Makijaż permanentny

Makijaż permanentny to profesjonalny zabieg kosmetyczny, polegający na trwałym podkreśleniu ust, oczu oraz brwi. W wypadku oczu przeważnie jest to zrobienie kreski na dolnej i/lub górnej powiece, w wypadku brwi wyregulowanie ich kształtu, tymczasem w wypadku ust podkreślenie warg, zaznaczenie oraz wyregulowanie konturów i wzmocnienie czerwieni.

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż korygujący trwały jest niejednokrotnie popularnie określany makijażem permanentnym. Makijaż permanentny, więc metoda zdobienia ciała, jest to zabieg przeprowadzany poprzez wyspecjalizowaną oraz przygotowaną osobę, polegający na wprowadzeniu pigmentu pod naskórek. Do zabiegu stosuje się jednorazowe igły, za pomocą, jakich wprowadza się niewielkie granulki barwnika pod naskórek.

Zabieg odnosi się do wyjątkowej formy tatuażu standardowego, jednakże wyróżnia go wychodzenie elementów, jakich stosuje się do jego zrobienia, głębokością wdrażania barwnika w powłoki skóry, wielkością cząstki barwnika, gęstością farby pigmentowej, typem wykorzystanego narzędzia pigmentującego lub wytrzymałością otrzymanej pigmentacji.

Jak się robi makijaż permanentny?

Makijaż Contour Make–up przeprowadza się etapami, wykorzystując aparat igłowy oraz barwniki powstawania naturalnego tak dopasowane, aby nie różniły się od zwykłego koloru skóry. Igły są jednorazowe, farby nie są trujące oraz nie uczulają. Zabieg poprawiania urody brwi nie jest bolesny, w wypadku ust oraz powiek podawany jest wcześniej profesjonalny krem przeciwbólowy. Po zabiegu kosmetyczka linergistka (tak określa się osoba prowadząca tenże zawód) nakłada łagodzące oraz rozluźniające okłady. Aby rezultat był trwały, po dwóch tygodniach od zabiegu należy zrobić korekcję, dopełnienie niedoskonałości.

Nasze przykładowe produkty:

Jak przygotować się do zabiegu? Pielęgnacja przed oraz po zabiegu

Właściwe przygotowanie się do zabiegu pozwala na łatwiejszą pigmentację, natomiast co za tymże idzie otrzymanie piękniejszego oraz trwalszego rezultatu. Sposób pielęgnacji zależy od przewidywanego miejsca zabiegowego. Część czynności przed oraz po zabiegowych jest wspólnych dla ust, brwi oraz powiek, gdyż niezależnie od zakresu musimy zadbać o odpowiedni stan oraz odpowiednią formę naszej skóry. Gdy skóra jest przesuszona, doskonale jest zrobić zabieg odżywczo-nawilżający minimum na tydzień przed zabiegiem.

Makijaż permanentny – jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Odżywiona oraz odbudowana skóra to pewność zachowania jasnych barw makijażu permanentnego. Mało miękka oraz osuszona skóra może wywoływać zmiany w częściach pigmentu barwnika. Podstawową sprawą jest pierwszy tydzień pielęgnacji, żeby rezultat makijażu nie zszedł wraz ze strupkiem. Należy pamiętać, iż 2-4 dni po zabiegu naskórek rozpocznie się złuszczać, zatem niezwykle istotne jest nawilżanie oraz natłuszczanie i ograniczenie kontaktu miejsc pigmentowanych z wodą poprzez cały czas leczenia. Należałoby stosować materiały, jakie funkcjonują wzmacniająco jak olejek z pestek gron, olejek lniany, różany, lub z awokado.

Jak długo otrzymują się rezultaty?

Rezultat makijażu permanentnego utrzymuje się od 3 do 5 lat. Wytrzymałość zależy zarówno od barwników użytych do jego zrobienia, jak również osobistych właściwości kobiety, natomiast również sposobu w jaki pielęgnuje własną skórę każdego dnia. Żeby ją wydłużyć, należy unikać częstego opalania. Blaski słoneczne mają ponieważ wartości wybielające barwnik. Założeniem makijażu permanentnego jest poprawa wyglądu, mająca na celu odnowienie mu naturalności bądź jego uatrakcyjnienie za pomocą specjalistycznego aparatu kosmetycznego.

Czy makijaż permanentny jest bolesny?

Czucie dyskomforcie jest kwestią indywidualną! Przed zabiegiem wykorzystywane są maści i żele przeciwbólowe, jakie zmniejszają uczucie bólu. Do makijażu ust wykorzystywane jest też znieczulenie dentystyczne, jakie może robić jedynie specjalista. Dosyć bolesny jest makijaż ust oraz powiek, natomiast makijaż brwi jest właściwie mało przyjemny, nie można go określić nieprzyjemnym. Zabieg przeprowadza wykwalifikowana oraz dyplomowana linergistka. Prócz doświadczenia jako kosmetyczka oraz wizażystka, osoba taka musi mieć zdolności plastyczne. Profesjonalna kosmetyczka-linergistka dokładnie oraz pewnie robi tego rodzaju zabiegi.

Zalety makijażu permanentnego

Na czym polega makijaż permanentny? Pierwszy krok to konsultacja ze specjalistą. Sukcesywnie występuje wprowadzenie pigmentu. Ostatnim krokiem jest poprawa makijażu. 2 dni po zabiegu skóra rozpoczyna się złuszczać. To naturalna odpowiedź. Kiedy strupki zupełnie znikną, należy udać się na korektę, jakiej zamiarem jest dopigmentowanie potencjalnych braków oraz otrzymanie naturalnego rezultatu.

Ile kosztuje makijaż permanentny?

Makijaż permanentny ma jeszcze większe uznanie, zatem popyt na ową usługę szybko wzrasta oraz jeszcze więcej gabinetów wprowadza ją do własnej oferty. Pamiętaj jednakże, iż decydujesz się na trwały makijaż, jakiego nie będziesz mogła umyć po zabiegu, zatem dobierz wypróbowany zakład oraz wykwalifikowaną kosmetyczkę! Nie daj się oszukać niedrogim propozycjom. Pomimo, iż wartości schodzą, musisz liczyć się z kosztem rzędu paruset złotych. W kosztach makijażu permanentnego jest zawarta nie jedynie sama usługa, lecz też artykuł oraz koszt wyszkolenia kosmetyczki.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie