Podwójny podbródek, jak pozbyć się go pozbyć?

Drugi podbródek jest wypadkową paru elementów: genów, wieku, natomiast czasem otyłości. Kłopot podwójnego podbródka dotyczy zarówno panów, jak również pań, oraz przeważnie pojawia się ok. 30. roku życia, gdy rozpoczynają znikać włókna kolagenowe.

Na ową dolegliwość chorują nie ludzie z otyłością i starzy, lecz też osoby młode oraz szczupłe. Metod na walkę z nim jest mnóstwo, chociaż może ona wykazać się problematyczna. Jak zatem pozbyć się podwójnego podbródka?

Przyczyny podwójnego podbródka

Podwójny podbródek występuje ze zbytku tkanki tłuszczowej, składającego się w strefach brody. Powodem może być brak ruchu. Skóra traci własną sprężystość też z wiekiem. Za wygląd własnego podbródka odpowiada także własna sylwetka.

Przez garbienie się, sprzyjamy powstaniu tak nazywanego drugiego podbródka. Czy aby usunąć problem niezbędne będą specjalistyczne zabiegi? Może okazać się, że niekoniecznie.

Dieta oraz ruch

Pierwsze oraz najistotniejsze, co musisz zrobić, to zmienić tryb życia. Odpowiednia dieta pomoże ci zlikwidować niepożądany podbródek, to więc następny atut przemawiający za tym, że należy spożywać więcej świeżych warzyw oraz owoców, ryb, chudego mięsa oraz artykułów pełnoziarnistych, natomiast odłożyć wszystko, co tłuste oraz słodkie. Twój problem może okazać się "coraz mniejszy" i żadne zabiegi nie będą potrzebne.

Pij wodę, aby mieć jędrną szyję oraz zlikwidować podwójny podbródek

Żeby ujędrnić skórę szyi, rozpocznij wypijać więcej wody oraz wykorzystuj produkty nawilżające. Staraj się pić od 6 do 8 szklanek wody dziennie, żeby uniknąć odwodnienia oraz polepszyć stan dotlenienia w całym ciele. Wykorzystywanie kosmetyków nawadniających z wartościami ujędrniającymi pozwoli obniżyć zwiotczenie skóry na szyi, natomiast również pomaga pozbyć się podwójnego podbródka.

Należy też spożywać więcej owoców oraz warzyw, ponieważ mają one multum przeciwutleniaczy, jakie usprawniają stan skóry. Z pewnością przyniesie to pozytywne efekty i może okazać się, że żadne zabiegi nie będą już konieczne. To z pewnością pozytywnie wpłynie na stan całego naszego ciała.

Otyłość służy zwisaniu podbródka

Czasem problem to ogólna otyłość i to właśnie ona przyprawia drugi podbródek. Zbytek tłuszczu zbiera się pod brodą, tworząc zwisające wałeczki. Ciężko jest się go pozbyć, chociażby odchudzając się, gdyż komórki tłuszczowe gromadzą się w zwarte skupiska, są niedostatecznie ukrwione, ponieważ obejmuje je tkanka włóknista.

Taki tłuszcz trudno podlega spaleniu (ciężko przecież wyobrazić sobie specjalistyczne ćwiczenia, jakie pomogłyby zlikwidować tłuszcz zlokalizowany właśnie na brodzie). W takich wypadkach generalna strata wagi winna też zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brody.

Nasze przykładowe produkty:

Jak zlikwidować drugi podbródek – zabiegi medycyny estetycznej

Likwidacja zbędnego tłuszczyku z okolic szyi często opiera się na zabiegach medycyny estetycznej. Ta specjalizacja najczęściej przychodzi nam z pomocą. Do niedawna robiona była szczególnie liposukcja podbródka, więc operacyjne odsysanie tłuszczu. Cena zabiegu to blisko 3000 zł. Wykonuje się go zwykle w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa 30–40 minut.

Jak pozbyć się drugiego podbródka? lifting podbródka

Jednym spośród powszechnie wybieranych poprzez pacjentów zabiegów usuwających podbródek podwójny jest lifting szyi Ultraformer III, stosujący wysokoenergetyczną falę ultradźwiękową HIFU.

Ultradźwięki, jakie przekazuje narzędzie Ultraformer, zmniejszają niepotrzebną tkankę tłuszczową odpowiedzialną za podwójny podbródek, natomiast równocześnie ujędrniają skórę na leczonym zakresie. Ultradźwięki przez opalanie tkanek, takich jak mięśnie, skóra lub tłuszcz, doprowadzają do ich obkurczenia oraz aktywacji komórek do produkcji nowego kolagenu.

Mezoterapia mikroigłowa - zabieg w medycynie estetycznej

Do jego zrobienia zamiast igieł stosuje się dermapen bądź profesjonalny roller z mikroigiełkami, jakie robią równe oraz płytsze nakłucia. Podczas mezoterapii pod skórę podaje się profesjonalny koktajl, jaki ma na celu aktywować wypalanie tkanki tłuszczowej oraz zredukować podwójny podbródek.

Ćwiczenia na podwójny podbródek

W konfrontacji z podwójnym podbródkiem dobre są też właściwe ćwiczenia twarzy. Zwłaszcza istotne są ćwiczenia dolnych części twarzy i szyi. Ćwiczenia takie są relatywnie proste. Jedno spośród nich polega na odchyleniu głowy do tyłu oraz trzymanie jej w takiej pozycji po 5-10 minut dziennie.

Odmienne dobre ćwiczenie polega na ruszaniu głową w prawo, w lewo, w górę, w dół. Proste, natomiast efektywne. Odmienne proste ćwiczenia, jakie są efektywne w konfrontacji z drugim podbródkiem, polegają na głośnym oraz wyraźnym wymawianiu po kolei głosek: a, e, i, o, u.

Pamiętaj o pielęgnacji skóry na szyi

Skóra szyi niezwykle wymaga naszej uwagi, lubi być tarta oraz nawilżana, wraz z mijającym czasem wymaga też zabiegów, jakie pozwalają jej podtrzymać właściwe zwilżenie oraz zachować gładkość, sprężystość oraz miękkość.

Gdy zatem pragniemy, aby jak najdłużej wyglądała dobrze, młodo oraz nie poddawała się prawu grawitacji, każdego dnia powinniśmy dokładnie ją oczyszczać, eliminując z jej przestrzeni zabrudzenia, obumarły naskórek oraz pozostałości kolorowych kosmetyków i odpowiednio nawilżać.

Od czasu do czasu należałoby wykorzystać delikatny peeling ujędrniający, przy okazji robiąc stymulujący skórę do odbudowy masaż. To z pewnością obniży zagrożenie pojawienia się niechcianego podbródka i korzystnie wpłynie na kondycję skóry. Czasem odpowiednia pielęgnacja wystarczy i da lepsze efekty niż zabieg.

Wymrażanie tkanki tłuszczowej

Nowatorską, efektywną, natomiast formą jest także technika wymrażania, stosowana do redukcji zbytniej tkanki tłuszczowej.

Stanowi ona doskonałe dopełnienie diety oraz stałych ćwiczeń i pozytywnie wpływa na wygląd skóry. W trakcie zabiegu stosowane jest działanie kriolipolizy, więc chłodzenia oraz niszczenia występujących komórek tłuszczowych. Do redukcji drugiego podbródka stosuje się specjalistyczną głowicę, jaka stosuje się do małego obszaru, umożliwiając obniżkę ok. 25% zalegającej warstwy tłuszczowej już w trakcie pierwszego zabiegu.

Na rynku istnieje bardzo wiele droższych i tańszych sprzętów do kosmetologii i estetycznej medycyny, dzięki którym możemy wykonać szereg zabiegów poprawiających wygląd i kondycję skóry, jak choćby lipoliza iniekcyjna. Różną się one na przykład jakością wykonania, wyglądem, użytymi podzespołami, czy też w końcu zabiegami, które można za ich pomocą wykonać. Jak więc wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb i dopasowany do oferty sprzęt?

Naszym zdaniem warto postawić na wysoką jakość. Dzięki temu zyskamy pewność, że przeprowadzone zabiegi przyniosą efekty zgodne z oczekiwaniami naszymi i naszych pacjentów. Przez zastosowane technologie będziemy mogli złagodzić i zminimalizować najtrudniejszy nawet problem.

W celu znalezienia odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi na naszej stronie informacjami. Można się również z nami skontaktować, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy dobrać sprzęt. Stawiając na nasze urządzenia zyskasz nowe możliwości. Wprowadzisz do oferty nowe zabiegi, zyskasz nowych klientów. Zapytaj naszych konsultantów o formy finansowania i wybierz optymalne dla siebie rozwiązanie.

Mogłeś nas znaleźć szukając: podbródek podwójny, problem podwójnego podbródka, popularne zabiegi, napięcia skóry, technologię hifu. Zapraszamy do kontaktu z nami po więcej. Doradzimy w wyborze sprzętu kosmetycznego.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie