwości. Miedzy innymi proponuje zabieg zwany fotoodmładzanie, stworzony dla młodych kobiet, które zaczynają już jednak dostrzegać objawy foto starzenia skóry. Ta metoda polega na odmładzaniu skóry dzięki i za pomocą światła.
Zabiegi na twarz stają się coraz bardziej popularne wśród coraz młodszych osób, nie wystarczy już samo nawilżenie i pielęgnacja. Wielu z nas jak najszybciej stara się ukryć efekty na skórze twarzy, jakie ujawnia proces starzenia się, jak choćby zmarszczki.
W obecnych czasach istnieją urządzenia i sposoby, dzięki którym możemy to zrobić Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. W celu tym często udajemy się do gabinetów kosmetycznych.
Jakie zabiegi wybieramy? Takie, które będą w stanie poprawić wygląd i kondycję skóry w możliwie najkrótszym czasie. Należy pamiętać, że wszystkie zabiegi na twarz z zakresu medycyny estetycznej powinny być wykonywane przez specjalistów oraz przy użyciu wysokiej jakości, profesjonalnego sprzętu i urządzeń.
Tylko wtedy będą one miały sens i uzyskamy dzięki nim wyraźną poprawę i różnice.Tylko wtedy przyniosą zamierzony efekt i wpłyną na poprawę kondycji i wyglądu naszej skóry.